Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Psychologie (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=51)
-   -   wanneer gaat het nou wel goed? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=891728)

Zero-Zero 05-07-2004 11:58

wanneer gaat het nou wel goed?
 
ik weet het niet meer, ik zit er doorheen...

ik voel me al ruim 4 jaar depressief. ben al 3 jaar "verslaafd"aan blowen.
ik heb mijn atheneum verneukt, daarna mijn havo. toen besloot ik mbo te doen met veel motivatie en nu ben ik daar ook afgetrapt. niet vanwege cijfers of spijbelen, maar vanwege mijn onstabiele psychische en emotionele toestand. ik doe al jaren aan am. probeer met alle macht het tegen te houden maar waarom zou ik het niet doen? er is niet echt een reden meer om te lachen. ik had hulp gezocht bij een verslavingskliniek, word ik daar ook afgewezen omdat ik te erge psychische problemen heb waarvoor ze de middelen niet hebben. nu moet ik w8ten op de volgende hulpverleningstraject maar ik kan niet meer w8ten. ik ga kapot. ik ben kapot. ik weet het niet meer en alles lijkt al jaren uitzichtloos. teleurstelling na teleurstelling.. ik voel me elke dag verlaten en ik twijfel elke dag aan mijn vrienden of ze me wel mogen..
er is veel gebeurd wat ik niet heb kunnen verwerken en ik word binnenkort onderzochyt of ik borderline(in ontwilkkeling) heb.
als ik verhalen lees van borderliners kan ik mezelf daarin heel erg vinden, ook in de symptonen.. aan de ene kant hoop ik dat ik het heb zodat alles was duidelijker word.. aan de andere kant wil ik het niet want wat moet ik dan?
mijn ouders denken dat ik opgenomen moet worden, ik zelf ook.
ik weet het niet meer. ik weet niet wat ik met dit topic moet en er is zowveel te vertellen.. en nu ik dit teruglees denk ik dat de meesten denken dat ik me toch aanstel. en vind ik mezelf het niet eens waard om hulp te krijgen. maar er is zowveel gebeurd wat ik niet 1 2 3 kan vertellen.
aangezien dit geen mededling mag zijn is de vraag: wat moet ik nu? herkent iemand zich hierin en heeft iemand tips?
elke dag word ik wakker en vraag ik me af wrom ik mijn bed uit zou komen... er is geen reden meer om te lachen, te leven..
(damn ik lijk wel zown depressieve kutalto :mad: )

hanniepannie 05-07-2004 12:03

antwoord komt eraan als PM

Zero-Zero 05-07-2004 12:14

oke :o

Nijn* 05-07-2004 12:26

Wat kut voor je dat je je zo slecht voelt! Ik herken het heel erg, ik kom ook bijna iedere morgen uit mijn bed met het gevoel van 'waarom leef ik nog?' Ik kan je niet echt tips geven. Of nouja, ga met iemand praten, een goede vriendin, een familielid, je huisarts..Want je moet wachten op zo'n traject wachten begrijp ik? Niets is zo dodelijk om alleen te moeten wachten, dus praat met iemand. Verder heb ik niet echt tips voor je ofzo..Sterkte iig!
Nijn.

PS: Ik denk niet dat je onder je post moet zetten dat je wel 'zo'n depressieve kutalto lijkt'. Dit is oordelen over een bepaalde groep mensen die je niet kent, en die echt niet allemaal depressief zijn. Beetje bevooroordeelt vind je zelf ook niet?

Zero-Zero 05-07-2004 12:29

ik ben zelf ook alternatief en het is niet bevooroordeeld bedoeld.
ik denk dat meeste alto's het wel zullen snappen....

Eend 05-07-2004 12:49

Hmm, ik ben zelf ook best wel alto:o En ik heb ook borderline en zo:o Alleen als mensen mij zien geloven ze het niet, dus ik laat ze in de waan dat er niks met mij aan de hand is. Alleen de mensen waarvan ik denk, dat ze er belang bij hebben (bijvoorbeeld mijn lesgeefster op de manege) weten het van me.

Ik kan eigenlijk niet meer zeggen dan: Heel veel sterkte.
Ik hoop dat ze wat kunnen vinden en dat ze je ermee kunnen helpen. En ook al heb je er soms geen zin meer in om geholpen te worden, blijf doorzetten, dat is wat ik ook al een aantal jaren doe.

Liefs

Eendje

bugge 05-07-2004 14:06

Stop eerst eens met blowen.

Dat zeg ik niet om je te pesten ofzo, maar uit ervaring. Echt waar, als je niet meer blowt, voel je je heel anders. Meer energiek, meer zeker...Dan kun je de dingen ook realistischer bekijken.

