Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Oude troep / Eropuit!
 
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 12-12-2005, 21:02
Daniel54
Dit is een Jeruzalem-topic.

Meestal gaat het over Rome en Athene; deze keer eens Jeruzalem, een veel belangrijkere stad, ook al is het verder weg.

Ik ben nu een keer of 10 in de oude stad (Joodse en Armeense delen) geweest. Zaterdagochtend liep ik nog voor zonsopkomst rond 5:30 door de oude stad, via de Jaffa-Poort door het miniscule straatje Shalshelet naar de Westelijke Muur (Kotel). Was echt betoverend.

Mensen hier die ooit in Jeruzalem zijn geweest? In welk kader ben je er geweest, hoe was het, beschrijf eens? Wat raad je anderen aan, wat was je indruk?
Advertentie
Oud 12-12-2005, 21:07
Verwijderd
Ik ben er nog nooit geweest, maar moet er zeker nog een keer heen. Al speelt bij mij nog stiekem de (onterechte) angst dat een pizzeria of bus zomaar boem kan zeggen
Oud 12-12-2005, 21:42
Daniel54
Ach, ik ben hier nu 6 weken, en die angst is zo verdwenen. Niemand denkt daaraan, alles is hier gewoon normaal. Behalve dat veel plaatsen beveiligers hebben en dat je dus regelmatig door metaaldetectiepoortjes enzo moet, en dat de bussen (alleen) in de spits (en alleen de drukste lijnen) een beveiliger mee hebben die naast de deur staat bij elke halte en iedereen snel met het oog controleert (dikke jas bv. valt op).
Veiligheid is verder prima, het is hier veeel veiliger dan bijvoorbeeld in Amsterdam. Er is nauwelijks straatcriminaliteit, je kan 's avonds laat en midden in de nacht zonder bang te zijn over straat wandelen, zelfs als meisje. Die heel kleine terreurdreiging wordt dus gebalanceerd door het vrijwel ontbreken van normale straatcriminaliteit.
Oud 13-12-2005, 08:49
Chaucus
Avatar van Chaucus
Chaucus is offline
Ko->r&v
__________________
Ik blijf hopen, want hoop mag er altijd zijn
Oud 13-12-2005, 14:03
Miracle
Avatar van Miracle
Miracle is offline
Mocht er iemand dit topic zodanig interessant vinden, dan opent diegene maar een nieuwe.
__________________
Advertentie
 


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap jeruzalem van
Eritreaboy16
1 17-01-2006 16:47
Levensbeschouwing & Filosofie [islam] Jeruzalem
Gatara
70 24-08-2005 13:45
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap De muur in Jeruzalem
Verwijderd
500 26-07-2005 12:24
Levensbeschouwing & Filosofie Christelijke, joodse en moslimgeestelijken tegen homofeest Jeruzalem
Gatara
172 09-04-2005 12:23
Levensbeschouwing & Filosofie Welke religieuze feiten gebruiken Moslims om van Jeruzalem hun hoofdstad te maken?
Sweet_Hadar
88 14-09-2003 09:20
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Bomaanslag op universiteit in Oost-Jeruzalem
Fellaci
52 13-08-2002 18:32


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:22.