![]() |
The Stick (Muziekinstrument)
Wie kent dit fantastische muziekinstrument, wie heeft er een en wat zij jouw ervaringen hiermee. Nu denken velen van jullie, wat is nou weer een Stick!? Nu heb ik 2 hele mooie filmpjes hiervan gevonden die ik het wel waard vond om te delen.
http://www.stick.com/method/greg_howard1.wmv http://www.stick.com/method/greg_howard2.wmv Het klinkt echt geweldig, maar dit is weer gespeeld door iemand die er al 50 jaar op speelt uiteraard ;) |
Haha, ik kende die dingen wel....vind het geluid niet echt denderend, maar wel knap wat ie doet
|
Skip The Rush gebruikt het :cool:
|
Citaat:
|
In de 'two-handed tapping'-scene worden die dingen wel vaker gebruikt. 'It's easier than it looks', de tering.
|
Citaat:
|
Ik heb het instrument zelf nooit gespeeld. Maar ik denk niet dat het spelen zonder aanslaan zo moeilijk is, ten minste, dat is het ook niet op de gitaar bijv. Ik denk wel dat de twee onafhankelijke handen het lastig maken. Het probleem van het slechte natuurlijke geluid is wel op te lossen met technologie en versterkers enzo.
Maar zelf zie ik niet waarom ik liever twee partijen tegelijk wil spelen ipv hele dynamische enkellijnige dingetjes. Het instrument is daarom wel een beetje met de piano te vergelijken, ipv met gitaar, sax, viool, fluit, sitar, oud, saz enz, maar ik zie niet in hoe het de piano 'verslaat', behalve dat het wat 'hipper' is. Volgens mij moeten we juist instrumenten hebben die betere controle geven over enkele melodieen ipv minder maar twee partijen tegelijk mogelijk maken. Maar als je gitaar/bas speelt en je wilt graag J.S. Bach spelen dan kan dat hierop terwijl het niet kan op de gitaar/bas zelf. |
Citaat:
wel een cool ding. |
Wat een grappig ding. Vroeg me laatst toevallig al eens af of d'r niet zo'n instrument bestond aangezien ik best vaak uit verveling op bed op m'n bas lig te tikken op die manier. Komt nog best wel een mooi geluid uit die stick moet ik zeggen.
|
|
kennis van me probeerd mij al een tijdje er een aan te smeren, omdat ik nog jong ben enz zz
maar heb inmiddels wel video en cdtje van em gekregen en het is wel erg tof, maar denk niet dat ik er echt iets mee kan. zal nog wel wat namen opzoeken als ik thuis ben. |
Citaat:
|
Het lijkt me misschien wel stoer, buiten beschouwing gelaten dat je waarschijnlijk een fortuin kwijt bent aan dat ding, dat je nergens in Nederland accesoires kan kopen en dat geen enkele winkel hier support geeft als hij kapot is.
Inderdaad, je bent puur aan het basisinstrument + case al $ 1800 kwijt. |
Ja, ik heb ook even op die site gekeken, pfff...
|
Citaat:
|
1800 :| :eek: tjonge jonge wat duur... ze vergelijken het iets te veel met een piano :p Als ik rijk was had ik er zelf ook een gekocht, lijkt me zo cool en apart.
|
op zich wel een leuk instrument, maar in tegenstelling tot veel andere bassisten raak ik er niet warm of koud van. de klank van the stick is kennelijk niet aan mij besteed
|
Citaat:
|
wat een lelijk instrument :nono:
|
'Skip the Rush', een Nederlandse band, gebruikt ook een Stick, zie ik net.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
anders gesteld: ik heb nog nooit een met een stick ingespeeld muziekstuk gehoord waarvan de klank me kon bekoren |
Geniaal instrument!
1 keer in m'n handen gehad, heel erg vaag, maar ik ga zeker de moeite nemen om er een keer 1 te bemachtigen! :D |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:15. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.