Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Eropuit! (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Snorkelen / Duiken op vakantie? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=920581)

Alexanchez 07-08-2004 17:02

Snorkelen / Duiken op vakantie?
 
Doe je dat vaak? Wat vind je er van? En voor de snorkelaars: zijn jullie dan ook echt de riffen op gegaan? En algemeen: nog veel bijzondere dieren o.i.d. onder water gezien? Tell me.. :)

TS begint: Dit jaar in Egypte zijn we veel gaan snorkelen in de Rode Zee (die bekend staat om de riffen) Ik was nog nooit echt de zee op gegaan met m'n snorkeltje. O.a. zeepaardjes, murene's (meer dan 1,5 meter!) , vrij grote steenvissen (20 cm) en veel geeps (of is het gepen?) gezien. Ook ben ik nog gestoken door iets, hoewel ik het niet merkte tijdens het snorkelen. Maar toen ik de kant op kwam had ik een paar bultjes (het viel dus wel mee...) en ik denk dat het een kwal was omdat daar niet zo veel annemonen (het is vakantie, dus spelfouten mogen ;)) zat.

Guissie 07-08-2004 17:14

In Griekenland ga ik wel vaak snorkelen ja. Vaak niet zo bijzonder, soms wel:)
Een echt rif ben ik nooit opgegaan, maar wil ik nog wel een keer doen..

Ik heb wel een keer in Florida gehad (niet snorkelen) dat ik in zee was (Golf van Mexico) en toen dook er opeens een dolfijn 2 meter naast me op :cool: :)

Alexanchez 07-08-2004 17:22

Ik had je al wel eens verteld van toen in Costa Rica, heh? Zaten we op een boot keken we naar links lagen er 2 ''uiterst zeldzame'' zeeschildpadden te krikken, haha. Ik zal binnekort is kijken of ik er nog wat foto's van heb. Porno :bloos:

DrunkenMagician 07-08-2004 17:37

Lijkt me best leuk om een keer te doen eigenlijk... maar nog nooit gedaan helaas....

(dit is zeker off-topic? :P)

Balance 07-08-2004 17:37

Vorig jaar in Turkije een proefduik gemaakt en dit jaar op Curacao mijn duikbrevet gehaald (4 duiken gemaakt + aantal keer onder water voor oefeningen ed) + nog een extra duik gemaakt. Ook veel gesnorkeld op Curacao.

Het duiken was enorm mooi. Twee groene murenes gezien en zo'n zwart-witte. Verder Queen Angel Fish en heel veel vissen waarvan ik de naam niet ken, maar die wel enorm mooi waren.
Ook een grote schildpad gezien wat waanzinnig mooi was.
Het koraal zag er ook fantastisch uit (kan dat het niet geweest zijn waardoor je bent 'geprikt' want kwallen schijnen behoorlijk veel pijn te doen..)
Met het snorkelen ben ik vooral bij het strand gebleven, dus daar gewoon veel kleine visjes gezien en veel koraal. Was ook erg leuk :)

Alexanchez 07-08-2004 18:17

Citaat:

Balance schreef op 07-08-2004 @ 18:37 :
kan dat het niet geweest zijn waardoor je bent 'geprikt' want kwallen schijnen behoorlijk veel pijn te doen..)

Je hebt letterlijk meer dan 10.000 soorten kwallen. :)

Breg 07-08-2004 20:00

ik heb een keer gedoken in Zuid Franrkijk vond het geweldig, wil nu ook zeker m'n duikbrevet gaan halen.

Anneka 07-08-2004 21:04

ik heb nog nooit gedoken, alleen maar een beetje gesnorkeld. Dat vond ik opzich best leuk, al was er niet super veel te zien. Ik vind het in open zee ook altijd eng, ben super bang voor kwallen.
Bij centerparcs vind ik het ook leuk, achter die glazen allerlei vissen bekijken, en geen gedoe met kwallen :)

Balance 07-08-2004 23:29

Citaat:

Alexanchez schreef op 07-08-2004 @ 19:17 :
Je hebt letterlijk meer dan 10.000 soorten kwallen. :)
Ah, dat kan. Maar mij werd constant gewaarschuwd op kwallen te letten (ook in m'n leerboek) aangezien die wonden erg pijn zouden doen etc. En ik was zelf tegen brandkoraal aan gekomen en dat was wel vervelend, maar niet waanzinnig pijnlijk.

Briseïs 08-08-2004 20:42

ahh dat wil ik echt zo graag een keer doen

maar goed, dat duurt waarschijnlijk nog wel ff

Guissie 09-08-2004 00:17

Citaat:

Alexanchez schreef op 07-08-2004 @ 18:22 :
Ik had je al wel eens verteld van toen in Costa Rica, heh? Zaten we op een boot keken we naar links lagen er 2 ''uiterst zeldzame'' zeeschildpadden te krikken, haha. Ik zal binnekort is kijken of ik er nog wat foto's van heb. Porno :bloos:
Volgens mij heb je ongeveer over elke minuut in Costa Rica verteld... Ik ken het verhaal ja.

