Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Seksualiteit (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Wie heeft er ooit bedacht dat haar vies is??? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=882847)

freakieflower 26-06-2004 18:12

Wie heeft er ooit bedacht dat haar vies is???
 
Waarom groeit het er dan, als al die idioten het er toch af gaan scheren.,..het heeft echt wel een of ander nut hoor, of nie?

Waarom vinden jongen dat bijna altijd ranzig...ze hebben zelf ook overal haar

maar goed

Tiño 26-06-2004 18:18

omdat de meeste mannen haar onder oksels en bij vaginas niet associeren met dat leuke lieve mooie nette meisjes waar ze daadwerkelijk op vallen.Oftewel,het past niet in hun beeld het schrikt af.

dutch gamer 26-06-2004 18:30

Citaat:

freakieflower schreef op 26-06-2004 @ 19:12 :
Waarom groeit het er dan, als al die idioten het er toch af gaan scheren.,..het heeft echt wel een of ander nut hoor, of nie?

Heel lang geleden gingen mensen nog af op elkaars natuurlijke (zweet)geur (netzoals veel dieren nog steeds doen). Doordat mensen haar hebben bij hun oksels, blijft het zweet daar beter zitten en is de geur dus sterker.

Sarah 26-06-2004 18:33

Maar dat is bij oksels, dutch gamer, rond je vagina zweet je niet zo veel, meestal. Bovendien komt het verschil in geur bij okselhaar voor een groot deel ook doordat de anti-zweet-werking van deodorant nu eenmaal niet werkt als je het op haren spuit.

Schaamhaar zat er oorspronkelijk om vuil van buitenaf tegen te houden. Nu draagt tegenwoordig iedereen ondergoed, dus het is niet echt ergens goed meer voor. Maar schaamhaar is ook zeker niet onhygiënischer dan kaalheid.

Ik denk dat het een beetje komt doordat vrouwen in de porno-industrie hun schaamhaar gingen scheren zodat hun vagina en alle details daarvan beter te zien waren. En vervolgens gingen jongens/mannen daar aan wennen, en dachten ze dat het zo hoorde. Daardoor gingen ze het mooier vinden :)

Ik neem aan dat 'ranzig' in de meeste gevallen net zoiets is als dat jongens een snorretje bij meisjes 'ranzig' noemen; gewoon een manier om uit te drukken dat 't niet hun smaak is.

RoxAge 26-06-2004 18:39

Ik heb het bedacht :p

perseus 26-06-2004 18:40

'Ranzig' is voor mensen die vlees eten.

dutch gamer 26-06-2004 18:45

Citaat:

Sarah schreef op 26-06-2004 @ 19:33 :
Maar dat is bij oksels, dutch gamer, rond je vagina zweet je niet zo veel, meestal.
Miss een btje te ver gezocht maar dit is de enige manier waarop ik het kan verklaren: sommige dieren gaan op elkaars urine geur af.... nouja de rest hoef ik niet uit te leggen.
Citaat:

Bovendien komt het verschil in geur bij okselhaar voor een groot deel ook doordat de anti-zweet-werking van deodorant nu eenmaal niet werkt als je het op haren spuit.
Ik bedoelde met heel lang geleden de tijd ver voordat de deodorant was uitgevonden.
Citaat:

Schaamhaar zat er oorspronkelijk om vuil van buitenaf tegen te houden.
Dat kan idd goed kloppen ja, maar ik heb een keer ergens de verklaring die ik in mijn eerste post schreef gelezen.

juno 26-06-2004 19:04

Om het vuil van buitenaf tegen te houden zijn er grote en kleine schaamlippen, en is er een voorhuid. Dat haar zit er echt om feromonen beter in vast te houden.

Feromonen ruik je niet met je neus, maar pik je onbewust op ( met een orgaantje wat zich in de neusholte bevindt, dat wel.) Ze ruiken nergens naar.

Niets is zo veranderlijk als smaak. De oude romeinen haalden ook alles kaal, zij epileerden zelfs baardharen, behalve het haar op hun hoofd. In de middeleeuwen is het een tijd in zwang geweest om zelfs een heel stuk van het haar bij je voorhoofd weg te scheren, want toen waren hoge voorhoofden mooi. Wassen deden ze zich toen niet. Dat tastte de beschermende vuilkorst maar aan, dan werd je ziek. Er was geen riolering, geen vuilophaaldienst. Alles was vies en zat vol ongedierte.

In de jaren 70, toen de foute duitse pornoindustrie op volle toeren draaide was het in om alles maar te laten groeien en bloeien. Ook beha's werden in die tijd ritueel verbrand.

