Oud 01-07-2004, 10:11
Tisch
Tisch is offline
De advocaat die ons slakken bracht

(dit schreef ik net, de eerste woorden en zinnen van een verhaal in, wederom, Marquez-stijl, omdat ik daar plots zin in had, ook de titel is van hem, maar het is vanzelfsprekend mijn verhaal)

Zeventien jaar nadat mijn zuster Bella Compassa was geboren, streden vier mannen om haar hand. Allen waren welgesteld en bovenal hoog opgeleid door de beste universiteiten van het land. Mijn algemene oordeel was dat zij niet streden om haar ontstellende schoonheid, maar vanwege haar magische aantrekkingskracht. Zij hadden schipbreuk geleden op de zee van hun vrijgezellenbestaan bij het eerste oogcontact met mijn zuster. De eerste, Alvarez Separtatio, droeg een donkerblauwe, satijnen jas. Hij kende het volkslied regel voor regel uit zijn hoofd en zong het bij voetbalwedstrijden hartstochtelijk mee, met zijn rechterhand op zijn hart.
De tweede heette Ardonis Gonzalez, maar mijn zuster noemde hem ‘Gonzi’, vanwege zijn blonde haar en een kinderlijke charme die hij met zich meedroeg zoals sommige mensen geluk voor eeuwig bij zich lijken te dragen.
De derde maakte op voorhand de minste kans, want hij toonde zich een individualist die eerder een ander zou verslaan dan ervoor te kiezen hem te laten winnen. Mijn zuster hield niet van zulke mensen, zodat ze weigerde zijn naam te onthouden, zelfs al bedolf hij haar onder stapels rode rozen en beloften die verder strekten dan de einder.
De vierde van het stel was de meest spraakmakende. Hij droeg de macabere en serene lach van een man die na een mooi leven in tevredenheid sterft. Mijn zuster leerde hem kennen toen hij op een morgen voor de deur van ons huis neerknielde en voor haar zong. Hij zong zo luid en zuiver dat de buren uit hun huizen kwamen en hem uiteindelijk een warm applaus schonken. Zijn naam was Hombre Di Stefano en wat belangrijker is: zijn broer was een van de beste advocaten van het land.
Terwijl de lente zich eindelijk opdrong aan de winter, hamerde mijn vader erop dat Bella een keuze zou maken.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 01-07-2004, 10:31
Verwijderd
Mooi stuk, afgebeten op het einde. Komt er nog meer?

Grim
Met citaat reageren
Oud 01-07-2004, 10:44
Astuanax
Avatar van Astuanax
Astuanax is offline
Citaat:
Grim schreef op 01-07-2004 @ 11:31 :
Mooi stuk,
__________________
Niets is helemaal waar en zelfs dat niet.
Met citaat reageren
Oud 01-07-2004, 10:59
Sasbeest
Avatar van Sasbeest
Sasbeest is offline
Mooi stuk, ik vind je schrijfstijl hier erg goed. Zoals Grim al vroeg, komt er nog meer? (Gezien het einde wel aannemelijk, maar je weet maar nooit natuurlijk )
__________________
Liefde was als de regen, ze veranderde in ijs of verdween
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren

Topictools Zoek in deze topic
Zoek in deze topic:

Geavanceerd zoeken

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:45.