![]() |
vakvereniging/ beroepsvereniging
Zou iemand mij A.U.B. het verschil tussen een vakvereniging en een beroepsvereniging kunnen uitleggen. Een link is ook altijd welkom.
Evenals een link naar een beroepsvereniging voor docenten economische vakken. Bij voorbaat hartelijk dank. ps ook overeenkomsten tussen vak en beroepsverenigingenzijn welkom. (y) |
Een vakvereniging is een organisatie die vooral het belang van zijn leden dient. Dus bescherming tegen de machtspositie van werkgevers, afdwingen van het recht op collectief onderhandelen, het instandhouden van fondsen voor zijn leden waar uitkeringen uit kunnen worden gedaan enz. Voorbeelden zijn de vakcentrales natuurlijk, zoals FNV en CNV.
Een beroepsvereniging dient vooral het belang van het beroep. Zo zal een beroepsvereniging (opleidings)eisen stellen aan zijn leden, maar ook zelf cursussen en scholing aanbieden om de kwaliteit in de gaten te houden. Een beroepsvereniging heeft vaak ook een tuchtraad, waar aangesloten leden voor kunnen worden gedaagd als een klant problemen met dat lid heeft. Voorbeelden zijn de NOvA (Nederlandse Orde van Advocaten) en bijv. de Nederlandse Huisartsenbond. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 16:08. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.