Omdat we tegenwoordig bijna overdreven hygienisch zijn, vinden we ook haren vies. Ook dat is mode. Nog maar 30 jaar geleden had niet eens ieder huis een douche. 50 jaar geleden gingen hele gezinnen nog op zaterdag in de keuken in de tobbe, allemaal in hetzelfde badwater. Vonden ze meer dan genoeg.

Maar niets wat je dagelijks wast is toch vies? Dat is weer een overdreven reactie. Ook de angst voor je eigen luchtje is overdreven. Waarom alles overschreeuwen met parfums en deo's?

Maar ik denk dat de schaamhaarmode meelift op de trend om lekker schoon te zijn.

MightyDuck 26-06-2004 20:11

Mooi gesproken Juno :)

Iedereen is kaal tegenwoordig :s Oke een dikke bush is ook not done maar een beetje verantwoord haar heeft best wel wat, zou eigenlijk best wel weer es zo'n dame willen :o :bloos:

arP-socialist 27-06-2004 01:27

het zit er voornamelijk als bescheming tegen kou, blaasontsteking en dergelijke

maar het heeft tegenwoordig weinig nut dankzij de uitvinding kleding

arP-socialist 27-06-2004 01:30

Citaat:

Sarah schreef op 26-06-2004 @ 19:33 :
Maar dat is bij oksels, dutch gamer, rond je vagina zweet je niet zo veel, meestal.
ik ehb welleens iets geroken dat het tegendeel beweerd, en nee niet omdat ze niet gedouched had, vers zweet dus

Lethalis 27-06-2004 08:44

Citaat:

freakieflower schreef op 26-06-2004 @ 19:12 :
Wie heeft er ooit bedacht dat haar vies is???
Geen idee.

Ik vind het niet vies. Begreep ook weinig van die topic over schaamhaar laatst. Wat kunnen veel mannen moeilijk doen, zeg. Geen wonder dat meisjes onzeker worden erover.

martijn1985 27-06-2004 09:38

Citaat:

juno schreef op 26-06-2004 @ 20:04 :
Feromonen ruik je niet met je neus, maar pik je onbewust op ( met een orgaantje wat zich in de neusholte bevindt, dat wel.) Ze ruiken nergens naar.

Jij doelt op het vomeronasaal orgaan. Echter, dat heeft bij mensen erg weinig functie, het is voornamelijk een left-over van de evolutie. Feromonen worden nog wel degelijk opgepikt, maar dan door receptoren die tussen de andere geurreceptoren zitten. Dat is dus in hetzelfde orgaan waarmee je alle andere geuren ruikt. Het vomeronasaal orgaan heeft bij veel dieren echter nog wel een erg sterke (voornamelijk seksuele) functie.

enema abortion 27-06-2004 09:57

Ik scheer ook mijn oksels e.d. dus ik vind het dat minste wat een meisje kan doen is zich ook fatsoenlijk scheren. Ik hou er gewoon echt niet van.

ThePinkFlamingo 27-06-2004 10:08

Sinds internet normaal is, en in alle pornofilms alles geschoren is denk ik

Raven 27-06-2004 10:44

Citaat:

freakieflower schreef op 26-06-2004 @ 19:12 :
Waarom groeit het er dan, als al die idioten het er toch af gaan scheren.,..het heeft echt wel een of ander nut hoor, of nie?

Waarom vinden jongen dat bijna altijd ranzig...ze hebben zelf ook overal haar

maar goed

het is denk ik niet dat jongens het ranzig vinden maar
schaamhaar hebben ze zelf ook al en ze zien liever wat anders snappie :D

juno 27-06-2004 11:56

Citaat:

Zweepje schreef op 27-06-2004 @ 11:44 :
het is denk ik niet dat jongens het ranzig vinden maar
schaamhaar hebben ze zelf ook al en ze zien liever wat anders snappie :D

Newsflash Ed: Bij een vrouw zien de meeste mannen geloof ik al iets héél anders dan ze zelf hebben...

SRV 27-06-2004 12:02

Citaat:

tinjooo schreef op 26-06-2004 @ 19:18 :
omdat de meeste mannen haar onder oksels en bij vaginas niet associeren met dat leuke lieve mooie nette meisjes waar ze daadwerkelijk op vallen.Oftewel,het past niet in hun beeld het schrikt af.
compleet mee eens, en daarbij komt dat het niet leuk is als je eerst een oerwoud moet doorkruisen.

