Oud 24-05-2012, 02:11
Lo0litaa
Lo0litaa is offline
Hallo ik ben een franstalig meisje en moet een toneelverslag schrijven , alleen is mijn Nederlands niet zo goed, zou iemand het willen nalezen?


Ps als er nog zeggen dit of dat moet erbij zeg het maar gerust

Waarom slaap je liefje?

Het leven kan soms zo roos zijn maar anderzijds zo zwart. Alles kan toch zo goed gaan of alles kan juist slecht gaan.
Mensen maken soms fouten, anderen kwetsen elkaar, nog anderen doen alles om gelukkig te zijn,... Geluk dat koop je niet. Of wel? Zou geld nu de sleutel zijn naar het geluk of is het maar een gedacht?


Alles begint in een huis waar alles ook eindigt. Jos Vandeloo schets het leven van een koppel voor, wanneer alles goed gaat maar ook wanneer het slecht gaat. Het toneelstuk is verdeelt in twee bedrijven: het eerste bedrijf 'zaterdag' en het tweede bedrijf 'zondag'. De vertelde tijd is dan ook maar twee dagen, die zaterdag en die zondag.
Er wordt veel gediscucieerd over vanalles en nog wat en hier en daar krijgt het koppel bezoek. Het verhaal is aangenaam om te lezen omdat het is merendeels realistisch, sommige zaken komen we ook tegen in het dagelijkse leven.


Jan Vandeloo past de taal aan de emoties van de personages. De man is het meest agressief in zijn woorden, alles wat zijn vrouw doet is nooit niet goed, hij is tegen het kapitalisme en wil dan ook niet dat zijn lief in grote warenhuizen koopt.
Hij wil liever dat zij naar buurtwinkels gaat, ook al moet ze van de bakker tot de slager, naar de bloemist tot de groenteboer moet gaan en pas na vijf zes winkels thuis is. Haar man wil geen enkele "roste franc" geven aan het Amerikaans Capitalisme.
De vrouw is eerder teruggetrokken en negatief over haar eigen. Ze is altijd klaar om een uitstapje te doen maar haar man wil nooit.
Ze steekt haar in zelfmedlijden, ze heeft spijt om zo een man te hebben en maakt zich ook zielig als niet alles draait zoals zij verwacht.
In ruzies dreigt zij ook met zelfmoord, hij zou zogezegd beter af zijn zonder haar.


Al lezend krijgen we soms een rare sfeer, geen sfeer van spanning maar de sfeer van zelf in het verhaal te staan. Vandeloo trekt ons echt in het verhaal om ons tot de gesprekken tussen den man en de vrouw te komen. Het is een goed toneel, vlot leesbaar. Men krijt overzicht hoe de man en de vrouw denken. Door de soms zware woordscenes zou het spannend zijn het op een echt toneel te zien. Het is zeker en vast een aanrader.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 27-05-2012, 09:37
Verwijderd
Waarom slaap je liefje?

Het leven kan soms zo roos roze zijn komma maar anderzijds zo zwart. Alles kan toch zo goed gaan of alles kan juist slecht gaan. beetje rare zin, ik zou het 'toch' weghalen
Mensen maken soms fouten, anderen kwetsen elkaar, nog anderen doen alles om gelukkig te zijn,... Geluk komma dat koop je niet. Of wel? Zou geld nu de sleutel zijn naar het gelukkomma of is het maar een gedachte?


Alles begint in een huis waar alles ook eindigt. Jos Vandeloo schets t het leven van een koppel voor, wanneer alles goed gaat kommamaar ook wanneer het slecht gaat. Het toneelstuk is verdeelt verdeeld in twee bedrijven: het eerste bedrijf 'zaterdag' en het tweede bedrijf 'zondag'. De vertelde tijd is dan ook maar twee dagen, die zaterdag en die zondag.
Er wordt veel gediscucieerd gediscussieerdover vanalles en nog wat en hier en daar krijgt het koppel bezoek. Het verhaal is aangenaam om te lezen omdat het is merendeels realistisch het meerendeels realistisch is, hier moet je een nieuwe zin beginnensommige zaken komen we ook tegen in het dagelijkse leven.


Jan Vandeloo past de taal aan de emoties van de personages. De man is het meest agressief agressiefst, zou ik zeggen in zijn woorden, alles wat zijn vrouw doet is nooit niet goed, hij is tegen het kapitalisme en wil dan ook niet dat zijn lief in grote warenhuizen koopt.
Hij wil liever dat zij naar buurtwinkels gaat, ook al moet ze van de bakker tot de slager, naar van de bloemist tot de groenteboer moet gaan en pas na vijf komma zes winkels thuis is. Haar man wil geen enkele "roste franc" geven aan het Amerikaans Capitalisme. kapitalisme, kleine letter
De vrouw is eerder teruggetrokken en negatief over haar eigen. zichzelfZe is altijd klaar om een uitstapje te doen maken komma maar haar man wil nooit.
Ze steekt haar zichin zelfmedelijden, ze heeft spijt om zo een zo'n man te hebben en maakt zich doet ook zielig als niet alles draait gaatzoals zij verwacht.
In ruzies dreigt zij ook met zelfmoord, hij zou zogezegd beter af zijn zonder haar.


Al lezend krijgen voelen we soms een rare sfeer, geen sfeer van spanning komma maar de sfeer van zelf in het verhaal te staan. ik zou meer iets zeggen van 'maar het gevoel om zelf in het verhaal te staan' ofzo. Vandeloo trekt ons echt in het verhaal om ons tot de gesprekken tussen den man en de vrouw als je wil zeggen 'tussen de echtgenoten' moet je de lidwoorden weghalen, als je wil zeggen 'tussen de man en de vrouw die we hier zien' moet je 'den' in 'de' veranderente komen. Het is een goed toneel, vlot leesbaar. Men krijgt overzicht goed door hoe de man en de vrouw denken. Door de soms zware woordscènes zou het spannend zijn omhet op een echt toneel te zien. Het is zeker en vast vast en zeker een aanrader.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren

Topictools Zoek in deze topic
Zoek in deze topic:

Geavanceerd zoeken

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:17.