Alexanchez 09-08-2004 13:11

Citaat:

Guissie schreef op 09-08-2004 @ 01:17 :
Volgens mij heb je ongeveer over elke minuut in Costa Rica verteld... Ik ken het verhaal ja.
:cool:

I love stars 10-08-2004 16:04

Ik snorkel ook vaak, dit keer in portugal bij de rotsen. Heb wat vissen gezien en vagelijk een soort platvis.

Heb dit jaar ook het openwater diver(junior)duikbrevet gehaald. Ik vind duiken/snorkelen leuk om te doen. En ik wil er in nl. graag mee verder gaan iets van een duik om de 2 maanden zo mogelijk. En tussen door een keer de advance open water diver. Gaat me wel geld kosten maar ik heb het er voor over. Ik hoop dat er in overijsel of gelderland mensen tussen de 12 en de 18 zijn die ook duiken.

Ik heb overgens een hekel aan kwallen want, vorig jaar ben ik op een kwal gesprongen deed behoorlijk pijn :(.

BCR 11-08-2004 19:31

Snorkelen is fun :)

BlueViolet 12-08-2004 21:29

Ik ben dit jaar naar Kroatie geweest, en daar ben ik ook gaan snorkelen. Het was leuk, ja :)

sexylexy 23-08-2004 19:56

in sint lucia (caribish gebied) had ik gesnorkeld en ik had koffervissen gezien en zeeslangen.

inde dominicaanse republiek had ik gesnorkeld bij de riffen, ook veel moois gezien maar dat weet ik neit zogoed meer

Mr.Oizo 23-08-2004 20:28

Nog nooit gedaan, maar zal het ooit wel eens gaan doen ja... ;)

cyntha 24-08-2004 11:13

Ik heb nog nooit gesnorkeld of gedoken. Het lijkt me wel heel leuk.

_mar 27-08-2004 15:57

Ik heb gesnorkeld in de Middellandse Zee, bij Fuertaventura (zoals TS al zei: ' tis vakantie, spelfouten mogen :p ')
Was heel mooi, kon helaas niet zo diep omdat die man niet genoeg gewicht had meegenomen, en ik dus te licht was... :(
Beetje balen maarja.

3 jaar geleden heb ik gewoon in Nederland m'n brevet gehaald :D
Niet erg veel exotische beesten gezien ;)

*~Angel~* 01-09-2004 11:38

2 weken geleden heb ik gedoken in Rhodos. 1ste duik was iets van 15 min. Eigenlijk geen vissen gezien, niet veel iig het was wel mooi.

De 2de duik gingen we ook maken (zo'n 8 meter diep) je kon dan kiezen uit vissen eten geven of naar een grot. Aangezien dat je de grot niet binnen mag hebben we oor de vissen gekozen. Dat was echt kewl.

Die vent haalde voor iedereen een homp brood uit een zak gelijk allemaal vissen. Moesten we op onze knieen op de bodem zitten en moesten we ze gaan voeren. Damn vet veel vissen :P Ik had nog geprobeerd om ze aan te raken maar helaas gingen er gelijk vandoor hehe.

Het was echt een hele mooie en leuke ervaring alleen wel erg duur :S ze hebben het ook opgenomen op een videoband dus hebben we die maar gekocht. 36 euro :eek: voor 12 min..
afzetters..


en gesnorkeld heb ik 1x gedaan, kwee niet ben bang dat er water in me snorkel komt hehe. Ooit eens gedaan, kwam er water in dat ding pff kreeg het er dus niet uit. Dus no tnx, voor mij niet meer :)

hansolo 03-09-2004 14:10

1,5 Jaar geleden mijn duikbrevet gehaald in de kerstvakantie op Tenerife. Echt moeilijk mooie beesten gezien daarzo :) , oa.
Murenes, enorme Stingrays, Zee Naalden, Baracudas, Trompetvissen etc etc, en ook nog eens dolfijnen die meezwommen met onze boot (y) Echt een duikplek om aan te raden.

Het Snorkelen op Tenerife is wat minder omdat de mooie plekken te diep en te ver van de bewoonde kust afzitten.

Dit jaar gesnorkeld en gedoken in Croatië, het water was erg helder maar qua vissen en andere zee dieren vond ik het erg tegenvallen.

alluman 03-09-2004 19:58

Citaat:

Alexanchez schreef op 07-08-2004 @ 18:02 :
Doe je dat vaak? Wat vind je er van? [...]
Dit jaar nog 10 duiken gemaakt in de Rode Zee. Was erg mooi. IK heb daar mijn PADI Advanced gehaald (na Open Water brevet) en ga komend jaar voor mijn Divemaster diploma. Het idee is daarna door te gaan tot Open Water Instructor, zodat ik tijdens mijn reizen over twee jaar eventueel kan werken om de kosten van het reizen te drukken. Kortom: ik vind duiken erg leuk.

