![]() |
Een leven
Noot vooraf: Opnieuw een experiment, ik heb getracht een gedicht 'met vaart' te schrijven. Alle commentaar is werkelijk meer dan welkom.
Een leven Kon ik maar één seconde, het verleden afdraaien. Dan zouden we liggend in het gras zoenen en rozemarijn ruiken; je parfum opsnuivend in de zon. Verstrengelde gedachten en vingers die vol van bloed je benen masseren. Laten we de tijd keren. Of de zomerstorm, Druipend in je nek. Je natte haren In mijn gezicht en om je lach. Ga nog niet weg, wacht! Kon ik maar één seconde terug zijn bij jou want de dood is zo alleen. De Wilgen, juni 2004 |
Wow ja, ik vind hem mooi :eek: :). Ik kan me er goed bij inleven, het 'raakt' me.
|
'Terug zijn'.
|
Ik vind "vingers vol van bloed" een vreemde vergelijking. Die regel loopt überhaubt een beetje raar, omdat hij afgebroken is. "met vaart" is toch de bedoeling? wat is dat precies? wat bedoel je daarmee?
|
Citaat:
|
Citaat:
"Met vaart" bedoel ik dat het gedicht vlot wegleest. Ik ben geen professional als het aankomt op de technische termen van een gedicht, maar ik kan me er aardig mee redden en de 'snelheid' van een gedicht heeft toch met het ritme, de lengte van de zinnen en (uiteraard) de leessnelheid te maken? Hoe dan ook, als ik het zou voordragen zou ik het, hoewel duidelijk, toch met een aanzienlijk tempo voordragen, alleen de laatste zin zou ik heel rustig en duidelijk uitspreken. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:33. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.