BendeBen 27-06-2004 12:25

Citaat:

freakieflower schreef op 26-06-2004 @ 19:12 :

Waarom vinden jongen dat bijna altijd ranzig...ze hebben zelf ook overal haar

daarom juist

Kazet Nagorra 27-06-2004 12:30

Schaamhaar is een secundair geslachtskenmerk.

Marilyn 27-06-2004 12:45

Ik hou niet van haar op die plek bij mezelf: ik vind het niet mooi om daar een bos haar te hebben en daarbij vind ik het niet praktisch (het zit gewoon niet lekker in een string). Ik kan me heel goed voorstellen dat mannen schaamhaar niet erg aantrekkelijk vinden en zeker bij orale sex zit schaamhaar in de weg. Bij een man vind ik kaal absoluut 10 keer niets (dat ziet er echt niet uit...)! Ik vind dat als je als meisje je schaamhaar afscheert of netjes bijhoudt je jezelf goed verzorgt. Maar je moet gewoon doen wat jij prettig vindt. Als je het niet nodig vindt je schaamhaar af te scheren, moet je het gewoon niet doen. Maar ik hou van glad en zacht en daarom scheer ik bijna elke dag. :)

Freyja 27-06-2004 12:55

Conditionering. Bij iedereen hier. Je vind het mooi of niet mooi omdat je dat aangeleerd is.
Ik ben er nog niet over uit of ik daar nou aan meedoe of niet :D Mijn recalcitrante kant (a.k.a. het grootste deel van mijn persoonlijkheid) roept "Nee! Wij doen niet mee aan de mode, wij doen niet mee aan onszelf veranderen omdat de massa dat wil!" Aan de andere kant vind ik kale oksels en het zootje kort houden daaronder toch mooier dan wildgroei. Aiai.
En toch blijf ik erbij dat ik alleen alles afscheer als hij dat ook doet. Ookal vind ik dat ook niet mooi.

dext0r 27-06-2004 13:01

schaamhaar is een rudiment

<punt>

en juist omdat verhaaltje van die feromonen...

juno 27-06-2004 14:15

Een volledig kaalgeschoren man vind ik eerder de lachlust opwekken dan andere lusten...Beetje bijwerken, graag, een oerwoud hoeft niet, maar een stel harige benen en dan pal erboven een kaal zakje/piemeltje, en vooral het haar erboven wegscheren of in een nuffig streepje modelleren...dan denk ik: " Jammerrrrrr."

Op een man groeien haren. Alleen kleine jongetjes zijn kaal.

Raven 27-06-2004 14:34

Citaat:

juno schreef op 27-06-2004 @ 12:56 :
Newsflash Ed: Bij een vrouw zien de meeste mannen geloof ik al iets héél anders dan ze zelf hebben...
je snapt best wat ik bedoel flauwert :D :p

Nona 27-06-2004 14:54

Citaat:

juno schreef op 27-06-2004 @ 15:15 :
Op een man groeien haren. Alleen kleine jongetjes zijn kaal.
Precies. Ik heb mezelf ook één keer helemaal kaal gedaan, ik vond het echt geen gezicht. Zelfde principe, ik leek net een kleuter. Bah. Nee, gewoon netjes bijwerken. Verder niets.

tomtommertje1 27-06-2004 15:09

Citaat:

juno schreef op 26-06-2004 @ 20:04 :
Om het vuil van buitenaf tegen te houden zijn er grote en kleine schaamlippen
Niet Grote en Kleine...Binnenste en Buitenste... dank u :)

Fade of Light 27-06-2004 16:01

Citaat:

arP schreef op 27-06-2004 @ 02:30 :
ik ehb welleens iets geroken dat het tegendeel beweerd, en nee niet omdat ze niet gedouched had, vers zweet dus
Als ik mij het niet verkeerd herinner van bio dan gaat "zweet" pas stinken als bacterien aan het werk gaan. Oftewel, vers zweet stinkt niet.

Myuki 28-06-2004 14:39

om antwoord te geven op de vraag: wie heeft erooit bedacht dar haar vies is?

Men heeft onderzoek gedaan naar wat kleuters allemaal vies vinden, ze eten echt alles (ja ook onder andere poep) maar haren vinden ze vies... (ik geef ze geen ongelijk) een prop haar in je mond :|

(mjah... als t betrekking heeft tot schaamhaar... vind ik dat mensen niet moeilijk moeten doen... zo'n beetje haar is wel gezellig :) )

tomtommertje 28-06-2004 17:15

Ik vind schaamhaar trouwens wel onhygienischer (wat een moeilijkwoord voor mijn arme breintje). Volgens mij heb je minder of geen kans op schaamluis als je kaal bent, en ook als je ongesteld bent is het toch vrij onsmakelijk (als je maandverband gebruikt).