TechXP 03-09-2004 23:18

In griekenland gesnorkelt voor eerste keer. Maar had het niet onder de knie. Maar ik ben daar schildpadden tegengekomen.

En nu zit ik op curacao, waar idd het snorkelen fantastisch is. Vele vissen en koraal. Allerlei soorten kleuren hebben ze hier.
Echt super!

Maar ik ga ook nog duiken binnenkort. Dus dat word nog gaver. Eerst mijn duikbrevet halen natuurlijk :)

Fashionating 07-09-2004 13:41

Ik ben dit jaar ook in Egypte geweest. In Hurghada om precies te zijn. Ik had mijn Open Water al, dus ik heb mijn Advanced gehaald. Het duiken daar was echt zo gaaf! :D Ik heb met wilde (!!!) dolfijnen gezwommen enzo. Ik was echt zo blij :D Dat wordt volgend jaar terug gaan naar Egypte!!

Fleurop 07-09-2004 15:10

Citaat:

Fashionating schreef op 07-09-2004 @ 14:41 :
Ik ben dit jaar ook in Egypte geweest. In Hurghada om precies te zijn. Ik had mijn Open Water al, dus ik heb mijn Advanced gehaald. Het duiken daar was echt zo gaaf! :D Ik heb met wilde (!!!) dolfijnen gezwommen enzo. Ik was echt zo blij :D Dat wordt volgend jaar terug gaan naar Egypte!!
Was dat toevallig met Vinea? :)

wissie 07-09-2004 17:28

Yep ik heb gedoken in Griekenland en eigenlijk was het weinig bijzonders, want er waren nauwelijks dieren te zien. Duiken biedt wel mogelijkheden voor de toekomst in meer tropischere oorden, maar in Griekenland was het weinig indrukwekkend.

Missy1234567890 08-09-2004 18:14

Ik ga a.s. januari naar Egypte en dan ook nog 2 dagen naar Hurghada, maar ik weet nog niet of ik ga snorkelen. Heb het nog nooit gedaan, maar het lijkt me wel heel mooi en dan krijg ik de kans om het te doen. Hoe gaat dat eigenlijk, is het alleen met zo'n snorkelding en hoe diep kun je? En wat is een goede maar goedkope snorkel/duikschool daar?

alluman 09-09-2004 12:22

Citaat:

Missy1234567890 schreef op 08-09-2004 @ 19:14 :
Ik ga a.s. januari naar Egypte en dan ook nog 2 dagen naar Hurghada, maar ik weet nog niet of ik ga snorkelen. Heb het nog nooit gedaan, maar het lijkt me wel heel mooi en dan krijg ik de kans om het te doen. Hoe gaat dat eigenlijk, is het alleen met zo'n snorkelding en hoe diep kun je? En wat is een goede maar goedkope snorkel/duikschool daar?
PADI

MissKiss1985 10-09-2004 08:20

Nog nooit gedoken helaas... wil me duikbrevet ook halen.

Wel gesnorkeld in o.a Malta (y)

Fashionating 10-09-2004 18:43

Citaat:

water willowglo schreef op 07-09-2004 @ 16:10 :
Was dat toevallig met Vinea? :)
Hummm....waarom? ;)

Lafjuh 10-09-2004 22:44

Ik heb ondertussen zo'n 40 recreatie duiken gedaan, waar ik de meest te gekke dingen heb gezien.
Een ruzie tussen een duikleider en een kleine inktvis, met inktwolk tot gevolg. ^_^ (kreta)
Grote groene murens van 2,5m (florida) tot kleine grijze murenes van 10cm (kreta), congeralen (sardinië), spinkrabben en grote kreeften (grevelingenmeer in zeeland), baracuda's (florida, sardinië), pietermannen (corsica), platvissen, grote zeeanemonen (met tentakels van 30cm), vissen in allerklei kleuren en vormen, koraal en een paar keer heb ik ook bloedkoraal gezien.
Ik heb een aantal wrakken gezien, waaronder Spiegel Grove in Florida-Key Largo, welke zeker aan te raden is.

En ik heb 1 grotduik gedaan, wat erg gaaf was. In de grot zelf konden we namelijk ook naar de oppervlakte en hebben we gesnorkeld. Je kan dan ook al die stalagmieten e.d. goed zien. We hebben daar even de lampen uit gedaan, en dan zie je echt helemaal niets, erg gaaf. :cool:

Verder heb ik paar diepe deco duiken gedaan (46 en 48 meter, waar het zo diep ook erg koud was).

