Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Kunst & Cultuur / Verhalen & Gedichten
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 25-10-2005, 19:36
ShadowDarkness
Avatar van ShadowDarkness
ShadowDarkness is offline
Hallo allemaal, ben hier nieuw. Ik ben ShadowDarkness. Ik maak gedichten. Gedichten over hoe ik me op dat moment voel.
----------------------------------------------------------------


het meisje in de spiegel
keek me huilend aan
vroeg me af waarom opeens
wat is hier aan vooraf gegaan

huilend stond zij voor de spiegel
kon haar reflectie niet meer aan
zij was toch ooit dat blije meisje
niet dat ding dat ze nu zag staan

kruipend in een hoekje
haar ogen bleven strak gericht
op dat lelijke ding dat maar terug bleef staren
een meisje met een betraand gezicht

opende haar ziel voor de spiegel
zag littekens vol van pijn
verloren levens, haat en tranen
iemand die ze nooit wou zijn

kerfde haar lichaam open
was toen pas blij met wat ze zag
durfde naar zichzelf te lachen
jij bent het meisje dat ik mag

ligt nu op de grond heel zachtjes
te mompelen over iets van dood
blij met wat ze gevonden heeft
het mes dat haar de uitweg bood
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 26-10-2005, 16:05
Jolyne
Avatar van Jolyne
Jolyne is offline
Ik vind het een heel mooi gedicht heel gevoelig enz. Zulk soort gedichten spreken me aan, gewoon duidelijk wat je voelt.
__________________
Why think about tomorrow, while today still ownes you much?
Met citaat reageren
Oud 26-10-2005, 16:20
Reem
Avatar van Reem
Reem is offline
Citaat:
Susjo schreef op 26-10-2005 @ 17:05 :
Ik vind het een heel mooi gedicht heel gevoelig enz. Zulk soort gedichten spreken me aan, gewoon duidelijk wat je voelt.
Mij spreekt dit soort gedichten juist minder aan.
__________________
et je ne compte pas mes jours.
Met citaat reageren
Oud 26-10-2005, 16:55
Sketch
Avatar van Sketch
Sketch is offline
Welkom op DoP

Je, gedicht. Tja, ik vind het niet echt bijzonder, het is een beetje een typisch pubergedicht. Het is niet origineel, vernieuwend, en er is vrij weinig met rijm en beeldspraak gedaan. Het enige is eigenlijk het beeld van het meisje in de spiegel, maar dat is al zo vaak gedaan, en zo vaak gepost, dat het niet interessant meer is. In ieder geval niet als je het zo gebruikt. En het onderwerp van je gedicht is ook zoiets, iedere puber speelt wel eens met zulke gedachten, het is niets bijzonders. De rijm klinkt overigens niet geforceerd, dat is dan wel een pluspunt.

Het zou voor mij een stuk interessanter worden wanneer je het op een totaal andere manier zou beschrijven. Ironisch bijvoorbeeld, of het beeld van die spiegel halverwege een wending geven, waardoor het niet de standaard spiegelbeeldvergelijking meer is. Zoals het nu is lijkt het meer een lozing van gedachtes/gevoelens die toevallig een gedicht vormen dan echt een gedicht.

Het deed me trouwens erg aan dit gedicht denken, dat gebruikt ook het beeld van die spiegel, en min of meer hetzelfde onderwerp: http://forum.scholieren.com/showthre...readid=1276393


Je schrijft over je gevoelens zeg je. Dat is mooi, maar dicht je om je gevoelens, of om het dichten? DoP is een dichtforum, waar je vooral op de gedichten zal worden beoordeeld. Ik weet niet of je dat ook wil, of dat je meer je gevoelens wil uiten. Als dat laatste het geval is, past het gedichtentopic op Psychologie misschien beter bij je dan DoP. Als je echt commentaar op de gedichten zelf wil zit je hier goed.
Met citaat reageren
Oud 27-10-2005, 11:52
botervleug
Avatar van botervleug
botervleug is offline
Ik kan grotendeels beamen wat Sketch hierover meld. Wat ik wel wil benadrukken is dat je redelijk goed ritmisch bezig bent. Al kan hier altijd wat aan geschaafd worden.

Probeer eens een ander onderwerp dan dood, verderf, mutilatie, moord en zelfmoord. Gewoon voor de oefening desnoods.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Seksualiteit hoe een meisje geil maken met smsen??
pppppp
27 28-02-2014 22:07
Liefde & Relatie Mijn meisje(l)
grotesmurf10
16 14-11-2010 10:23
Verhalen & Gedichten Meisje
nova7
4 07-12-2004 19:50
Liefde & Relatie Mijn meisje
Rugbuksnuffer
2 25-02-2003 18:59
Seksualiteit pobleem: ik wil mijn meisje beffen.
Wolfpac101
72 11-11-2002 19:46
Verhalen & Gedichten Mijn verdriet in mijn gedichten...
Somebody Special
2 03-11-2001 17:53


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 20:41.