Is slechts mijn mening.

juno 28-06-2004 17:27

Je hebt minder kans op gewone luis als je je kop ook helemaal kaal scheert. Hoofdluis is ook een veel vaker voorkomend euvel dan schaamluis, en veel en veel makkelijker overdraagbaar. Je jas hoeft maar naast een luizenjas op de kapstok te hangen. Je gaat naar de disco, of de bioscoop of het theater, levert je jas in en komt terug met hoofdluis hoor. Toch heb ik niet het idee dat dat reden genoeg is om als Sugar Lee Hooper door het leven te willen.

Fade of Light 28-06-2004 23:58

Citaat:

juno schreef op 28-06-2004 @ 18:27 :
Toch heb ik niet het idee dat dat reden genoeg is om als Sugar Lee Hooper door het leven te willen.
Dat heeft niet als enige reden de kaalheid :p

Freyja 29-06-2004 14:15

Citaat:

Myuki schreef op 28-06-2004 @ 15:39 :
om antwoord te geven op de vraag: wie heeft erooit bedacht dar haar vies is?

Men heeft onderzoek gedaan naar wat kleuters allemaal vies vinden, ze eten echt alles (ja ook onder andere poep) maar haren vinden ze vies... (ik geef ze geen ongelijk) een prop haar in je mond :|

(mjah... als t betrekking heeft tot schaamhaar... vind ik dat mensen niet moeilijk moeten doen... zo'n beetje haar is wel gezellig :) )

Een prop haar in je mond is ook wel even wat anders dan een klein haartje. En dat is misschien een onprettig gevoel, maar niet vies.. De mensen met lang haar worden er toch ook niet onpasselijk van als de wind wat haar in hun mond waait en ze het er weer uit moeten vissen?

perseus 29-06-2004 14:19

Citaat:

tomtommertje schreef op 28-06-2004 @ 18:15 :
Ik vind schaamhaar trouwens wel onhygienischer (wat een moeilijkwoord voor mijn arme breintje). Volgens mij heb je minder of geen kans op schaamluis als je kaal bent, en ook als je ongesteld bent is het toch vrij onsmakelijk (als je maandverband gebruikt).
(...)

Wat is onsmakelijker, schaamhaar hebben of seks hebben met mensen die schaamluis hebben?

Myuki 29-06-2004 20:45

Citaat:

Morgan schreef op 29-06-2004 @ 15:15 :
Een prop haar in je mond is ook wel even wat anders dan een klein haartje. En dat is misschien een onprettig gevoel, maar niet vies.. De mensen met lang haar worden er toch ook niet onpasselijk van als de wind wat haar in hun mond waait en ze het er weer uit moeten vissen?
Mjah... maar ik zeg nergens dat je door seks+schaamhaar een prop haar je mond krijgt... Ik gaf alleen even antwoord op de titel van t topic.

Muhfuk R. 29-06-2004 21:04

shugar lee hooper

Goes15 29-06-2004 22:22

lekker, jij hebt er dus zo'n pakje shag groeien .... (n) (n) (n) (n) dat is zoooooooooo BAH!

Goes15

Freyja 29-06-2004 23:40

Citaat:

Myuki schreef op 29-06-2004 @ 21:45 :
Mjah... maar ik zeg nergens dat je door seks+schaamhaar een prop haar je mond krijgt... Ik gaf alleen even antwoord op de titel van t topic.
Weetik, ik bedoelde meer van - hoe groot is nou de kans dat je sowieso een prop haar in je mond krijgt ;P

brinta 30-06-2004 16:01

De boel scheren/harsen is een wat oudere trend dan de meesten hier aannemen: de Islam raadt vrouwen vanuit hygiënisch oogpunt & erotische aantrekkelijkheid aan al het haar dat niet op je hoofd zit te verwijderen, liefst dmv harsen.

