Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   ARTistiek (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   [TEK] Zal ik mijn tekeningen ook maar eens posten? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=908414)

Eend 23-07-2004 22:01

[TEK] Zal ik mijn tekeningen ook maar eens posten?
 
Ze zijn allemaal op A1 formaat gemaakt, behalve die met dat mes. Die met dat mes is eigenlijk een totaal andere tekenstijl van me.

http://upload.cryptapix.nl/upload/Eend.JPG
Deze hangt bij ons op de gang, dus die moest ik een beetje schuin nemen. Toch vind ik m best mooi :)

http://upload.cryptapix.nl/upload/Hond en kat.JPG
Hond en Kat:p

http://upload.cryptapix.nl/upload/Weird.JPG

http://upload.cryptapix.nl/upload/meaning2.JPG
Deze vind ik persoonlijk best lelijk:p

http://upload.cryptapix.nl/upload/mes.JPG
En dit is dus de tekening die ik gemaakt had, terwijl het mijn stijl van tekenen niet echt is.

Verder heb ik nog meer tekeningen gemaakt, maar die zijn al verkocht en toen hadden we hier nog geen digicam:p

Avelon 24-07-2004 00:12

hm ik houd er niet echt van. de derde en de vierde vind ik ook lelijke kleuren.
het hondje en katje vind ik wel grappig maar zeker niet mooi.. het is niet echt mijn ding

arP-socialist 24-07-2004 01:12

de 1ste vind ik wel aardig de rest vind ik bagger, lijkt meer op gekras van een peuter dan hoogwaardige kunst, sorry dat het zo hard is maar vind het m.u.v. de eerste gewoon van laag niveau

ŽObserver 24-07-2004 09:51

Die eerste en derde hebben wel.. iets.

Als ik jou was zou ik me meer ontwikkelen met de tekenstijl van het mes. Leren diverse grijstonen aan te brengen, enzo. Want die van dat mes is op zich best goed getekend.

En als je tekeningen hebt verkocht in de stijl van het hondje en de kat, ben je een flink goede verkoper. :)

Sasbeest 24-07-2004 10:12

Eigenlijk.. vind ik die met dat mes het mooist. Ik zou alleen als ik jou was het mes iets netter maken, nu ziet het er een beetje slordig uit.

Escapism 24-07-2004 12:51

Citaat:

Eend schreef op 23-07-2004 @ 23:01 :
[TEK] Zal ik mijn tekeningen ook maar eens posten?

mwah :o

arP-socialist 24-07-2004 13:53

Citaat:

ŽObserver schreef op 24-07-2004 @ 10:51 :
En als je tekeningen hebt verkocht in de stijl van het hondje en de kat, ben je een flink goede verkoper. :)


vriendjes politiek :o

deadpassenger 24-07-2004 14:01

Citaat:

arP schreef op 24-07-2004 @ 02:12 :
de 1ste vind ik wel aardig de rest vind ik bagger, lijkt meer op gekras van een peuter dan hoogwaardige kunst, sorry dat het zo hard is maar vind het m.u.v. de eerste gewoon van laag niveau
ik vind die eerste ook niet al te best , sorry
het is allemaal te makkelijk gedaan , ziet eruit of er weinig aandacht en talent aan is verspild ..

rubenrtv 24-07-2004 14:08

ik zie t mes niet eens. Sorrry, maar ik vind t niet mooi. Beetje te snel, te slordig, te kinderachtig

hanniepannie 24-07-2004 17:05

het duurde ff voordat k zag dat het niet een heel kunstzinnig mes was maar dat er iets/iemand opengereten is.. (n)

snarl 24-07-2004 20:30

ehrr.... nee. sorry.

Captain N 24-07-2004 20:50

Verkocht? :|

parazonium 24-07-2004 21:24

Citaat:

Captain N schreef op 24-07-2004 @ 21:50 :
Verkocht? :|
:D

ConcordDawn 25-07-2004 10:53

je bent gestoord als je dat op A1 formaat maakt

brinta 25-07-2004 12:15

Ik ben nieuwsgierig hoeveel tijd je per tekening besteedt hebt?

