Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Kunst & Cultuur / Films, TV & Radio
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 18-01-2007, 17:50
kalinho
Avatar van kalinho
kalinho is offline
WHEEYOOOWWWWWW
Eindelijk


Het lijkt erop alsof het succes van Prison Break aanleiding was voor Paramount om 'hun' gevangenisserie op dvd uit te brengen. De Amerikaanse serie Oz, over een bijzondere afdeling van een penitentiaire inrichting, was tussen 1997 en 2003 in de Verenigde Staten en Nederland te zien. Al jaren vragen de Nederlandse fans om een release op dvd en nu is het eindelijk zover: het eerste seizoen is op twee discs uitgebracht.





Er waait een frisse wind in de 'Oswald Maximum Security Correctional Facility', een Amerikaanse gevangenis. Op afdeling vier, Emerald City, probeert Tim McManus (Terry Kinney) op een andere manier om te gaan met gevangenen. In Emerald City gelden andere wetten en probeert McManus gevangenen te socialiseren. Het zou moeten leiden tot betere mensen, ook als ze levenslang hebben. Het volgen van cursussen, het leren omgaan met je zelfbewustzijn en het zogenaamd 'beschaafd' leren leven staan centraal. Gelukkig gaat de serie niet over al deze beschaafde onderdelen van het leven, maar juist over alles wat er niet gaat zoals het zou moeten gaan. Waar Emerald City een soort rust uit zou moeten stralen, gaat er echter van alles mis. De segregatie heeft in Emerald City flink huisgehouden, want iedereen hoort wel bij een groepje. En die groepjes leveren de nodige problemen op, zeker als ze in elkaars vaarwater komen. De afdeling die juist het voorbeeld zou moeten zijn voor de rest van de gevangenis, blijkt zo zijn nadelen te hebben. Dat is goed te zien, want in elke aflevering wordt er wel iemand vermoord.





Verwende kijkers van Prison Break zullen wel even moeten wennen aan de snelheid en beeldkwaliteit van Oz. De acht afleveringen van het eerste seizoen hebben niet echt een los onderwerp per aflevering, maar geven meer een doorlopend verhaal. Er is geen climax waar het seizoen op af stevent, maar het kenmerkt zich meer door verschillende ontwikkelingen en de relaties tussen de verschillende gevangenen. Een mix van geweld, drama, emotie en nog meer geweld bepaalt de sfeer van het ruige gevangenisleven. Doordat de serie een kijkje geeft op een bijzondere afdeling van de gevangenis, is het niet alleen maar kommer en kwel dat er voorbij komt. De afwijkende aanpak van McManus leidt soms tot opvallende inzichten en geeft de serie net dat bijzondere om het aantrekkelijk te maken. Soms is de serie iets te moralistisch en lopen de contacten tussen verschillende gevangenen wel erg soepel, maar dat mag de 'pret' niet drukken.





Jammer genoeg heeft de tand des tijds wel zijn sporen achtergelaten op Oz; de beeldkwaliteit laat soms te wensen over, ondanks dat de serie nog geen tien jaar oud is. De release op dvd is nogal teleurstellend. Paramount heeft ervoor gekozen om Oz per los seizoen uit te brengen, waardoor je per release maar acht afleveringen in huis haalt. Daarnaast bevatten de twee disks geen extra's, waardoor het geheel wel erg kaal is.

Als televisieserie is Oz zeker de moeite waard. De bijzondere kijk op een speciale afdeling van een Amerikaanse gevangenis is spannend en vol met drama. De serie kan qua snelheid niet echt meekomen met zijn jonge broertje Prison Break, maar biedt de kijker nog genoeg om van te genieten. Jammer genoeg is de release op dvd erg karig, waardoor de adviesprijs (twintig euro) aan de hoge kant is.





yeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
__________________
Das ook lef....om een heel volk uit te moorden; en daarna plastic speelgoedpoppetjes van te maken....Hebben ze in Duitsland toch nooit echt aangedurfd
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 18-01-2007, 18:07
Anonymous John
Avatar van Anonymous John
Anonymous John is offline
Goeie serie, alleen jammer van alle nodeloze pikken & ballen in de laatste paar seizoenen.