Het Totaal Kaal concept is dus niet als eerste bedacht door pornobazen in de sixties :)

Ik ben voor helemaal kaal, zowel voor man als vrouw.

alguien 30-06-2004 22:01

Schaamhaar is echt niet onhygiënischer dan kaal hoor, mits je je gewoon iedere dag doucht - maar dat moet ook als je kaal bent, het gaat meer om wat er nog weer lager dan dat haar zit.
Als je in de termen van ranzig wilt denken, dan is je hoofdhaar misschien wel 10x ranziger dan je schaamhaar, aangezien het overal aan blootgesteld wordt en zoals juno al zei, bestaat er een grotere kans dat je hoofdluis krijgt dan dat je schaamluis krijgt.
De enige redenen die ik bedenken om je schaamhaar te scheren zijn cosmetische redenen. Blijkbaar vinden mensen kaal mooier. Ik persoonlijk vind het lelijk. Ik ben voor netjes bijhouden, zodat er niet van alles uit je string/slip/whatever te voorschijn komt.

Bartezz 01-07-2004 12:11

ik ben van mening dat het scheren van schaamhaar gewoon een modetrent is, begonnen bij de dames en nu volgen vele heren

raakt vanzelf weer uit de mode en dan heeft iedereen weer een prachtige bush

heeft niets te maken met hygiene volgens mij, maar meer met de gucci commercial met de geschoren G

Middlefinger1 01-07-2004 12:21

Citaat:

Poser4life schreef op 01-07-2004 @ 13:11 :


heeft niets te maken met hygiene volgens mij, maar meer met de gucci commercial met de geschoren G

daarvoor schoren de mannen en vrouwen het inderdaad nog niet af.... :|

Bartezz 01-07-2004 12:34

Citaat:

Middlefinger1 schreef op 01-07-2004 @ 13:21 :
daarvoor schoren de mannen en vrouwen het inderdaad nog niet af.... :|
tuurlijk wel

maar ik zeg dat de 'hype' die er een tijdje geweest is meer te maken heeft met fashion dan met hygiene en tuurlijk werd het al langer gedaan en vanuit andere oogpunten maar op dit moment lijkt fashion mij de trend

Middlefinger1 01-07-2004 12:39

Citaat:

Poser4life schreef op 01-07-2004 @ 13:34 :
tuurlijk wel

maar ik zeg dat de 'hype' die er een tijdje geweest is meer te maken heeft met fashion dan met hygiene en tuurlijk werd het al langer gedaan en vanuit andere oogpunten maar op dit moment lijkt fashion mij de trend

ja, iedereen loopt er ook zo mee te koop :|... maar ik moet het met je eens zijn dat het over het algemeen gedaan wordt omdat het andere geslacht een bepaalde voorkeur heeft....

Stefanie 01-07-2004 12:50

Het is niet vies, maar het ziet er wel vies uit:P

sopinha 01-07-2004 15:16

nou.. ik vind het niet echt heeeeel mooi zo'n oerwoud. maar helemaal kaal ook niet echt. :| dusss ik ben ook voor gewoon netjes bijhouden. kben allergisch voor scheren. dus voor mij is het nog irritanter omdat ik het moet harsen enz. enz.

freakieflower 04-07-2004 08:56

Citaat:

Morgan schreef op 27-06-2004 @ 13:55 :
Conditionering. Bij iedereen hier. Je vind het mooi of niet mooi omdat je dat aangeleerd is.
Ik ben er nog niet over uit of ik daar nou aan meedoe of niet :D Mijn recalcitrante kant (a.k.a. het grootste deel van mijn persoonlijkheid) roept "Nee! Wij doen niet mee aan de mode, wij doen niet mee aan onszelf veranderen omdat de massa dat wil!" Aan de andere kant vind ik kale oksels en het zootje kort houden daaronder toch mooier dan wildgroei. Aiai.
En toch blijf ik erbij dat ik alleen alles afscheer als hij dat ook doet. Ookal vind ik dat ook niet mooi.

ja inderdaad!!

Wat een dilema he...

freakieflower 04-07-2004 08:58

Als je doos kaal geschoren is lijk je net een kind van 10!

dafjedaf 05-07-2004 20:34

het is gewoon heel simpel.. waarom is haar op je hoofd niet vies en 1 tussen je boterham wel?
tsja..we willen er gewoon geen in ons mond.. dus ook niet tijdens het beffen..

Sarah 06-07-2004 09:31

Citaat:

dafjedaf schreef op 05-07-2004 @ 21:34 :
het is gewoon heel simpel.. waarom is haar op je hoofd niet vies en 1 tussen je boterham wel?
tsja..we willen er gewoon geen in ons mond.. dus ook niet tijdens het beffen..

maar dat is gewoon geen zinnig argument. Tenzij je het leuk vindt om over de venusheuvel te likken, hoeft echt niet alles kaal te zijn om te voorkomen dat je haar in je mond krijgt.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.