LucyWillow 25-07-2004 13:38

ja dit is echte kunst :rolleyes:

Stoetel 25-07-2004 13:43

Jah, no offense, maar ik vind ze eigenlijk ook niet mooi. Nu weet ik ook wel dat er niet veel werk in moet zitten om iets tot 'kunst' te maken, maar deze tekeningen lijken wel heel snel afgeraffeld. Gewoon al omdat ze zo'n slordige indruk geven. Zoals bij de voorlaatste, het lijkt alsof je niet eens de tijd genomen hebt om hem helemaal in te kleuren. De kleurencombinaties vind ik ook niet altijd even goed, maar ja.
De laatste vind ik over het algemeen het beste. Maar zoals eerder gezegd, probeer er wat meer contrast in te brengen. En dat mes vind k ook niet zo goed gelukt. Blijven oefenen dus.

Avelon 25-07-2004 13:45

Citaat:

ŽObserver schreef op 24-07-2004 @ 10:51 :
Die eerste en derde hebben wel.. iets.

Als ik jou was zou ik me meer ontwikkelen met de tekenstijl van het mes. Leren diverse grijstonen aan te brengen, enzo. Want die van dat mes is op zich best goed getekend.

En als je tekeningen hebt verkocht in de stijl van het hondje en de kat, ben je een flink goede verkoper. :)

nuja..om je nou te gaan ontwikkelen in de stijl van dat mes...is ook een beetje saai he..en ik vind die al helemaal niet geslaagd :o

ŽObserver 25-07-2004 14:34

Citaat:

Avelon schreef op 25-07-2004 @ 14:45 :
nuja..om je nou te gaan ontwikkelen in de stijl van dat mes...is ook een beetje saai he..en ik vind die al helemaal niet geslaagd :o
Ik weet niet of het saai is. Als Aap realistischer zou gaan tekenen met de kleuren die ze gebruikt in de andere tekeningen, zou het best iets kunnen worden, bijvoorbeeld.
En bij de laatste tekening zie je wel dat het een hand is. Er zijn pogingen gedaan tot het aanbrengen van schaduw. Natuurlijk nog niet perfect, maar..

ach laat ook maar. :)

Zonnebloempje 25-07-2004 14:40

Eerste vind ik serieus mooi! Simpel, maar mooi :) De rest... Sorry maar dat kan m'n kleine zusje ook :s. Die laatste vind ik niet mooi, maar als je die nog een stukkie bijwerkt, kan er nog wel wat leuks van gemaakt worden :) Maar ach... it's just mijn mening!

N00dles 25-07-2004 16:51

De eerste is nog wel oke. Maar de rest is te krasserig, te lelijk ingekleurd, haast op kleuter-niveau. De laatste is vanwege het realistische karakter nog het mooist, maar de hand klopt niet helemaal, het mes is onherkenbaar, en de tekening is erg saai.

de Koe! 25-07-2004 18:18

Aangezien iedereen hier (terecht) nogal afbrekende kritiek geleverd heeft tot nu toe, ga ik proberen een beetje opbouwend te zijn.

De eerste: valt mee hoewel het echt niet mijn ding is.

De tweede: hond en kat zijn nogal kinderachtig en slordig getekend. Het zou volgens mij helpen om eerst eens wat waarnemingstekeningen van katten en honden te maken, uitgaande van foto's bijvoorbeeld. Daarna kan je daaruit je eigen stijl ontwikkelen en op je eigen manier katten en honden tekenen. Maar het helpt altijd als je eerst leert realistisch te tekenen. Dat voorkomt dat je gaat terugvallen op kinderlijke tekeningen. Voor de rest vind ik ook de kleuren rondom de kat en hond niet goed gekozen. Kleuren zijn heel belangrijk in een tekening, dus het kan nooit kwaad om op een kladblaadje verschillende kleuren uit te testen en te kijken of ze wel samen passen, vooraleer meteen op een A1-blad te beginnen ... vooral in het begin kan dat heel leerzaam zijn.

De derde: deze vind ik het minste van allemaal. Het lijkt wel alsof je een tekening met lukraak gekozen kleuren gemaakt hebt. Het zwarte gekrabbel lijkt alsof je die kleurentekening niet mooi vond en dus maar boos bent beginnen krabbelen op je tekening ofzo. Tip: zelfde tip als bij de vorige tekening: probeer eerst iets realistischere tekeningen te maken, vooraleer je met abstract begint. Door waarnemingstekeningen te maken, leer je te kijken naar vormen en kleuren en dat kan je tekenstijl alleen maar ten goede komen.

