![]() |
Studie-Moe
kon geen andere toepasselijke titel bedenken daarom deze.
ik zit al een hele tijd met dezelfde gedachte... NU moet ik er toch echt voor gaan!! ik doe een studie aan een universiteit, welke is niet boeiend. maar waar het omgaat is dat ik aan het begin van het jaar flink loop te stressen, ik wil graag alle vakken halen en heb ook genoeg tijd om er echt voor te gaan zitten. maar, er komt altijd een maar... maar ik heb er gewoon geen zin in! ik doe liever andere dingen..dan toch nog maar ff op msn, dan nog maar ff bellen..oohww die film die nu komt is ook wel leuk. zulke dingen. hier gaat mijn studie denk ik zeker onder lijden. mijn vraag is nu heb je soms manieren waardoor je er makkelijker aan gaat zitten (je schoolwerk) want ik heb namelijk nog maar zelden gehad dat ik dacht "heey laat ik nu maar er eens lekker voor gaan zitten en studeren". misschien is het niet een heel duidelijk verhaal...sorry daarvoor.. hulp is welkom. |
switchen naar een studie die je wel leuk vindt?
|
Citaat:
de stres komt bij mij pas als ik tentamen heb of dingen moet inleveren.... |
Hmm, ik herken dit wel. Dan heb ik zoiets van: Nou, oké, dan kijk ik eerst die film en dan ga ik daarna rustig mn huiswerk maken.
En dan val ik tijdens die film in slaap:p |
Citaat:
|
Begeerte kennen als de oorzaak van het lijden. No thinking, no problem.
|
je moet jezelf motiveren (wat ik zelf ook niet kan haha),
ruim je bureau op, neem iets lekkers drinken en eten mee...(zet des noods een rustgevend muziekje op).....zet de timer van je telefoon op 30 min, en studeerd dan ook die 30 min, daarna mag je jezelf belonen met 30 tot 60 min pauze...en zo ga je door tot je 3 uur geleerd hebt...(dit kan je eigenlijk alleen doen als je vrij bent en niet naar school moet die dag) zo heb ik gestudeerd toen ik tentame week had, vorig jaar...je merkt dat je in het begin moeilijk vind om weer 30 min te gaan lezen/leren, maar na een paar keer, neem je geen uur pauze meer maar 15 min,omdat je verder wil lezen!! want des te eerder ben je klaar! tis moeilijk ik ken het helemaal! een tis eigenlijk een kutgevoel want je voelt je schuldig als je leuke dingen doet en niet met school bezig bent....(iig dat is bij mij zo) |
Citaat:
|
Je zult wel vaker dingen moeten gaan doen waar je eigenlijk geen zin in hebt.. maar dan moet je het toch doen. Ik zou me gewoon niet zo aanstellen en doen wat je moet doen. De opluchting als je iets gepresteerd heb geeft een veel beter gevoel dan dat je je tijd aan bijv. msn verdoet.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Ik denk dat nare gelijk heeft, zeker in het huidige bestel, waarin er bij veel studies veel aandacht is voor saaie loopbaanvoorbereidingen en zijsporen.
|
Onzin natuurlijk, want ook zonder loopbaanoriëntaties en zijsporen kunnen er gewoon geen studies zijn die alleen maar leuk zijn.
Je moet gewoon accepteren dat je soms wel eens dingen moet doen waar je geen zin in hebt, om bijv. later iets te kunnen doen wat wél leuk is. Of om beter te worden in datgene wat je wél leuk vindt. Dat is ook onderdeel van volwassen worden - inzien dat je niet bij de eerste tegenslag bij de pakken moet gaan neerzitten en soms ook wel eens dingen moet doen die minder leuk zijn. |
Citaat:
ik weet het verder ook niet... je moet het jezelf kwalijk nemen....niks anders...jij moet die wil zien terug te vinden.. |
Een studie zoeken die je leuk vindt is een mogelijke oplossing. Relevant is de vraag of er zo'n studie er is. MAar het hoofdprobleem is toch wel de eeuwenoude en algemeen geldende "motivatie".
