Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 16-05-2005, 17:11
wmostrey
wmostrey is offline
Een goede defenitie/omschrijving van het fascisme heb ik:

"Het woord fascisme heeft de betekenis gekregen van enig regeringssysteem dat op dat van Mussolini lijkt, waarin de natie boven het individu gesteld wordt en dat geweld, moderne propagandatechnieken en censuur gebruikt om politieke tegenstand de kop in te drukken. Vaak worden in een dergelijk systeem de economie en de maatschappij verregaand gereglementeerd en nationalisme en racisme (etnisch nationalisme) omhelsd." [wikipedia]

Echter ik slaag er niet in de ideologie in enkele zinnen samen te vatten. Iemand die me hierbij kan helpen?
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 16-05-2005, 18:39
Cheenna
Avatar van Cheenna
Cheenna is offline
Het fascisme had niet echt een ideologie dacht ik... ze haalde allerlei ideeen weg bij bepaalde grondleggers o.a bij Sorel... en het darwinisme hebben zie iets vandaan.
Ik weet in ieder geval dat ze geen eigen ideologie hadden.
__________________
Everybody makes mistakes!
Met citaat reageren
Oud 17-05-2005, 17:29
muts8848
Avatar van muts8848
muts8848 is offline
maar die ideeen die ze dus bij oa darwinisme vandaan gehaald hebben, kun je in feite toch een ideologie noemen??
__________________
ego quoque nescio quid hic scriptum est
Met citaat reageren
Oud 17-05-2005, 22:46
K-elli-e
Avatar van K-elli-e
K-elli-e is offline
Ze hadden zeker wel een ideologie hoor
__________________
Bouwen begint aan de top!
Met citaat reageren
Oud 18-05-2005, 10:21
Verwijderd
Fascisme is een gevolg van ideologie
Met citaat reageren
Oud 19-05-2005, 14:49
Sartre
Sartre is offline
Facisme is de ideologie waarin geweld verheerlijkt word. Men heeft een sociaal darwinistische kijk op de samenleving en de geschiedenis. Sommige personen staan volgens deze ideologie op natuurlijke wijze boven anderen.
__________________
Единый, могучий Советски
Met citaat reageren
Oud 22-05-2005, 17:23
pino123
pino123 is offline
Wat zijn denkbeelden betreft, laat het fascisme vooral in zijn latere periode een duidelijke radicalisatie zien ten opzichte van het oudere autoritaire conservatisme: zo bijv. in Mussolini's leer van de ‘totale staat’ (dwz. de staat die heel het leven van zijn burgers in zijn dienst stelt); zo in het irrationalisme en de overwaardering van gevoel en intuïtie; zo in de positieve waardering van geweld en van de oorlog (als toestand waarin de mens zijn hoogste ontplooiing kan bereiken). Het sterkst komt de radicalisatie tot uiting in het antisemitisme, dat in de meeste landen (echter niet in Italië, waar slechts weinig joden woonden) gaandeweg het belangrijkste onderdeel van de fascistische propaganda geworden is. Waar, zoals in Duitsland, dit antisemitisme racistisch gefundeerd werd, lag de fysieke vernietiging van de joden er in kiemvorm van het begin af als einddoel in opgesloten.

Ondanks het bovenstaande blijft het trekken van de grens tussen fascistische en conservatieve bewegingen in de praktijk soms moeilijk. Zo heeft een beweging als de Action française in Frankrijk duidelijk een overgangskarakter tussen beide typen.
__________________
Jacob lovesss you
Met citaat reageren
Oud 27-05-2005, 13:14
phensicske
Avatar van phensicske
phensicske is offline
Was het niet Nietzsches filosofie?
Met citaat reageren
Oud 27-05-2005, 13:56
T_ID
Avatar van T_ID
T_ID is offline
Citaat:
phensicske schreef op 27-05-2005 @ 14:14 :
Was het niet Nietzsches filosofie?
Dat zeggen alleen de mensen die luisteren naar domme conservatieve priesters die Nietzsche tegen elke prijs demoniseren.

In zijn laatste boek 'Der Antichrist' besteed Nietzsche ongeveer drie hoofdstukken aan het afkraken van Duitsland en de Duitse volksaard, you do the math.

Nietzsche heeft het concept van de ubermensch uitgevonden, maar Nietzsche omschrijft de 'oppermens' als een intellectueel die zijn intelligentie gebruikt om hoog op de maatschappelijke ladder te komen, en als leider te leven.

Het ideaalbeeld van de dommekracht dat de (overwegend conservatief christelijke, iets waar Nietzsche ook fel tegen was) nazi's predikten was volgens Nietszche iemand die tweederangs was, en door de intelligente mens gemanipuleerd diende te worden.


Los daarvan stond deze typering van Nietzsche los van ras of achtergrond, volgens Nietzsche's idee kan iemand die zwart, joods en homofiel is best een oppermens zijn, terwijl een blonde arier best onder untermenschgen kan vallen volgens Nietzsches maatstaven.


Of om het samen te vatten: nee, dat was onmogelijk een denkbeeld van Nietszche dat in het fascisme zat.






Naar mijn mening was de doctrine van fascisme slechts een middel om nationalisme te bevorderen, mensen die aan het ideaalbeeld voldeden waren perfect geschikt om voor de staat te vechten of het zware werk te doen, hun leiders stonden daar ondanks hier niet aan te voldoen op mysterieuze wijze ook nog eens boven.
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle

Laatst gewijzigd op 27-05-2005 om 14:02.
Met citaat reageren
Oud 05-06-2005, 18:50
wmostrey
wmostrey is offline
In een poging de ideologie van het fascisme in een hokje te steken, de kenmerken, in vergelijking met het nazisme.

Het nazisme kan als een specifieke vorm van het fascisme worden opgevat. Het deelt de kenmerken van totalitarisme, verheerlijking van macht en geweld, onwrikbare trouw aan de leider, anticommunisme en nationalisme. Het nazisme beschouwde daarbij het ras als basis van de natie. Het had een racistische inslag.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap " De nachtmerrie van een links Kabinet "
Sanctus
296 06-04-2006 10:24
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap 'TMF en MTV moeten zelf censureren'
Love & Peace
214 15-11-2005 22:47
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Nieuw Rechts wil wapenbezit mogelijk maken.
Verwijderd
131 06-11-2005 20:46
Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie gs po help?
Fay
14 20-09-2005 20:41
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Anti-Amerika demo bij Maastricht, 25 mei.
Kubstudent
28 23-04-2003 22:39
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Nogmaals politiek, ja het wordt saai
waaromniet?
132 01-02-2002 18:05


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:42.