Ik kon hier omdat ik gefascineerd ben door, vooral, de Oude Grieken. Natuurlijk, de Romeinen mochten er ook wel wezen, maar wat mij vooral interesseert is de cultuur van de Grieken.
Met cultuur, daarmee bedoel ik de mythen (Homerus!), de filosofie, de geschiedenis, misschien in mindere mate ook de kunst van het oude Griekenland.
De talen heb ik niet, maar ja, ik probeer mijn Latijn een beetje bij te spijkeren door uit een klejn boekje te werken,
Latijn voor beginners. Maar ja, moet ik eerst tijd zien vrij te maken (en dat kan binnenkort, want dan is de gruwelijke marteling van school even voorbij). En dan, als ik dat boekje doorgewerkt heb, zal ik eens kijken of ik ook iets voor het Grieks kan vinden, of mijn kennis van het Latijn wat uitdiepen.
Want wat men ook zegt, ik denk niet dat het geheel onnutteloos is om je te verdiepen in dat wat voorbij is. Zoals Hannibal al zei, er was veel wijsheid in het oude Griekenland en Rome, en daar kunnen we nog wel wat van leren