![]() |
hulp nodig
eey
k ga dit jaar eindexamen doen, havo5. ik heb geen id wat ik wil gan doen hierna.ik vin heel veel dingen leuk heb een ruime interesse keuze.. ook bij beroepentesten enzo komt dat uit... zo vind ik bijv graf ontwerpen, huidtherapie, pedagogiek en de hogehotel school leuk... heeft iemand een idee hoe ik t moet gaan aanpakken ik weet wel wat ik leuk vind maar k moet tog 1 ding kiezen... alvast bedankt tien |
Vraag informatie aan, ga kijken bij open dagen, praat een keer met studenten van verschillende opleidingen, loop eventueel dagje mee met een student, enz.
|
Bekijk het eens anders, als je meerdere dingen leuk vindt kun je in elk geval niet eenvoudig een slechte keuze doen.
|
Citaat:
|
Citaat:
Als jij één van deze studies kiest en het bevalt je goed, dan moet je ermee doorgaan. Het heeft geen zin om dan te blijven twijfelen of het wel de 'juiste' keuze is geweest. Ik ben tevreden met mijn studie, maar er zijn ook wel dingen die ik daarnaast nog had willen studeren, omdat ik ze ook leuk vind. Maar ik ga niet wisselen. Op een gegeven moment moet je gewoon kiezen en als je gaandeweg ontdekt dat je iets leuk vindt moet je dat gewoon blijven doen.:) |
ik had ook geen idee wat ik wilde studeren. Toen ben ik aan een studie begonnen die ik dacht leuk te vinden. Toen dit toch niet zo was ben ik in januari gestopt en een andere studie gezocht. Nu studeer ik verpleegkunde en ik twijfel nog steeds of dit de juiste keuze is.
|
Met alle respect, maar sommige mensen hebben een ziekelijke neiging tot twijfelen, inderdaad. Ik vind dat ook onderdeel van volwassen worden: inzien dat je niet eeuwig kunt blijven switchen en je neer kunnen leggen bij iets dat misschien niet honderd procent optimaal is, maar op dít moment wel het beste.
|
nou ga dan 2 studies doen... ( chek mijn andere topic )
maar goed: ik heb eigenlijk ook het zelfde probleem, doe ook xamen havo en weet ook nog niet wat ik ga doen... |
same here, maar ik wil denk ik werktuigbouwkunde of iets met techniek iig gaan doen...
|
Ik snap al dat getwijfel nooit. Gewoon kiezen wat je het leukst lijkt. Als je daar maar lang genoeg over nadenkt en genoeg voorlichtingsdagen volgt, dan kom je daar echt wel achter.
|
Citaat:
Soms zelfs ook niet na jaren nadenken, enz. |
Citaat:
|
Citaat:
En als iets echt niet leuk blijkt te zijn, dan kun je altijd nog voor 1 februari stoppen of na een jaar overstappen (en als je je P hebt, dan ben je vaak niet eens een jaar kwijt). |
Citaat:
Ik heb ook wel eens momenten dat ik twijfel over mijn studie maar als je wat verder komt dan zie je de charme van vrijwel elke studie wel in. Bovendien ben je natuurlijk niet echt handig bezig als je bijv. in het derde jaar nog eens stopt met een studie. |
Ik ga dit jaar ook examen doen, ik heb (voor mezelf) er voor gekozen een studie te gaan doen. Misschien zijn er wel leukere studies, maar dat is dan jammer. Je kan er niet eeuwig over blijven twijfelen of iets wel leuk is of niet.
|
Citaat:
|
Citaat:
Ik ga deze opleiding gewoon afmaken. Met dit diploma kan ik dan nog heel veel kanten uit |
Citaat:
klopt inderdaat je moet een keuze maken en gewoon proberen een studie afte maken en dan zie je t erna wel als je wat anderss eventueel nog wil.. thnx!! (y) |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:53. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.