Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Verhalen & Gedichten (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Lekkere vakantieboeken (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=890699)

D-sire 04-07-2004 12:41

Lekkere vakantieboeken
 
Hoi,

Ik ga volgende week op vakantie en wil graag wat boeken meenemen voor in de bus (moet me 18 uur lang gaan vermaken;)). Ik zoek niet te moeilijke, zware boeken maar gewoon leuke, gezellige ontspannen verhalen. Iemand ideetjes?

Uitzicht 04-07-2004 12:43

Mijn waardeloze verhaal, 60 pagina's kort :P

en verder, Kinderen van Moeder Aarde trigologie van Thea Beckman?

Grim

D-sire 04-07-2004 17:52

Meer ideeen?

Uitzicht 04-07-2004 17:57

De Darren Shan reeks, als je van fictieve zooi houdt :) (en van vampiers)

Grim

Sylph 04-07-2004 18:07

Harry Potter? :p

Leonoor 04-07-2004 18:11

Citaat:

Sylph schreef op 04-07-2004 @ 19:07 :
Harry Potter? :p
Dat wilde ik net voorstellen. :D

duivelaartje 04-07-2004 18:19

Adam Armstrong - De golvendanser

Ben er net in begonnen, vind het nu al een heerlijk boek.:)

Fladdergeval 04-07-2004 18:20

Elf minuten van Paulo Coelho, prachtig echt.

FIEloSOOF 04-07-2004 19:12

4 vriendinnen, 1 spijkerbroek

de tweede zomer van de spijkerbroek

the tourist 04-07-2004 19:38

Thea Beckman - Kruistocht in spijkerbroek. Geweldig boek (:o), leest snel en makkelijk.

Veel jeugdboeken zijn dan misschien wel leuk, boeken van de Octopusserie bijvoorbeeld. De Tijgerboomgaard, Vrije val, enz. Schrijvers weet ik niet en op meer titels kan ik even niet komen.

*~Angel~* 04-07-2004 20:07

Hmm er zijn zoveel boeken die mooi zijn en goed te lezen, maar weet niet waar je van houd.

O.a die me bijgebleven is, is van John Marsden - Morgen toen de oorlog begon:

Ellen gaat samen met 6 vrienden en vriendinnen een paar dagen kamperen in de wildernis. Wanneer ze terug naar huis gaan, blijkt dat alles veranderd is : het land is in oorlog. Hun families worden gevangen gehouden en een aantal huizen zijn verwoest.
Samen proberen ze uit de handen van de vijand te blijven en houden zich schuil in hun geheime vallei waar ze de voorbije dagen hebben gekampeerd.

Dit spannend maar tegelijkertijd prachtig verhaal wordt verteld vanuit het standpunt van Ellen, die als taak had gekregen om het verhaal van hun groepje van 7 neer te schrijven. Als lezer volgen we deze vrienden tijdens hun vakantie in de vallei. We leren de verschillende vrienden wat beter kennen en krijgen er een heel realistisch beeld van. Hun gedachten en gevoelens, hun relaties onderling, de ontluikende liefdesrelaties, alles krijgt een andere dimensie van zodra ze beseffen dat hun land in oorlog is en dat ze moeten proberen te overleven. Ze leren elkaar op een andere manier kennen en stellen vast dat er karaktertrekken en eigenschappen naar boven komen net dankzij die extreme situatie waarin ze verzeild zijn geraakt.
Het verhaal blijft ten allen tijde heel realistisch. Het open einde is een perfecte afsluiter van dit boek. Achterin het boek vinden we de nodige informatie over het land waarin het verhaal zich afspeelt en krijgen we ook een verduidelijking van een aantal begrippen en woorden die in de tekst aan bod komen.
Naast de vakkundig uitgekiende spanningsboog bevat het boek ook nog een portie humor waardoor je als lezer nog meer plezier aan dit boek beleeft.
Kortom, een echte aanrader.



Ik vond het echt een waanzinnig mooi boek. Er zijn meerdere delen van, maar je kan ze los lezen (tenminste stond op het boek)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.