Ik denk dat een groot probleem bij jou is dat je denkt dat je al je kansen verneukt hebt. Maar geloof me: er zijn altijd nieuwe kansen. Als zo'n kans zich voordoet, pak hem dan met beide handen beet!! (dat kan vanalles zijn, hulpverlening bijv.)

Nijn* 05-07-2004 14:35

Citaat:

bugge schreef op 05-07-2004 @ 15:06 :
Stop eerst eens met blowen.

Dat zeg ik niet om je te pesten ofzo, maar uit ervaring. Echt waar, als je niet meer blowt, voel je je heel anders. Meer energiek, meer zeker...Dan kun je de dingen ook realistischer bekijken.

Maar, ze zegt juist dat ze verslaaft is aan blowen, dan is t wel moeilijk om te stoppen weet je...Maar je hebt opzich wel gelijk, want stoppen is het beste. :)

Black Rainbow 05-07-2004 15:02

Ik herken er ook wel wat in, misschien in wat mindere mate, heb nog nooit hulp gehad of gezocht bij de daarvoor bedoelde instanties, maar das meer omdat ik er niet zo in geloof.
Wat je moet doen? Ik denk nu weinig, laat de onderzoeken maar komen, misschien is het idd wel beter als ze weten wat er precies aan de hand is. En dat je eraan geholpen kan worden. En als dat moet met opname, dan moet dat maar.

En jah, stoppen met blowen scheelt ook wel, maar dat is makkelijker gezegt dan gedaan, daar heb ik ook wel ervaring mee, terwijl ik niet eens echt verslaafd was geloof ik.

fiepje 05-07-2004 15:02

idd da 'kutalto' stukje had je dr nie bij moeten zetten, maar ok.

ik herken veel van je verhaal.
ik blow ok onderhand al n paar jaar, en ik heb echt een tijd zwaar geblowd, de hele dag door.
maar tis echt t beste da je daar mee stopt, of iig minder gaat blowen.
verder weet ik t nie

Fantôme 05-07-2004 17:33

No one can go back and make a brand new start.
But anyone can start from here and make a brand new end.
-Shakespeare-


^^ ook jij, maar je moet er wel zelf in geloven!!!!

verder weet ik het eigenlijk ook niet, stoppen met blowen (of minder blowen iig) is al gezegd, maar ik denk dat dat je een stuk helpt idd.

xxx

arP-socialist 05-07-2004 17:54

Nooit van zijn leven zal het bij iemand goedgaan, juist omdat je van complicaties leert

hanniepannie 05-07-2004 18:06

Citaat:

arP schreef:
Nooit van zijn leven zal het bij iemand goedgaan, juist omdat je van complicaties leert
Alleen de mate waarin en de verwerking ervan is bij iedereen anders..

Fade of Light 05-07-2004 18:09

Citaat:

~~Fantôme~~ schreef op 05-07-2004 @ 18:33 :
No one can go back and make a brand new start.
But anyone can start from here and make a brand new end.
-Shakespeare-



Mooie uitspraak, daar ben ik het ook mee eens, met als kleine aanvulling (wat er eigenlijk al in verborgen zit, maar om het te benadrukken): Je kan ook daadwerkelijk je eigen leven aanpassen. Je kan je leven deels zo maken als je wilt, deels overkomt het je (maar zelfs dan kun je dat op verschillende manieren bewerken/verwerken).

Succes ermee, hopelijk zie je (snel) in dat er ook genoeg dingen zijn waarvoor het wel de moeite waard is om op te staan.

Fantôme 05-07-2004 19:02

Citaat:

arP schreef op 05-07-2004 @ 18:54 :
Nooit van zijn leven zal het bij iemand goedgaan, juist omdat je van complicaties leert
dan kan het nog wel goed gaan, het is maar net hoe jij met zo'n 'complicatie' omgaat :)

Fade of Light 05-07-2004 20:11

Citaat:

~~Fantôme~~ schreef op 05-07-2004 @ 20:02 :
dan kan het nog wel goed gaan, het is maar net hoe jij met zo'n 'complicatie' omgaat :)
ik denk dat hij bedoelt "nooit gaat bij iemand zijn hele leven goed"

prinsrob 05-07-2004 20:46

http://www.zohej.tk/

Eend 05-07-2004 22:22

Citaat:

prinsrob schreef op 05-07-2004 @ 21:46 :
http://www.zohej.tk/
:rolleyes: Ga alsjeblieft ergens anders puberen

prinsrob 06-07-2004 00:16

Citaat:

Eend schreef op 05-07-2004 @ 23:22 :
:rolleyes: Ga alsjeblieft ergens anders puberen
Ik bedoel het goed hoor :). Ik denk eerder dat het bericht van TS puberaal is. Iedereen heeft wel probleempjes, mensen moeten zichzelf niet zo serieus nemen.

