een gewone maaltijd koken is niet zo moeilijk...
Aardappels koken:
aardappels schillen en afspoelen, in een pan doen, water in de pan doen tot de aardappels nét onder staan, beetje zout erin, pan op hoog vuur zetten tot het water kookt (dan bubbelt het), dan het vuur tweederde lager draaien (bij electrisch: op de hoogste stand tot het kookt, dan op een van de laagste standen maar niet de allerlaagste). 20 minuten wachten, en de aardappels afgieten. Als je van te voren de aardappels in vieren snijdt, duurt het maar 15 minuten.
Spaghetti koken:
Een ruime pan met veel water op hoog vuur zetten. Spaghetti afwegen; een gewone portie is 100 gram ongekookt, als je een grote eter bent neem je 125 gram. Als het water kookt, de spaghetti erin doen met een beetje zout. Eventueel kun je de spaghetti doormidden breken. 10 minuten wachten, dan afgieten.
Groenten of tomatensaus uit een potje opwarmen:
Het potje opendraaien en het zonder het dekseltje in de magnetron zetten. Eerst 1 minuten op de hoogste stand, even doorroeren, nog 1 minuut erin. Als het nog niet warm genoeg is even roeren en nog een halve minuut, dat laatste zo nodig herhalen.
Gepaneerde schnitzel of vegaburger bakken:
Bakboter in een koekenpan met anti-aanbak laag doen. Koekenpan op hoog vuur zetten totdat de boter bruin begint te worden. Vuur lager zetten, ongeveer de helft. Schnitzel of vegaburger in de pan doen en bakken totdat het paneermeel aan allebei de kanten donkerder bruin is. Af en toe dus optillen om te kijken of de onderkant al bruin is, als dat gebeurd is omdraaien. Duurt hoogstens 10 minuten (exclusief het warmen van de boter).
Gehakt bakken:
Bakboter in een koekenpan met anti-aanbaklaag doen, koekenpan op hoog vuur zetten totdat de boter bruin begint te worden. Gehakt in de pan gooien en een beetje losroeren, zout erover heen strooien. Vuur lager zetten, ongeveer de helft, en in het gehakt blijven roeren totdat het bruin is (eventueel een stukje proeven). Dit duurt 5 tot 10 minuten.
Spekreepjes/spekblokjes bakken:
Koekenpan met anti-aanbak laag op ongeveer 2/3 van het hoogste vuur zetten. Spekreepjes of blokjes erin, doen, roeren totdat het er knapperig uit ziet, eventueel een stukje proeven. Duurt zo'n 10 minuten.
Andere soorten vlees hebben meestal andere bereidingstijden, maar over het algemeen moet je een koekenpan gebruiken en boter op hoog vuur bruin laten worden, even aanbakken op hoog vuur en dan laten garen op laag vuur. Bij Albert Heijn, Super de Boer en Edah staat op de achterkant van de verpakking van het vlees, hoe lang het duurt voordat het gaar is, en bij andere winkels misschien ook wel

. Kipfilet en hamburgers gaan meestal wel goed.