Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Greek Mac (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=923250)

Master Corax 10-08-2004 22:50

Greek Mac
 
Jullie hebben vast allemaal al wel de reclame voor de 'Greek Mac' gezien. Deze naam van het nieuwste hapje van Nederland's bekendste fastfoodketen is in letters geschreven die Grieks aandoen :) .
Ik heb natuurlijk niet het juiste lettertype, maar voor de mensen die de reclame niet gezien hebben, is de de naam van de maaltijd in de volgende letters geschreven:

GRΣΣK MΛC

Wat mensen die (oud-)Grieks (gedaan) hebben meteen opvalt :p , is dat ze voor de "e's" in GREEK, de hoofdletter sigma ( Σ ) gebruikt hebben. Een letter die normaal gesproken als een 's' en niet als een 'e' uitgesproken wordt. En voor de "a" in MAC hebben ze voor de hoofdletter labda ( Λ ) gekozen. Een 'l', en dus geen 'a'.
"Waar houdt die gozer zich mee bezig", hoor ik jullie denken :p . Maar je moet de humor er een beetje van in zien: ze wilden dus iets in nep-Griekse letters schrijven, zodat het ook voor Nederlanders leesbaar was en toch Grieks aandeed. Maar ze gebruikten (bewust of onbewust, wat denken jullie?) een paar echte Griekse letters! Die in feite niet eens kloppen... Het zijn niet eens klinkers :eek: !
Had dan een echte epsilon ( ε ) en alfa ( α ) gebruikt. Dat zijn échte Griekse letters, en toch voor Nederlanders herkenbaar als 'e' en 'a'!
Wat vinden jullie ervan :D ?

Begrijp me verder niet verkeerd: ik vind het juist leuk als er namen/woorden/letters/voorwerpen/gebouwen/enz uit de Griekse en Romeinse oudheid in onze huidige reclame's gebruikt worden. Maar als je het dan doet, doe het dan ook meteen goed:).

Miles 11-08-2004 15:33

Ik laat het voor wat het is. VWO'ers herkennen de letters, de rest van het Nederlandse volk niet. Het ziet er wel Grieks uit. Punt. Zelf heb ik ook wel eens zoiets gedaan, maar dan met Russische letters:http://upload.cryptapix.nl/upload/Rozendaal.GIF

Nona 11-08-2004 17:55

Och, ik kan er niet mee zitten. Ik stoor me pas aan dat soort dingen als men zijn best doet waarheidsgetrouw over te komen en dan toch heel wat slordigheidsfoutjes laat zitten (zoals in King Arthur). Maar dat is hier niet het geval.

Briseïs 11-08-2004 18:04

achja dat doen ze altijd

wij moesten trouwens in de tweede een brief schrijven aan onze grieksleraar met griekse letters maar wel gewoon in t nederlands.. dat was echt cool maar een beetje nep. maargoed dat heeft hier dan weer weinig tot niets mee te maken.

steefos 11-08-2004 18:51

je hebt ook nog een sieraden merk daar hebben ze t ook verkeerd gedaan daar hebben ze verlang gesreven maar dan de nu als de letter v en de delta omgedraaid om er een g van te maken. :nono: heel fout dus

Symphony 12-08-2004 07:54

het komt gewoon gestoord over. als je dan toch intelligent wil doen, doe het dan goed

MieX 13-08-2004 22:08

Dat doen ze ook bij zo'n beetje elk grieks restaurant, ik maak me daar echt niet druk om

Quiana 14-08-2004 11:41

Citaat:

Symphony schreef op 12-08-2004 @ 08:54 :
het komt gewoon gestoord over. als je dan toch intelligent wil doen, doe het dan goed
Mja, ik denk niet dat het een poging tot intelligent willen doen
oid is. :p

Bovendien moet het ook wel toegankelijk/herkenbaar
blijven voor de mensen die géén Grieks hebben (gehad)
lijkt me. :)

Briseïs 14-08-2004 11:46

Citaat:

Quiana schreef op 14-08-2004 @ 12:41 :
Bovendien moet het ook wel toegankelijk/herkenbaar
blijven voor de mensen die géén Grieks hebben (gehad)
lijkt me. :)

Citaat:

Master Corax schreef op 10-08-2004 @ 23:50 :
Had dan een echte epsilon ( ε ) en alfa ( α ) gebruikt. Dat zijn échte Griekse letters, en toch voor Nederlanders herkenbaar als 'e' en 'a'!

**SoMeOne 14-08-2004 12:55

Citaat:

Master Corax schreef op 10-08-2004 @ 23:50 :
Jullie hebben vast allemaal al wel de reclame voor de 'Greek Mac' gezien. Deze naam van het nieuwste hapje van Nederland's bekendste fastfoodketen is in letters geschreven die Grieks aandoen :) .

Net zoals KIA en Adecco (A met een labda en o met een foute sigma)

iemand of niemand 16-08-2004 12:56

Kan me er niet druk over maken, maar het is af en toe wel raar om te zien.

James Stenbeck 17-08-2004 11:03

Alsof de hoofdletters G wel goed is.

Wat een barbaren, zou Ovidius hebben gezegd.

Dynamico 17-08-2004 12:36

Tsja, dat is zo'n standaardlettertype uit Word.. Ik heb in Italië ook een zogenaamd Griekse Donald Duck gekocht:

http://picserver.student.utwente.nl/...picserver.jpeg

Blitzkrieg Bop 17-08-2004 12:53

De alpha en de epsilon doen minder leesbaar nederlands aan dan de labda en de sigma. Ach, mcdonalds is ook niet een keten die zich voornamelijk op het intellectuelere potentieel van het nederlandse volk richt :D

James Stenbeck 17-08-2004 13:20

Citaat:

Dynamico schreef op 17-08-2004 @ 13:36 :
Tsja, dat is zo'n standaardlettertype uit Word.. Ik heb in Italië ook een zogenaamd Griekse Donald Duck gekocht:

[afbeelding]

hahaha

Master Corax 17-08-2004 20:35

Citaat:

Blitzkrieg Bop schreef op 17-08-2004 @ 13:53 :
De alpha en de epsilon doen minder leesbaar nederlands aan dan de labda en de sigma. Ach, mcdonalds is ook niet een keten die zich voornamelijk op het intellectuelere potentieel van het nederlandse volk richt :D
Dat ben ik dus niet helemaal met je eens. De alfa en epsilon zijn voor Nederlanders prima te herkennen als 'a' en 'e'. Misschien zelfs wel even goed als de in de reclame gebruikte labda en sigma:).
In ieder geval zijn de alfa en epsilon correcter dan de labda en de sigma. Maar verder maak ik me er ook helemaal niet druk om hoor:D
Vond het gewoon wel grappig! Netzoals die voorkant van die strip van Dynamico:D!

Moonshine 24-08-2004 23:19

Ik stoor me er niet aan. Bovendien weten vrij weinig mensen dat het geen echte Griekse 'e' is :D

Rizz0 07-09-2004 22:31

MIJN GOD! SHOCKING!

Je moet bedenken dat het publiek dat doorgaans bij de Mac eet niet allemaal genieën zijn zoals Moonshine. Die mensen hebben al moeite met het ontcijferen van een normaal westers alfabet, laat staan dat ze Griekse letters kennen.

Snees 07-09-2004 22:36

Wat knap zijn jullie allemaal, dat jullie na een paar jaar Grieks het alfabet al kennen! Snoepje?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.