Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   [Linux] Programma's voor school (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=819382)

Parasietje 24-04-2004 23:18

[Linux]Programmas voor school
 
Ik had graag eens geweten of er hier andere mensen linux gebruiken en handige programma's weten voor wetenschappelijk schoolwerk.
Ik gebruik tot nu toe:
-> LaTeX
-> gnuplot
-> openoffice
-> gperiodic
-> chemtool
Ik zou nog een beter programma nodig hebben voor wiskundige berekeningen (n-de macht van matrices, snijpunten van functies zoeken...) Hiervoor gebruiken ze op school Derive, maar ik wil liever meteen een native linux-based oplossing hebben.

Enlightenment 25-04-2004 03:33

Derive ken ik wel. Open Source en UNIX/Linux is vooral in amerika duidelijk aanwezig in de educatie-wereld, dus vooral wetenschappelijke programma's zouden volop aanwezig moeten zijn. Een Derive-kloon bestaat vrijwel zeker. :)

Ik gebruik het alleen nu niet meer, niet in de laatste plaats omdat ik een hekel had aan wiskunde die ik toch nergens voor gebruikte. :o

SCREAM! 25-04-2004 14:25

Ik hoop dat maple draait op linux...anders heb ik binnenkort ook een probleem. Gebruik het nu nog onder XP. Geweldig programma, als je ff weet hoe het werkt. Als Mandrake 10 official uit is ga ik die er dualboot opgooien...en als het een beetje werkt om ook windows programmas onder linux te draaien haal ik xp er wel van af... (vooral easytravel 4.0 moet lekker kunnen draaien)

Parasietje 25-04-2004 14:34

Maple heb ik wel over gehoord, dat gebruiken ze in de universiteit. Is mijn wiskundeleerkracht vol lof over ;-).

dystopia 25-04-2004 22:52

Probeer het programma eens met WINE.
Op Freshmeat.net staat misschien een goed alternatief.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.