Scholieren.com forum

Scholieren.com forum (https://forum.scholieren.com/index.php)
-   Werk, Geld & Recht (https://forum.scholieren.com/forumdisplay.php?f=60)
-   -   EU Recht of niet? (https://forum.scholieren.com/showthread.php?t=943066)

WillKillForSex 31-08-2004 18:00

EU Recht of niet?
 
Gegroet.

Om lang verhaal kort te maken zal ik gelijk to the point zijn. Mn telefoon vertoont mankementen. Heb hem al een keer opgestuurd naar de provider waarvan ik de phone heb en ze hebben het toen gemaakt. Nu heb ik weer last vandezelfde symptonen en meer.

Ze willen mn telefoon niet gratis repareren want er is 1 jaar en 2 maanden verstreken en de fabriek geeft maar 1 jaar garantie (EU wetgeving geeft 2?) Omdat reparatie kosten 300 euro kunnen kosten en het mobieltje maar toendertijd 80 kosten proberen ze me indirect dus af te schepen dat ik maar een nieuw telefoontje moet kopen.

Hier heb ik bar weinig zin in als ik nog garantie heb. Ik heb gezegd dat het vertrouwen die ik heb in het toestel null is en dat ik of een gratis reparatie wil of mijn geld terug aangezien het nu al voor de 2de keer stuk is binnen iets meer dan een jaar.

Wat kan ik nu het beste doen? Ik overweeg om de consumentenbond om hulp te vragen wat voor recht ik nog heb maar alvorens dacht ik dat scholieren.com me ook nog even kan helpen.

alvast bedankt.

rubenrtv 31-08-2004 19:07

de 1e x viel binnen de garantie, dus had je niet hoeven betalen. de 2e x valt buiten de garantie die (waarschijnlijk) in de algemene voorwaarden van je provider staat en hiervoor zal je moeten betalen

WillKillForSex 31-08-2004 20:04

Ja en ik kan in mn voorwaarde ook opnemen dat je levenslange garantie hebt tot aan de deur.

Europese wetgeving is binding voor alles en iedereen in de EU.

Alex 31-08-2004 20:53

Overleg met de winkel waar je hem gekocht hebt.

Sovereign 01-09-2004 00:30

Juiste antwoord:

Europese "wetgeving" (in casu de richtlijn consumentengaranties) is in beginsel niet horizontaal bindend en werkt dus alleen maar tussen burger en overheid. Daar is een uitzondering op, namelijk richtlijn conforme interpretatie, maar dat is hier niet zo belangrijk.

De desbetreffende richtlijn is namelijk reeds omgezet in nationaal recht. Met andere woorden, het huidige consumenenkooprecht biedt al deze wettelijke garantie. Alleen is die 2-jaar termijn niet met zoveel worden opgenomen omdat de wettelijke garantie een open norm is, dus vond de wetgever dat men al aan die implementatie verplichting had voldaan.

Kortom, je had voorheen al recht op meer dan een jaar garantie. Van een telefoon mag je immers verwachten dat hij langer meegaat dan een jaar (op de Tros Radar site staan geloof ik wat richtlijnen voor bepaalde producten). Stel ze dus per brief in gebreke en wijs ze op hun wettelijke garantieverplichting (7:17 jo 7:21 BW) waarbij de geleverde zaak aan de overeenkomst dient te beantwoorden. Een telefoon die een dergelijk gebrek vertoont doet dat namelijk niet.

WillKillForSex 01-09-2004 00:55

Kijk, zo'n antwoord had ik nodig! Hardstikke bedankt.

De technische levensverwachting van een mob. telefoon is 3 tot 5 jaar, zo stond ook in de consumentengids en dit is ook een redelijk aantal jaar hoe lang zo'n mobiel werkend hoort te blijven bij normaal gebruik.

Welke middelen heb ik verder nog recht op in vorm van vergoeding? Gratis reparatie? Geld terug? Wat ik mij namelijk nog kan herrineren is dat wanneer een product tot 2 of 3 maal toe gebreken vertoont ondeugdelijk is en de consument dan kan kiezen voor zijn geld of een vervangend product.

Tot slot waar zou ik de complete omschrijving van 7:17 jo 7:21 BW kunnen vinden?

nogmaals, hardstikke bedankt! :)

Grimmetje 01-09-2004 09:41

Nou, het LIJKT me, dat je art. 7:17 jo 7:21 gewoon kunt vinden in boek 7 van het Nederlands Burgerlijk wetboek, en dan vooral bij artikel 17 en 21 :o :D :evil:

Go 01-09-2004 09:41

Hier heb je een voorbeeldbrief, nog zelf in te vullen: http://www.trosradar.nl/redactie//le...ie_claimen.doc

WillKillForSex 01-09-2004 10:47

Citaat:

Grimmetje schreef op 01-09-2004 @ 10:41 :
Nou, het LIJKT me, dat je art. 7:17 jo 7:21 gewoon kunt vinden in boek 7 van het Nederlands Burgerlijk wetboek, en dan vooral bij artikel 17 en 21 :o :D :evil:
En die hebben ze gewoon in de bieb staan? Of ergens op internet misschien?

WillKillForSex 01-09-2004 10:50

Die brief helpt mij een hoop :D

bedankt!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.