|
Waugh! Studies zijn niet 'leuk'. Je kunt zien dat er hier vrijwel geen mensen zijn die echt al bijna klaar zijn met hun studie, want die zullen je allemaal vertellen dat ze wel eens iets verschrikkelijks zijn tegengekomen tijdens hun studie. Het is gewoon nóóit altijd maar 'leuk'.
|
Man, na 2 jaar plus een beetje kan ik wel zeggen datmijn studie iig niet _zo leuk is_. Althans niet voor mij. Als je van je hobbie je studie kunt maken, kan het misschien best zijn dat er een studie is, die je helemaal geweldig vindt.
Na 5 jaar je studie gedaan te hebben kun jij (ook) niks over andere studies zeggen en (ook) niks over 'iedereen'. Jij hebt alleen ervaring dat jouw studie (en misschien 2 andere die je even gedaan hebt?) jou op zich erg aanspraken en dat er toch niet leuke dingen zijn. Doch heb je voor het grote deel wel gelijk. Een grote groep mensen gaat een studie doen waar ze een deel niks aan vinden. Maar het gaat in dit topi volgens mij niet over 1 saai lesje per week. |
Citaat:
Als jij van je hobby je studie maakt, dan zul je tot de ontdekking komen dat de methode anders is, dat je dingen niet weet, dat je dingen verkeerd weet, enz. Dat kan ook heel vervelend zijn. Het leuke van een hobby is nou juist dat je hem zo kunt inrichten als je zelf wilt. Citaat:
|
Citaat:
Citaat:
|
Studeren is geweldig, vooral omdat je vrij bent om zelf te beslissen geen tijd aan je kutstudie te besteden.
|
Citaat:
Dat is een ander verhaal :cool: |
In mijn optiek is het een kwestie van zelfdiscipline. Ikzelf ben (eveneens) het type dat veel schoolse zaken uit dreigt te stellen... Jezelf een schop onder je aarsch geven en je afvragen waar je nu mee bezig bent, kan wellicht helpen?
Take care, enne leg die denkbeeldige lat voor jezelf niet te hoog :) |
ik heb zelf ook zoiets. ik heb 1,5 jaar gestudeerd aan de uni, maar ben naar het HBO gegaan, maar nu ben ik weer niet tevreden met mn studie. deze studie is ook niet echt motiverend, want het gaat best makkelijk en dan heb ik ook geen zin om er veel voor te doen.
|
Het valt me op dat nog niemand het volgende heeft genoemd :eek: :
VASTE TIJDEN INPLANNEN VOOR HET STUDEREN!!! dan weet je ook gewoon van jezelf van nu moet ik studeren en mag ik geen tv kijken. Zo ga je je er ook veel beter op afstemmen en kan je je beter concentreren op de stof. En als dat kan, gaat het nog sneller ook! Het werkt bij mij in ieder geval uitstekend. Tijdens studeren denk ik aan studeren, tijdens andere dingen niet. |
Citaat:
|
Citaat:
Zoals Daboman zegt: plan je studie gewoon in je dagschema. Van zo laat tot het eten studeer je, dan mag je in de avond die leuke film kijken. En geen computer aan, geen tv aan waar je toevallig naar kunt gaan kijken, gewoon je studieboeken voor je en studeren. En dat is niet zo makkelijk eigenlijk. |
Citaat:
2. Jij bent net eerstejaars, je komt vast nog wel eens dingen tegen waar je ongelooflijk geen zin in hebt. |
Ach, je hoeft niet alles in één keer te halen. In ons jaar heeft 20% van de mensen zijn propedeuse in één jaar gehaald - en dat is van de mensen die ook werkelijk door zijn gaan studeren met dezelfde studie.