Dus.

hanniepannie 06-07-2004 10:09

@prinsrob:

of ze moeten jou niet serieus nemen..

DiaNNe>!!! 06-07-2004 10:22

Citaat:

prinsrob schreef op 06-07-2004 @ 01:16 :
Ik bedoel het goed hoor :). Ik denk eerder dat het bericht van TS puberaal is. Iedereen heeft wel probleempjes, mensen moeten zichzelf niet zo serieus nemen.

Dus.

doe dom, denk je nou echt dat het stukje van de ts puberaal is?! denk naaa.......!

J3s 06-07-2004 10:31

Citaat:

slobowicz schreef op 06-07-2004 @ 11:09 :
@prinsrob:

of ze moeten jou niet serieus nemen..

Indeed, maar laten we er maar niet meer op reageren.

Ontopic: @ Zero Zero > Probeer er nu wat aan te doen voordat je nog meer jaren van je leven verkloot. Het lijkt moeilijk en de weg is lang, maar blijf altijd hopen. Maar echt, als je er nu niet voor vecht heb je later spijt van de tijd die verloren is gegaan. Tuurlijk zie je op tegen opname, maar je moet iets doen, voor jezelf, want dat ben je waard!!

Zero-Zero 06-07-2004 16:15

tnx voor jullie reacties:)
ik heb vanaf vandaag anti-depressiva gekregen. hopelijk gaat het dan gauw wat beter.
en dan maar w8ten op de hulpverlening..
gelukkig ga ik volgende week op vakantie dus dan kan ik wel even relaxen:)

bugge 06-07-2004 17:14

Citaat:

Zero-Zero schreef op 06-07-2004 @ 17:15 :
tnx voor jullie reacties:)
ik heb vanaf vandaag anti-depressiva gekregen. hopelijk gaat het dan gauw wat beter.
en dan maar w8ten op de hulpverlening..
gelukkig ga ik volgende week op vakantie dus dan kan ik wel even relaxen:)

blow je ook nog dan? Leuke combinatie...

Zero-Zero 06-07-2004 17:18

ik ben aan het proberen wat te minderen en mijn arts zei dat het niet zo heel veel kwaad kon maar dat het elkaar alleen maar wat versterkt..
hij weet ook dat ik elke dag blow dus anders zou hij het heus niet voorschrijven.

Eend 06-07-2004 17:26

Citaat:

bugge schreef op 06-07-2004 @ 18:14 :
blow je ook nog dan? Leuke combinatie...
idd:s

Nu moet je je woord wel waar maken dat je gaat minderen. Ik zou dan gaan minderen naar 1 keer per week 1 blowding. Anders ga je pas de echte kaboutertjes zien en geloof me, die zijn niet zo grappig!

Benfatto 06-07-2004 19:50

Stap van wiet over naar cocaïne/heroïne en dan gaan we over een aantal jaar samen straatkrantjes verkopen.

J3s 06-07-2004 19:51

Citaat:

Benfatto schreef op 06-07-2004 @ 20:50 :
Stap van wiet over naar cocaïne/heroïne en dan gaan we over een aantal jaar samen straatkrantjes verkopen.
Dat is nog eens een mooie toekomstvisie :confused:

hanniepannie 06-07-2004 21:23

van elke dag blowen naar 1 keer per week 1 "blowding" is wel veel gevraagd denk ik.. maar sterkte in ieder geval dermee.. fijne vakantie

bugge 06-07-2004 21:28

Citaat:

slobowicz schreef op 06-07-2004 @ 22:23 :
van elke dag blowen naar 1 keer per week 1 "blowding" is wel veel gevraagd denk ik.. maar sterkte in ieder geval dermee.. fijne vakantie
als ze zich beter wil voelen dan moet ze er wel wat voor doen. Aan softdrugs schijn je niet lichamelijk verslaafd te kunnen raken dus het is echt een kwestie van willen. En niet je verslaving als excuus gebruiken.

Ik vind het vreemd dat je arts het voorgeschreven heeft, iedereen weet dat drugs of alcohol met medicijnen niet goed kan zijn.

Black Rainbow 06-07-2004 21:32

Citaat:

bugge schreef op 06-07-2004 @ 22:28 :
als ze zich beter wil voelen dan moet ze er wel wat voor doen. Aan softdrugs schijn je niet lichamelijk verslaafd te kunnen raken dus het is echt een kwestie van willen. En niet je verslaving als excuus gebruiken.

Ik vind het vreemd dat je arts het voorgeschreven heeft, iedereen weet dat drugs of alcohol met medicijnen niet goed kan zijn.

