Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Films, TV & Radio (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   American Splendor (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=890399)

N00dles 03-07-2004 23:01

American Splendor
 
http://www.statetheater-bh.com/New%2...ndorposter.jpg

http://www.imdb.com/title/tt0305206/

Deze film vertelt het leven van de imperfecte, hopeloze, pessimist Harvey Pekar. Zijn liefde voor LP's en comics leiden hem tot een ontmoeting met de striptekenaar Robert Crumb.
Harvey bedenkt dat hij een strip kan maken over zijn leven, eentje die anders is dan andere, omdat hij de het werkelijke leven wil laten zien zoals het is, zonder superheld-achtige proporties aan te nemen. Een verhaal over zijn nutteloze leventje, waar het normale volk zich mee kan identificeren.

En zo ontstaat de comic book-reeks 'American Splendor'...
Hoofdmoot in zijn verhalen zijn o.a. de personages: Joyce Brabner (zijn neurotische vrouw) en Toby Radloff (zijn collega, een archetypische nerd).

Deze droogkomische film, met Paul Giamatti als Harvey, is waargebeurd en bevat o.a. getekende scenes in stripvorm, archiefmateriaal van een uit de hand gelopen David Letterman-show met Harvey als gast, en interviews met de echte Harvey Pekar.

All fragmenten en scenes lopen zo goed in elkaar over dat het een gave film is geworden :) En zijn American Splendor-strips zijn ook erg koel :cool:

http://www.smh.com.au/ffxImage/urlpi...splendor,0.jpg

alluman 03-07-2004 23:15

Was idd een geinige film - wel een oudje al.

Dit is Pekar's real life site

Schwarzkopf 04-07-2004 00:30

Vorig jaar in Gent gezien. Wel een aardige film.

Milk 04-07-2004 15:23

Ik heb erover gelezen in de gids. Lijkt me wel koel :)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.