| Advertentie | |
|
|
|
|
|
||
|
Citaat:
__________________
Hasselt!|lid van Berlijn fanclub!|Gott mit uns
|
||
|
|
|
Verwijderd
|
Pasen is van oorsprong absoluut niet christelijk en extreem heidens:
http://www.vanharte.nl/kal_pasen_ach..._oorsprong.htm http://home.versatel.nl/gemeente.van.god/pasen.html |
|
|
||
|
Citaat:
pasen is een oerchristelijk feest. maar omdat het voor veel bekeerde heidenen lastig te bevatten was werd het christelijke pasen gecombineerd met de heidense gebruiken die rond dezelfde periode plaatsvonden |
||
|
|
||
|
Citaat:
|
||
|
|
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
|
|
|
|
|
Ofwel, het is weer eens een vreemde mengelmoes.
http://www.pointsoftruth.com/articles/whyeaster.html http://www.wonderfulworldtomorrow.or...06_easter.html
__________________
met een 4 als A
|
|
|
|
||
|
Citaat:
Het Christendom nam stomweg in hoog tempo Heidense elementen in zich op om zo de drempel tot kerstening lager te maken en zonder al te veel oproer de macht naar zich toe te kunnen trekken. De mensen konden op deze manier veel van hun oude gebruiken, zij het in aangepaste vorm, behouden. Heidense heiligdommen werden zo met de grond gelijk gemaakt door monniken en vervangen door kerken. Het volk kon dan naar dezelfde plek blijven gaan voor haar religieuze bezigheden (en trof daar plotseling een kerk aan, verassing).
__________________
met een 4 als A
Laatst gewijzigd op 19-05-2006 om 23:01. |
||
|
|
||
|
Citaat:
|
||
|
|
||
|
Citaat:
. Maar vergeet niet dat Friesland uiteindelijk, net als de rest van wat nu Nederland is, uiteindelijk toch werd gekerstend. Maar ik geloof dat we waarempel offtopic zijn. Een ware zeldzaamheid.
__________________
The brown rat looks questioningly at its corpse. Squeak? SQUEAK. The ghost of the rat nods sadly, and disappears down a nearby sewer.
|
||
|
|
||
|
Citaat:
Of geloof je werkelijk dat het Jezus zelf was die 25 december opeens een spar zijn huis in sleepte?
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
||
| Advertentie |
|
|
![]() |
|
|
Soortgelijke topics
|
||||
| Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
| De Kantine |
Pasen. Missy | 32 | 01-04-2009 11:31 | |
| Eten & Drinken |
Pasen !?!??! dennis018 | 9 | 05-02-2009 12:48 | |
| Eten & Drinken |
Wat ga jij met pasen eten? Missy | 47 | 23-04-2006 10:50 | |
| Verhalen & Gedichten |
Gedicht/ songtekst gezocht waarin de essentie van pasen of pinksteren ligt freak on a leash | 2 | 12-05-2004 22:22 | |
| Eten & Drinken |
Wat eten jullie met Pasen? Dolores | 20 | 10-04-2004 00:19 | |
| Levensbeschouwing & Filosofie |
Pasen jimmyO | 4 | 31-03-2002 18:43 | |