Dat hoeft niet per definitie zo te zijn natuurlijk, meestal staat dat er maar op uit voorzorg. De gevolgen ervan hoeven echt niet dramatisch te zijn.
Die dokter weet als het goed is wel wat hij voorschrijft, en dat het gewoon kan, de bijsluiters zijn altijd erg voorzichtig en overdreven. Mocht ie geen gelijk hebben, en de combinatie erg slechtis blijkt te zijn, dan verstaat hij z'n vak niet en kan je er alsnog een mooie schadevergoeding uitslepen :cool:


maar in the end, stoppen met blowen kan ook nooit kwaad.

Zero-Zero 07-07-2004 09:06

Citaat:

Benfatto schreef op 06-07-2004 @ 20:50 :
Stap van wiet over naar cocaïne/heroïne en dan gaan we over een aantal jaar samen straatkrantjes verkopen.
:rolleyes: ga jij dat maar lekker alleen doen (y)

Zero-Zero 07-07-2004 09:11

Citaat:

bugge schreef op 06-07-2004 @ 22:28 :
als ze zich beter wil voelen dan moet ze er wel wat voor doen. Aan softdrugs schijn je niet lichamelijk verslaafd te kunnen raken dus het is echt een kwestie van willen. En niet je verslaving als excuus gebruiken.


dat snap ik ook wel.. maar het wel wat makkelijker gezegd als gedaan..
en wat heeft lichamelijke verslaving er verder mee te mkane. aan zowveel (hard)drugs kan je ook niet lichamelijk verslaafd raken. vaak is geestelijke verslaving nog sterker ook. en ik gebruik niet mijn verslaving als excuus want ik weet zelf ook heel goed dat ik moet minderen...

Citaat:

Ik vind het vreemd dat je arts het voorgeschreven heeft, iedereen weet dat drugs of alcohol met medicijnen niet goed kan zijn.
met alcohol is het idd niet goed maar met wiet kan het niet zowveel kwaad. aangezien in bijna nooit drink is er niet zowveel aan de hand. en hij weet heus wel waarover hij het heeft of heb jij soms langer geneeskunde gestudeerd?

bugge 07-07-2004 09:53

nee, maar sommige artsen en psychologen hebben jaren gestudeerd maar hebben geen idee waar ze het over hebben.

Ik heb in dezelfde situatie als jij gezeten alhoewel ik geen medicijnen kreeg. Een vriendin van mij wel en die blowde zich dagelijks suf. Ik zag hoe zij er aan ten onder ging en ze stortte zelfs een keer in mijn armen op de grond...

Ik weet wat het is om depressief te zijn en 'verslaafd' te zijn aan blowen. Ervaringsdeskundige zeg maar. En daarom weet ik ook dat het makkelijker gezegd is dan gedaan. Maar wat wil je dan? Als je door blijft blowen kom je er gewoon niet, zo simpel is het. Voor mezelf heb ik een keer de knoop doorgehakt en gezegd: nu kap ik er mee. Sindsdien geen joint meer aangeraakt. Echt, als je er helemaal achter staat, dan is het zo moelijk niet meer.

Het is jammer dat je nog niet weet wat voor verbetering het kan opleveren om te stoppen, anders was je wel meteen gestopt...

Zero-Zero 07-07-2004 11:07

ik weet wel wat voor verbetering het kan opleveren. misschien ben ik wel gewoon te zwak om nu te stoppen.
of misschien hou ik te veel van wiet..
en ja ik weet dat je gelijk hebt maar je hoeft niet zo denigrerend te doen.

Droomvlucht 07-07-2004 14:39

Citaat:

Zero-Zero schreef op 07-07-2004 @ 12:07 :
ik weet wel wat voor verbetering het kan opleveren. misschien ben ik wel gewoon te zwak om nu te stoppen.
of misschien hou ik te veel van wiet..
en ja ik weet dat je gelijk hebt maar je hoeft niet zo denigrerend te doen.

Je bent niet te zwak, maar je moet je wilskracht zien te vinden!

*knuft*

Het zal een heel gevecht worden, maar het is het zeker waard. Je kunt er zoveel meer voor terug krijgen!

Ik weet niet of dit al ergens heeft gestaan, maar heb je vrienden of familie die je in je 'gevecht' zouden kunnen steunen?

Liefs,

Laura

Zero-Zero 07-07-2004 15:12

juah mijn ouders mijn broertje en ook wel een paar vrienden gelukkig:)

bugge 07-07-2004 17:45

Citaat:

Zero-Zero schreef op 07-07-2004 @ 12:07 :

en ja ik weet dat je gelijk hebt maar je hoeft niet zo denigrerend te doen.

dat doe ik niet...misschien maak jij dat er van.

Nogmaals ik zeg het niet om je te pesten maar het is een advies en die geef ik uit ervaring.

Het is absoluut niet mijn bedoeling om boven je te staan ofzo. Als ik dat zou willen dan deed ik dat wel irl. Op dit forum wil ik alleen maar mensen helpen en hoop ik dat het beter gaat met ze.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.