Oud 12-05-2012, 18:23
Suska
Beste leden,

Ten eerste hoop ik dat ik wel in het juiste onderdeel van het forum zit, anders sorry.

Ok, en nu even over het probleem.

Ik moet een verslag schrijven van een proef, die we op school hebben uitgevoerd. Het proef was om:
1. 10 ijzer kogeltjes van hetzelfde diameter in een buis met olie te gooien en de tijd meten, waarin ze een afstand van 10cm, 20cm, 30cm... 100cm afleggen.
2. 5 ijzer kogeltjes met verschillende diameters in een buis met olie te gooien en de tijd meten, waarin ze een afstand van 100cm afleggen.
Dus mijn metingen in alle 2 gevallen zijn: de diameters van de kogeltjes, de afstand, en bijbehorende tijd.

Met behulp van deze metingen moet ik volgende doen:
Vragen:
1) Wat voor soort beweging voeren de kogeltjes in de olie uit? Licht je antwoord toe met behulp van een s,t-diagram.
2) Bepaal zo nauwkeurig mogelijk de (gemiddelde) snelheid bij elke diameter.
3) Er geldt: v=k*r^n waarin v = snelheid [m/s]
k = constante [?]
r = straal [m]
Teken het v,r-diagram.
4) Welke waarde heeft n? Toon dit aan met behulp van een grafiek.
5) Leid de formule voor de snelheid af (theorie uitzoeken)

Ik heb weinig verstand van natuurkunde en ik weet niet eens waar ik moet beginnen. Ik heb ook helemaal geen theorie, die benodigd is om dit probleem op te lossen. Ik weet alleen dat het iets te maken heeft met wet van Stokes, maar ik kan nergens deze formule vinden. Ik weet ook niet wat de k-constante nou precies is. Is er misschien iemand die mij wilt helpen? Ik zou het heel erg op prijs stellen.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 12-05-2012, 19:02
mathfreak
Avatar van mathfreak
mathfreak is offline
Zie http://nl.wikipedia.org/wiki/Wet_van_Stokes
__________________
"Mathematics is a gigantic intellectual construction, very difficult, if not impossible, to view in its entirety." Armand Borel
Met citaat reageren
Oud 12-05-2012, 19:16
Suska
Geloof mij, ik heb het al 3 keer gelezen maat ik zie nog steeds niet hoe ik dit kan gebruiken om dit probleem op te lossen.
Met citaat reageren
Oud 12-05-2012, 21:00
ThomasJu
ThomasJu is offline
Welke vragen heb je zelf al? Je kan zelf wel aanvoelen dat wij niet jou verslag gaan maken.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren

Topictools Zoek in deze topic
Zoek in deze topic:

Geavanceerd zoeken

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:46.