Adebisi rulez trouwens
__________________
So a baby seal walked into a club...
Met citaat reageren
Oud 18-01-2007, 20:30
DanielC
Avatar van DanielC
DanielC is offline
ja, vandaag het eerste seizoen uitgekomen voor 2 tientjes. Volgende week eens kopen.
__________________
Willem was in zijn leven een doorzetter.
Met citaat reageren
Oud 18-01-2007, 21:03
Dexter_M
Avatar van Dexter_M
Dexter_M is offline
Morgen even meenemen van het werk.
Kan ik de regio 1 weer in de verkoops doen
En dit jaar komen seizoen 2 en 3 ook op dvd uit
Met citaat reageren
Oud 19-01-2007, 14:15
Verwijderd
Begon fucking tijd te worden, maar ideaal. Deze gaan we zeker halen en al die extra's hoef ik toch niet. Bedankt voor de tip.
Met citaat reageren
Oud 19-01-2007, 14:19
Verwijderd
goedkoop eigenlijk... beter
Met citaat reageren
Oud 19-01-2007, 17:02
Metal
Avatar van Metal
Metal is offline
Koningsserie. Keek hem al in '98 ofzo, supercool.
__________________
i create glitches with my voice
Met citaat reageren
Oud 19-01-2007, 17:50
DanielC
Avatar van DanielC
DanielC is offline
"Koningsserie"
__________________
Willem was in zijn leven een doorzetter.
Met citaat reageren
Oud 19-01-2007, 21:11
Metal
Avatar van Metal
Metal is offline
"DanielC"
__________________
i create glitches with my voice
Met citaat reageren
Oud 19-01-2007, 21:15
Faerie
Avatar van Faerie
Faerie is offline
Citaat:
Anonymous John schreef op 18-01-2007 @ 19:07 :

Adebisi rulez trouwens
Ja inderdaad en Beecher vind ik zielig
Oz (L)
haha dat kwam altijd erg laat op tv, eigenlijk moest ik dan steeds vroeg op maar toch keek ik het steeds
ik heb een tijdje geleden alle seizoenen van Oz al gedownload. Echt relaxed om alles weer te zien!
Met citaat reageren
Oud 20-01-2007, 22:31
Dexter_M
Avatar van Dexter_M
Dexter_M is offline
Vandaag even een paar alfeveringen van seizoen 1 gezien.
Wat een super serie is dit ook.
Ik was toen ook echt in tranen in de aflevering als cyril op de stoel moet
Met citaat reageren
Oud 20-01-2007, 23:58
Carpe Diem
Avatar van Carpe Diem
Carpe Diem is offline
Citaat:
Faerie schreef op 19-01-2007 @ 22:15 :
Ja inderdaad en Beecher vind ik zielig
Oz (L)
haha dat kwam altijd erg laat op tv, eigenlijk moest ik dan steeds vroeg op maar toch keek ik het steeds
ik heb een tijdje geleden alle seizoenen van Oz al gedownload. Echt relaxed om alles weer te zien!
Precies. Maar ik moest altijd snel wegzappen wanneer er iemand mijn kamer inkwam. Mijn familie is nogal ouderwets.
__________________
What's wrong? Do you not like my mouth words?
Met citaat reageren
Oud 21-01-2007, 00:08
Sultan_of_Swing
Avatar van Sultan_of_Swing
Sultan_of_Swing is offline
Dit keek ik ook vaak toen ik een tv op m'n kamer kreeg, zou wel tof zijn om eens terug te zien.
__________________
doe de fridge open, vol met pilsener mag ik hopen
Met citaat reageren
Oud 23-02-2007, 23:17
kalinho
Avatar van kalinho
kalinho is offline
Up

heb m nu, een maand later toch aangeschaft en tis echt meesterlijk om het weer te zien.

Ik ben er destijds op tv ergens in seizoen 4 ofzo in gevallen (volgens mijh het seizoen dat ze die gelovige in gaan metselen), dus seizoen 1 was nieuw voor me. Wel heerlijk om alles te zien, beecher die de bitch is van Schillinger.

Schillinger doet me trouwens ergens denken aan T-bag uit prison break.
__________________
Das ook lef....om een heel volk uit te moorden; en daarna plastic speelgoedpoppetjes van te maken....Hebben ze in Duitsland toch nooit echt aangedurfd
Met citaat reageren
Oud 24-02-2007, 18:23
Noddy
Noddy is offline
Ik kan me echt niet meer zo veel van deze serie herinneren, maar hij was wel vet...
__________________
Make that the cat wise
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Films, TV & Radio welke serie moet van jou op video of DVD verschijnen?
marlies
42 18-08-2002 11:46


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:41.