De vierde: wat beter inkleuren en het zou er al een stuk beter uitzien. Blijkbaar hou je wel van kleurrijke tekeningen. Als dat zo is, moet je leren wat beter te kijken naar kleuren. Je zal zien, een goede kleurkeuze (en dan vooral kleuren die bij elkaar passen, die samen een bepaalde sfeer uitdrukken) kunnen een tekening enorm verbeteren!

De vijfde: is best ok, als studie dan. Je kan gerust verderdoen met dergelijke tekeningen, om wat meer tekenervaring op te doen. Aangezien je meer van kleuren lijkt te houden, kan je misschien ook eens proberen realistische tekeningen te maken met kleurpotloden ofzo. Daarna kan je verder evolueren naar meer 'vrije' tekeningen.

Ik geef je hier enkel wat tips, maar zelf ben ik ook geen professioneel tekenaar ofzo hoor. Ik moet ook nog een heleboel leren op vlak van tekenen en er zijn hier een hele hoop mensen op deze site die het stukken beter kunnen dan ik. Laat je dus niet te veel doen door afbrekende kritiek, hoe meer je oefent, hoe meer je erop vooruit kan gaan. Je ziet zelf wel of je iets aan mijn tips hebt of niet. ;)

Jarahh 26-07-2004 19:06

De tweede en vierde zijn echt niet zo mooi, de rest is wel oké...

Dry.your.eyes 26-07-2004 23:09

Ik vind het allemaal niks

Eend 27-07-2004 23:13

whehehe:D

De tekeningen zijn hier idd wat kaler, maar omdat ze met pastelkrijgt zijn gemaakt zie je in real life dus de kleuren wat meer doorgaan, vandaar die witte plekken.

Dat die kat en hond op een kinderlijke tekening lijkt was de bedoeling eigenlijk ook:o

Verder kan ik redelijk goed realistisch tekenen, maar juist dat trekt mij niet. Dat alles zo enorm precies moet en dat daar en daar op gelet moet worden en dat soort dingen, dat vind ik allemaal zo 'in de ban van de regels'.

Ik heb hier nog wel zo'n potlood tekening:
http://upload.cryptapix.nl/upload/paard.JPG

Rondom zn oog ziet er niet mooi uit, maar dat komt door mn cam. Ik heb geen zin om er een foto van te maken :o

Ik ben zelf juist meer aan het proberen met kleuren en 'wild' tekenen. Het is een manier van uiten op een manier dat niet veel mensen kunnen. Bij normale tekeningen, bijvoorbeeld van een dier, dan moet je perfectionistisch werken en dat geeft mij juist zo'n gevangen gevoel, dus vandaar die krasserige, wilderige tekeningen. Ik pak gewoon een kleur en kap ermee wanneer ik dat wil en dan pak ik een volgende kleur.

de Koe! 29-07-2004 12:55

Citaat:

Eend schreef op 28-07-2004 @ 00:13 :

Ik ben zelf juist meer aan het proberen met kleuren en 'wild' tekenen. Het is een manier van uiten op een manier dat niet veel mensen kunnen. Bij normale tekeningen, bijvoorbeeld van een dier, dan moet je perfectionistisch werken en dat geeft mij juist zo'n gevangen gevoel, dus vandaar die krasserige, wilderige tekeningen. Ik pak gewoon een kleur en kap ermee wanneer ik dat wil en dan pak ik een volgende kleur.

Daar is niks mis mee, maar dan zou je moeten proberen wat meer te kijken naar wŕt je tekent. Welke kleuren je gebruikt, hoe je ze op papier zet. Want gewoon een kleurtje pakken en wat beginnen kladden, dat is nu net wat kleuters ook doen. Zoals je zelf zegt: mooie abstracte tekeningen maken is niet iets wat iedereen kan. Je zegt: "Ik pak gewoon een kleur en kap ermee wanneer ik dat wil en dan pak ik een volgende kleur." ... dat is iets wat wel iedereen kan.

Nu ja, als je er plezier aan beleeft is dat ook goed natuurlijk ;)

AlopiA 29-07-2004 18:04

De eerste vind ik leuk, simpel en de kleuren passen goed bij elkaar, de tweede vind ik iets minder, kinderlijk - ook al was dat de bedoeling. de derde wil ik hebben (y) die vind ik echt heel erg roeleren. En de vierde vind ik persoonlijk ook best lelijk :o :p
de laatste is niet ver genoeg uitgewerkt, het mes en het opengereten iets zijn niet helemaal goed te onderscheiden.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.