Citaat:
Wilders: 'Verdrag Rechten Mens opzeggen'
21 januari 2005
Tweede Kamerlid Geert Wilders wil het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens opzeggen om een harde aanpak mogelijk te maken van terrorisme en straatoverlast. Hij zegt dit in een interview met Elsevier.
Wilders wil dat allochtone jongeren die overlast op straat veroorzaken direct uit Nederland worden verwijderd:
'Er is geen principieel verschil tussen de moord op Van Gogh door Mohammed Bouyeri en het straatterrorisme van groepjes Marokkaanse jongeren in bijvoorbeeld de Amsterdamse Diamantbuurt. Het gaat niet alleen om aanslagen, maar ook om de alledaagse terreur op straat, waar tienduizenden Nederlanders in grote en kleine steden dagelijks onder gebukt gaan.'
Wilders wil geen tijdelijke straatverboden voor jongeren of andere 'halfzachte' maatregelen:
'Je moet ze oppakken en meteen uit Nederland verwijderen. De overheid reageert met sociaal werkers en buurthuizen. Maar ik zeg: gewoon weg. Als het volgens de Grondwet niet mag, dan veranderen we de Grondwet. Als het in strijd is met het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens, dan zeggen we dat verdrag op. Het beschermen van de Nederlandse gezinnen is een belang dat veel zwaarder weegt.'
Het interview had plaats in Israël. Wilders bezocht het land om van Israëlische bewindslieden en veiligheidsdeskundigen te horen wat het antwoord moet zijn op het islamitische radicalisme in Nederland.
Zij bevestigden hem in zijn eerdere opvattingen: 'Er zullen nog veel ergere dingen gebeuren. Nog heel veel troep ligt onder het moslimtapijt. Het terrorisme kost niet alleen mensenlevens; het wil de staat vernietigen en ons bestaan verwoesten.'
Wilders vindt dat de Nederlandse Algemene Inlichtingen en Veiligheids Dienst (AIVD) snel medewerkers moet werven onder Arabische christenen in Libanon en Syrië. 'Dat is de beste manier om snel in terroristische netwerken te infiltreren. Spionnenwerk is essentieel. De AIVD is daar veel te laat mee begonnen.'
www.elsevier.nl
|
Kan iemand me nog eens doen herinneren, waarom ook alweer moeten de moslims de normen en waarden van het democratisch kapitalisme over nemen van de westerse wereld? Dat was toch vanwege haar principes zoals vrijheid, mensenrechten, gelijkheid, rechtvaardigheid, enzovoort?
Het is verbazend te zien dat de moslims worden gedwongen deze principes aan te nemen omdat ze naar men zegt zo belangrijk zijn (en wie dit niet doet moet maar worden uitgezet volgens sommigen, of verliest al zijn rechten), terwijl men tegelijkertijd zonder blikken of blozen durft voor te stellen dat deze principes maar even opgeschord moeten worden.
Het is duidelijk dat waar het westen voor zegt te staan feitlijk niets betekent voor haar. Maar wie dit standpunt inneemt is een "extremist", terwijl duidelijk is onder het motto "veiligheid" in een oogwenk al deze standpunten nietig kunnen worden verklaard. No questions asked.
Wij zijn altijd bereid tot discussie over de vraag "naar welke waarden zou de mens moeten handelen?". Ons standpunt is dat de beste waarden de waarden van Islam zijn - werkelijk universele waarden, die voor geen enkel belang opzij te zetten zijn - en we kunnen dit beargumenteren. Me dit realiserend ga ik toch niet deze waarden inruilen voor de waarden van mensen die zelf keer op keer laten zien dat voor hen de eigen waarden betekenisloos zijn, enkel omdat zij zeggen dat dat moet? Genoeg aangetoond?