Verder: tsja, motivatie. Persoonlijk kan ik ook alleen presteren onder deadlines. Dat is niet zo'n probleem, maar levert wel stress op tijdens tentamenweken omdat je dan in één keer heel erg veel moet studeren. |
Mijn broertje had z'n P TN wel in 1 jaar :cool:
|
Jezus, geef jezelf een schop onder je kont en ga werken. Niet gaan piekeren over of je wel gemotiveerd bent of niet, gewoon doen. Desnoods knip je de voedingskabel van je computer maar door. Je hebt nogal een 'luxe-probleem' (imo) en dat is heel makkelijk op te lossen door het gewoon te doen dus doe dat dan ook en ga geen jaren aan tijd en geld verspillen met dit gezeur.
|
Alle begin is moeilijk...
Ik moet ook nog in gang schieten voor school, maar ik merk wel (uit vorige jaren) dat als ik eenmaal me ervoor zet, dat het studeren op zich motiverend werkt en ik er dan ook wel helemaal voor ga. Bedenk altijd hoe saai een vak ook wel mag wezen, dat het toch wel iets zal bijdragen aan je ontwikkeling of je visie in 't leven, al is het dan maar onrechtstreeks. Vaste tijden kunnen wel werken, maar in mijn geval niet zo super, want ik begin dan altijd schema's te maken over hoe ik het zal aanpakken. Dus verlies ik daar mijn tijd mee en heb ik de illusie dat ik toch al iets gedaan heb voor school (die planning dus...).(n) En zoals er hier al gezegd is, begin er niet over te piekeren, gewoon doen. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
2. Ik ben net tweedejaars en ik heb ook niet altijd zin om een paper te schrijven als het moet. Dus? Over het algemeen genomen is het leuk dus met dat ene paper zit ik niet, zoals ik al zei. Citaat:
|
Alleen jij doet geen Technische Natuurkunde? 0_o
|
k heb zelf dat ik mijn computer het liefst aan zet en dan kom ik ook niet meer aan huiswerk toe, meestal komt het er dan op neer dat ik gewoon zoveel stekkers van dat ding eruit trek dat het teveel tijd kost om ze er weer in te doen. Verderz kun je miss afspraken maken met je vrienden en ouders, dat je bijv. geen tv aan mag voor een bepaalde tijd, of dat je vrienden en jij niet naar de film gaan voordat je een bepaald vak afhebt ofzo.
En idd niet elke studie is altijd leuk maar zie je wel het nut in van je studie, en wil je ook echt gaan werken in die richting of is het zo dat je het gewoon helemaal niet leuk vind... |
Ik heb het zo dat ik mijn studie wel leuk vind, maar maar niet aan het werk kom. Ik heb er geen zin in. Ik vind mijn studie echt wel leuk, en volg ook graag de lessen, maar op een of andere manier kom ik niet aan mijn werk..
|
ik heb het ook wel. het is zo veel, en ik zie er elke keer zo tegenop om te beginnen. want ik weet dat er daarna nog zooo veel is...
nu toch maar gedaan en je ziet het gewono verminderen wat je nog moet doen. elke keer als ik tv ging kijken of ging computeren voelde ik me schuldig omdat ik nog van alles moest doen. nu is dat minder:) hooewel ik nu eigenlijk ook wel wat zou moeten doen, maarja. een ochtendje niets doen mag wel (strax alleen een tentamen dan daarna wel weer hard aan t werk!) |
Tja, voor mij werkt het alleen als ik op externe locatie studeer. Wat ik dus doe is altijd een schoolboek meenemen in de trein, bus ed. Ook blijf ik vaak 's avonds nog even op de universiteit om te studeren. Als ik thuis ben kan ik dat gewoon niet:s (kan ook aan het huis liggen).
|
Citaat:
|
met andere, gemotiveerde leerlingen samen huiswerk gaan maken.
goede cijfers zijn echt heel erg motiverend. dat helpt bij mij altijd wel. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 08:47. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.