En ik heb een nitrox-cursus gedaan, wat voor de duikers zeker aan te raden is. (y)

En ojah, bij een van m'n duiken in Sardinie, eind augustus van dit jaar, heb ik een duikmes van zeer hoge kwaliteit opgedoken, die daar kennelijk al een jaartje of wat lag, maar nog steeds goed intact is.
Nu nog een schede ervoor vinden. :o

Edit: En een driftduik natuurlijk.
Citaat:

Yep ik heb gedoken in Griekenland en eigenlijk was het weinig bijzonders, want er waren nauwelijks dieren te zien. Duiken biedt wel mogelijkheden voor de toekomst in meer tropischere oorden, maar in Griekenland was het weinig indrukwekkend.
Dan heb je niet echt goed gekeken, want het stikt daar echt van de beesten.

Citaat:

Fashionating schreef op 10-09-2004 @ 19:43 :
Hummm....waarom? ;)
Is dat een ja of een nee?

Fleurop 11-09-2004 09:43

Citaat:

Fashionating schreef op 10-09-2004 @ 19:43 :
Hummm....waarom? ;)
Omdat je via die organisatie ook naar Hurghada in Egypte kunt gaan om te duiken. En daarbij zag ik een jou op een kameel (in je fotoboek).. iets wat je ook doet tijdens die reis. En je leeftijd klopt ;)

Fashionating 11-09-2004 11:04

Citaat:

water willowglo schreef op 11-09-2004 @ 10:43 :
Omdat je via die organisatie ook naar Hurghada in Egypte kunt gaan om te duiken. En daarbij zag ik een jou op een kameel (in je fotoboek).. iets wat je ook doet tijdens die reis. En je leeftijd klopt ;)
Jaa, ben inderdaad met Vinea geweest :) Maar was heel leuk hoor... En nee, het was niet zo dat je echt heel streng begeleid werd. Eigenlijk heb ik die begeleider maar 10% van de tijd gezien, haha :P

Fleurop 11-09-2004 12:37

Citaat:

Fashionating schreef op 11-09-2004 @ 12:04 :
Jaa, ben inderdaad met Vinea geweest :) Maar was heel leuk hoor... En nee, het was niet zo dat je echt heel streng begeleid werd. Eigenlijk heb ik die begeleider maar 10% van de tijd gezien, haha :P
Vinea is gaaf! Vorig jaar had ik een geweldige vakantie... dus je hoeft je echt niet te verdedigen ;)
Ik denk erover volgend jaar die reis te maken, maar dan ben ik wel de oudste. maar het lijkt me super!

Dus het was leuk begrijp ik? ;)

ParisPlage 13-09-2004 19:10

http://img.photobucket.com/albums/v1...-5340_IMGB.jpg
Corsica zomer 2004 :D

WOOPPIE!;) 14-09-2004 13:36

Gaaf zeg allemaal!!!!

Ben dit jaar bij een vriendin in Hurghada, Egypte geweest. Die hebben daar een duikschool!En zij is instructor dus dat was ideaal!! ZO super gaaf! Heb gelijk mijn duik brevet gehaald. Was egt waanzinnig. Dolfijnen en zeeschildpadden gezien! Nu wil ik in december voor mijn advanced gaan,als ik t geld ervoor heb!! Duiken is egt een aanrader dat moet je gewoon een x gedaan hebben! Je raakt verslaafd!! :D

Groetjes :)

Balance 15-09-2004 10:17

Citaat:

Missy1234567890 schreef op 08-09-2004 @ 19:14 :
Ik ga a.s. januari naar Egypte en dan ook nog 2 dagen naar Hurghada, maar ik weet nog niet of ik ga snorkelen. Heb het nog nooit gedaan, maar het lijkt me wel heel mooi en dan krijg ik de kans om het te doen. Hoe gaat dat eigenlijk, is het alleen met zo'n snorkelding en hoe diep kun je? En wat is een goede maar goedkope snorkel/duikschool daar?
Snorkelen is idd met zo'n snorkelding. In het begin moet je dus gewoon aan de oppervlakte blijven, maar toch zie je in dergelijke landen dan al geweldig veel! (niet te vergelijken met hier dus)
Als je d'r een beetje aan gewend bent kun je er ook dieper mee. Je houdt dan gewoon je adem in, zoals je doet als je normaal onderwater bent, en je duikt naar beneden om te kijken. Zodra je lucht bijna op is ga je naar boven en met het naar boven gedaan blaas je heel hard naar buiten. Het water in je snorkel wordt dan naar boven geblazen en gaat eruit, waardoor je meteen weer verder kan snorkelen :)

Oh ja, zo zag ik er dus uit:
http://www.webdeveloping.nl/upload/?5594497987


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.