Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Huiswerkvragen: Exacte vakken (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Loss (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=9245)

Stefan111111111111 30-03-2002 10:10

Loss
 
wIE HEEFT ER EEN WERKSTUK LöSS VOOR MIJ
AUB SNELLLL

Boogie 30-03-2002 10:41

beetje geduld, niet meteen zo kwaad worden...

DutchECK 30-03-2002 10:53

1: Doot heanig an!
2: Löss is toch een grondsoort? Grondsoort = aardrijkskunde = Algemene vakken!

Oen 30-03-2002 12:12

Ja is volgens mij ook een grondsoort, hier in huit zuiden noemen we het Leem.

Oen 30-03-2002 12:16

löss, een complex fijnkorrelige afzettingen, in Europa voorkomend in een brede, discontinue zone van de westkust van Frankrijk tot ten noorden van de Kaspische Zee. De löss in Europa, in Siberië, in China en in Noord-Amerika wordt beschouwd als een door de wind aangebrachte afzetting gevormd onder periglaciale omstandigheden. De verbreiding van de löss hangt samen met factoren als reliëf, vegetatie en aard van de ondergrond tijdens de sedimentatie van de löss. Löss bereikt in Europa plaatselijk dikten van 20 m. In de Verenigde Staten vindt men de löss vooral in de staten Nebraska, Iowa, Kansas en Illinois. In China komt löss over zeer grote oppervlakten voor en bereikt daar dikten tot 100 m; of deze löss geheel eolisch is gevormd, is nog onvoldoende onderzocht.

Karakteristiek voor de löss is de korrelgrootteverdeling, waarbij de fractie 20 tot 50 µm sterk op de voorgrond treedt en veelal meer dan 65 gewichtsprocenten omvat. Soms echter komen er grillig gevormde kalkconcreties in voor (lösspoppetjes).

In Nederland komt de löss, wel aangeduid als Limburgse klei, ten zuiden van Sittard over grote oppervlakten voor. Er komt ook een lössachtige afzetting voor in een zone tussen Velp en Ellecom, aan de lijzijde van een stuwwal van de Veluwe en aan de lijzijde van de stuwwal bij Nijmegen.

In België is Haspengouw het lössgebied (zie Haspengouwse Leemstreek).

http://www.endoria.net/upload/?bekijk=1954601107

DutchECK 31-03-2002 08:52

bij het weggetje: op Algemene Vakken staat ook al een löss-topic van dezelfde persoon. Slotje dan maar?

Tampert 31-03-2002 11:28

Citaat:

DutchECK schreef:
bij het weggetje: op Algemene Vakken staat ook al een löss-topic van dezelfde persoon. Slotje dan maar?




Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.