![]() |
zon in slaapkamer
Het is nu lekker weer, dus mijn moeke raadde mij aan om de gordijnen van mijn slaapkamer de hele dag dicht te laten. Volgens haar kwam de zon dan niet in mijn kamer, waardoor het niet zo warm zou worden
Mijn gordijnen zijn donkerblauw. Aangezien donkere kleuren warmte vasthouden, en dus weinig licht weerkaatsen, dacht ik dat het er dan juist alleen warmer wordt Wie heeft er gelijk? Mijn mammie of ik? |
Beiden, maar het gelijk van je moeder overheerst, vermoed ik, dat wil zeggen dat witte gordijnen je zouden helpen maar blauwe gordijnen dichthouden nog meer.
|
Je ma heeft gelijk. Of die gordijnen nou spierwit zijn of pikzwart, het zal altijd koeler blijven in je kamer. De warmte die in die gordijnen blijft hangen (en vervolgens in de kamer wordt afgegeven) omdat blauw niet alles reflecteert, valt in het niet bij de warmte die je buiten houdt doordat de zon niet rechtstreeks in jouw kamer de lucht opwarmt.
|
Je moeder.
|
moeders hebben meestal gelijk....*zucht* ook in dit geval.
|
Ik heb geen natuurkundig verstand, maar het lijkt me idd zoals nare man zegt dat het allicht beter is dan dat de zon rechtstreeks naar binnen schijnt.
|
Citaat:
|
Altijd naar je moeder luisteren...
|
Stop nou maar eerst eens met het gebruiken van het woord 'moeke', van dat woord krijg je gewoon koude rillingen.
|
Citaat:
De zon schijnt nooit in mijn kamer. Behalve 's ochtends. Maar dan is het nog niet warm. En ja hoor, dat was mijn loze post weer voor vandaag! |
Ik heb ook blauwe gordijnen en 's ochtends als ik weer eens tot een uur of 12 uit lig te slapen is het met gordijnen open snikheet. Gordijnen omlaag helpt dan enorm voor de verkoeling. Bovendien houdt het ook nog eens reflecterend zonlicht op de computermonitor tegen.
Dus uit ervaring kan ik zeggen dat het meer dan helpt. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Je moeder.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
pff was net ff aan het ontspannen, moet ik weer denken :S
maar ehmz: wit is het beste, neemt de meeste zon op. En van donkerblauw zal het denk ik wel wat warmer worden :confused: ach ik weet het ook niet haha *sorry voor dit onboeiende antwoord* :bloos: |
Ik denk je ma... maar van natuurkunde weet ik niet superveel. Ik ben meer een economisch mannetje... :D
|
je mama heeft altijd gelijk :) :p
|
je moeder heeft idd gelijk :p
|
Citaat:
|
Donkerblauw houdt idd meer warmte tegen dan lichte gordijnen (*lichte gordijnen en donkerblauwe zonnewering heeft* *'s zomers van 13:00 tot zonsondergang zon door het raam heeft*)
Dus mams heeft gelijk ;) |
Citaat:
|
Ik heb ook donkerblauwe gordijnen :p
en naar de mams luisteren,ze heeft gelijk (waarom staat hierboven allemaal al beschreven) |
Je moeder heeft gelijk.
|
Citaat:
|
snot
|
|
Volgens mij heeft het meer te maken met hoeveel zo'n gordijn doorlaat; mijn moeder heeft lichte gordijnen, die helpen wel, maar mijn dikke zwarte helpen meer. De kamer blijft de hele dag helemaal donker en zo ook koel. Haar kamer wordt duidelijk warmer.
Je moeder heeft gelijk. |
Citaat:
Eh. *houdt z'n mond maar* |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:24. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.