![]() |
Oren piepen na concert
Gisteren ben ik naar een concert geweest. Het was leuk enzo, maar ik stond nogal dicht bij de luidsprekers.
Het is nu 24 uur geleden dat het concert is afgelopen, maar ik heb nu nog steeds last van dat piepen in mijn oren. Je kent dat wel. Maar meestal is dat na een paar uur verdwenen. Maar bij mij is het al 24 uur geleden. En het lijkt of het niet minder wordt..... Is dit erg? Ik hoop niet dat ik er iets aan heb overgehouden. :s |
Een vriendin van mij had dit ook en bleek later een 'zwelling in de buis van eustachus' (ofzoiets) te hebben. Dus als het lang blijft, moet je even naar de dokter gaan. :)
|
Citaat:
|
Ook bij violisten die voor de trompetten zitten is dit een veel voorkomend probleem, en je kan er zelfs gehoorbeschadiging aan overhouden, dus ik zou als ik jou was niet te dicht bij die speakers meer komen, even zowiezo maar even niet naar discotheken gaan om je oren wat rust te geven
|
Dat zal wel een beetje loslopen. Ik ga regelmatig naar houseparties en daar staat het geluid dus ook vaak vrij hard. Dan heb ik ook wel een paar uur een pieptoon in mijn oren. Nu, een tijdje geleden ben ik naar een kleinere discotheek geweest en stond voor de boxen. Daar hield ik dus ook een pieptoon aan over, en ook veel langer dan normaal - drie dagen daarna hoorde ik nog steeds niet goed. Het is uiteindelijk ook overgegaan, maar wel met moeite. Je moet er gewoon voor opassen niet direct na zoiets weer harde muziek te horen (walkman, koptelefoon enz.). De trilhaartjes in je oren moeten de kans hebben zich te herstellen.
|
De trilhaartjes in je oren kunnen zich niet herstellen zover ik weet ;d
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Als ik jou was zou ik oordoppen indoen als je naar een concert gaat ofzo. Eerder deed ik dat ook niet, en mijn gehoor is duidelijk achteruit gegaan. Als we met de band aant oefenen zijn dan moet ik echt oordoppen inhebben, en met optredens ook. soms dan laat ik ze uit omdat ik anders de muziek niet goed genoeg kan horen, maarja dan piepen mn oren wel weer daarna... :|
|
Citaat:
Ik had vorige week ook te dicht bij de boxen gestaan, ik heb toen ook nog een dag lang een piep gehad en het gevoel dat mijn oren dichtzaten -> volgende keer maar niet meer zo dicht bij de boxen staan (boxen van 1 bij 2 meter) :) . Citaat:
Oordoppen kan natuurlijk wel alleen als je met iemand wilt praten dan wordt dat lastig -> de ander moet gaan schreeuwen en je gaat zelf ook schreeuwen omdat je zelf minder hoort. |
Citaat:
|
ik ben zelf dj, en als ik moet draaien heb ik ook met hard geluid te maken. Hiertegen worden vaak deze http://www.alpine.nl/otoplastieken.htm gebruikt. Ik heb ze zelf (nog) niet, maar ik heb van veel dj's gehoord dat dit goed werkt. En omdat ze lineair de frequenties eruit halen, kun je elkaar nog goed verstaan.
|
Gefeliciteerd, je hebt gehoorbeschadiging opgelopen... Elke keer als je oren piepen na zoiets, heb je weer wat opgelopen.
|
Oordoppen kopen. Voorkomt een boel gezeik.
|
Oren beschadigen bizar snel.
|
Citaat:
|
Citaat:
:cool: Of ik gok natuurlijk gewoon bizar goed. |
Die test klopt dus ook echt niet. Ga gewoon naar een hoorwinkel met zo'n piepjestest.
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:18. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.