Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Software & Hardware (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   [Netwerk] Netwerkkabel verlengen? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=828531)

sanderrr 04-05-2004 00:57

netwerkkabel verlengen
 
Hey,

m'n netwerkkabel (dus van modem (router) naar pc) is te kort, weet iemand hoe ik die op een simpele manier kan verlengen ( een verbindingsstukje misschien)

Alvast bedankt

sanderrr 04-05-2004 01:16

owja en weet iemand ook het verschil tussen een utp cross kabel en een gewone utp kabel



thanxx

CryptapiX 04-05-2004 01:35

er zijn verlengstukjes te koop :)

verschil tussen cross en straight is de fysieke bekabeling
de paren zijn anders aangesloten :)

doorgaans is een cross cable gemaakt voor verbdingingen direct tussen 2 pcs en tussen switches.. (hoewel voorhet laatste ook een normale kabel gebruikt kan worden)
een normale kabel is van een switch/hub/router etc naar pc

Marcus 04-05-2004 14:04

Verlengen heb ik nog nooit gezien dus kan ik je niet mee helpen.

Verschil tussen cross en straight: je hebt 9 of 11 draadjes geloof ik. Hou de 2 rj45 plugjes maar eens naast mekaar. Dan zie je dat de draadjes van links naar rechts hetzelfde zijn als bij die andere plug. Dus als hij draadje 5 gebruikt voor zenden van data, dan komt dat aan de andere kant ook aan op draadje 5, en niet op draadje 7 bijvoorbeeld. Bij een cross-kabel zijn 2 draadjes omgedraaid. Dus 1 voor zenden, 0 voor ontvangen. Bij straight is dit 1 voor zenden, 1 voor ontvangen.

Zo duidelijker misschien? :p

FlorisvdB 04-05-2004 16:54

voor een duidelijke uitleg over crosslink:http://www.scintilla.utwente.nl/comm...crosslink.html
En inderdaad, er bestaan volgens mij gewoon verbindingsstukjes.
Jij hebt gewoon een standaard UTP (level5) kabel nodig :)

W00t@n00bs 05-05-2004 08:58

Ik heb een keer bij de office center gevraagd naar zulke koppelstukjes maar volgens de verkoper bestonden deze niet en dan vooral op de reden dat je snelheid er enorm van omlaag zou gaan.
Dus toen ben ik de winkel uitgegaan met een hele nieuwe kabel van 15 meter :( :|

Marcus 05-05-2004 10:14

Na een beetje rondzoeken heb ik dit gevonden:

hij staat in 't midden, RJ45 koppelstuk shielded

en dit

Martin 05-05-2004 13:23

Citaat:

W00t@n00bs schreef op 05-05-2004 @ 09:58 :
Ik heb een keer bij de office center gevraagd naar zulke koppelstukjes maar volgens de verkoper bestonden deze niet en dan vooral op de reden dat je snelheid er enorm van omlaag zou gaan.
Dus toen ben ik de winkel uitgegaan met een hele nieuwe kabel van 15 meter :( :|

Het lijkt me niet dat de snelheid omlaag zou gaan, tenzij je een koppelstuk van baggerkwaliteit gebruikt.

Je kan gewoon een koppelstuk gebruiken dat ook wordt gebruikt voor ISDN. Ze kosten haast niets en zijn in elke telefoonwinkel, doe-het-zelfwinkel en bijv. ViComputer te koop.

CryptapiX 05-05-2004 13:28

ik weet voor 500% zeker dat die dingen er wel zijn
want ik heb ze op mijnstage zelf een keer moeten gebruiken..
tis namelijk niet grappig om een kabel van 50 meter opnieuw te moeten trekken omdat je 2 meter tekort komt :)

Boozle 05-05-2004 19:53

Ze zijn er ook wel ik heb er hier ook 3 liggen. Waren 0,45 eurocent per stuk. :p


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.