Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Studeren
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 03-03-2007, 21:35
danny23
danny23 is offline
Hallo

Inmiddels ben ik al 20jaar en wordt ik dit jaar nog 21. Ik wil mij volgend jaar inloten voor geneeskunde. Na eerder al 1 keer te zijn blijven zitten op het vwo, 1 jaar een andere studie en 1x te laat met me aanmelding voor geneeskunde wil ik ook dit jaar laten schieten.

Wat betekend dit? Dit betekend dus dat ik op zijn vroegst aan die opleiding kan beginnen als ik 22-23 jaar ben en met nog 3 lotings kansen intact kan het zo zijn dat ik 25-26 jaar ben als ik pas begin. Ik wil dit jaar mijn loting laten schieten omdat ik 1) te laat ben voor de decentrale selectie 2) ik wil mijn cijfers vwo verbeteren maar ook daar ben ik te laat voor voor het staatsexamen!

Het zit me ook niet mee maar wat kan ik eraan doen. Moet ik geneeskunde gewoon uit mijn hoofd zetten? Is het al te laat?
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 03-03-2007, 21:42
danny23
danny23 is offline
En ik weet dat de meeste van jullie gaan zeggen. Het is nooit te laat. Maar daar ben ik het niet mee eens. Als ik 26 jaar ben zit ik met allemaal broekies van 17-18 jaar en dat is echt niet motiverend. Als ik 26 jaar ben ben ik 35-40 jaar voordat ik pas klaar ben met mijn studie. Ik was zelf nog van plan om een jaar op reis te gaan maar dat heeft echt geen nut meer als je al 40 jaar oud bent.
Met citaat reageren
Oud 03-03-2007, 22:01
Poepkind
Avatar van Poepkind
Poepkind is offline
Sorry maar ik vind het nogal triest om 2 jaar achtermekaar "te laat" te zijn voor aanmelding en decentraal.

Daarbij is het helemaal niet mogelijk om je cijfers te verbeteren dmv staatsexamens. Als je een VWO diploma op zak hebt krijg je in dat geval deelcertificaten, en die tellen dus niet mee.

Ook zou ik me niet zo zorgen maken over de "broekies" van 17 en 18 die je zouden demotiveren. Ik zou me eerder zorgen maken over je eigen leeftijd bij het beeindigen van de studie. Bedenk wel dat het dan best lastig word om te concurren met die broekies. Ook begrijp ik niet helemaal hoe je aan 35-40 komt Als je op je 26 begint ben je op je 32 klaar. Dan kan je een baan gaan zoeken en gaan werken. Ik neem aan dat je niet 50% uitloop neemt

Ik adviseer je gewoon om dit jaar mee te loten, en dan desnoods volgend jaar decentraal te doen.
__________________
Inge poepte poep in de poepzak met haar poepende poeper
Met citaat reageren
Oud 03-03-2007, 22:04
danny23
danny23 is offline
6 jaar is alleen de basisopleiding ik wou me nog gaan specialiseren. Wat kan je nou na die 6 jaar doen? Niks. En ik hou er ook rekening mee dat ik 1 of 2 jaar langer over de studie doe dan normaal.

En hoe bedoel ik kan mijn cijfers niet ophogen? Waarom tellen die deelcertificaten niet mee dan? Waar heb je dat gelezen?

Als dat het geval was dan ben ik 3x hard genaait door mijn scholen en het nederlandse systeem.
Met citaat reageren
Oud 03-03-2007, 22:06
danny23
danny23 is offline
En ja ik verzin het echt niet zelf. Ik ben echt te laat. De brief voor decentrale selectie heb ik nog 15 januari op de brievenbus gedaan. 1 dag te laat dus!
Met citaat reageren
Oud 03-03-2007, 23:08
lithuania
Avatar van lithuania
lithuania is offline
Dat van de deelcertificaten staat hier

Misschien kun je je dan inderdaad dit jaar al voor loten aanmelden, als het meezit begin je dan op je 21e-22e en dan ben je niet eens veel ouder dan de gemiddelde eerstejaars.
Met citaat reageren
Oud 03-03-2007, 23:34
danny23
danny23 is offline
Nee nee ik kan de deelcertificaten toch omzetten naar een diploma? Dan geef ik de deelcertificaten + mijn diploma aan een roc en dan geven ze mij een nieuw diploma. Of werkt dat zo niet

Dit vind ik een naaistreek. En ik zal je zeggen waarom. Die toetsen zijn allemaal moment opnames. Zo heb ik bijvoorbeeld toen ik was blijven zitten voor sk een 4 voor me SE gehaald en een 6.5 voor mijn CE. Het jaar daarna stond ik een 7.1 voor mijn SE maar heb ik een 5.6 voor mijn CE gehaald. gemiddeld een 6 dus. Als ik nou die 6.5 had gehaald dan zou ik een 7 hebben gestaan. Dit scheeld 1 punt. Op mijn examen lijst. Dit is maar een zo een voorbeeld ik heb er nog een hoop van die klote moment opnames. die me nu de das om doen. Wie heeft dit systeem bedacht?

Elk jaar krijg ik weer een trap in de rug door die "regeltjes". Ongelofelijk
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 00:00
Ieke
Avatar van Ieke
Ieke is offline
Loot gewoon dit jaar mee en doe dan volgend jaar decentraal. Je kan het loten gewoon proberen, kom je erin dan is het mooi en anders heb je volgend jaar de decentraal en de loting.
Daarbij, geneeskunde is juist een studie waar lang niet iedereen 18 is als ze er komen. Mensen worden uitgeloot, of proberen eerst een andere studie en worden dan uitgelood en ga zo maar door. Een gedeelte is absluut net 18, maar er zijn ook zat wat oudere mensen. Maar ik zou wel kijken of je er nu al in komt. En waarom 2 jaar uitloop? Dikke kans dat je wel wat wachtijden enzo hebt, maar dat is wel heel veel. En ik moet zeggen dat ik het niveau ook niet zo super hoog vind dat je het meeste niet in 1 keer zou kunnen halen. Gewoon redelijk studeren en je hebt als je dan ook netjes de verplichte dingen doet echt niet zoveel vertraging.
__________________
Al is de reiziger nog zo snel, de ns vertraagt hem wel.
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 00:11
Ieke
Avatar van Ieke
Ieke is offline
Citaat:
danny23 schreef op 04-03-2007 @ 00:34 :
Wie heeft dit systeem bedacht?

Elk jaar krijg ik weer een trap in de rug door die "regeltjes". Ongelofelijk
Ik ben er vaak genoeg ook niet gelukkig mee geweest en ook een keer uitgelood. Als je erin wil komen moet je je best ervoor doen, je aanpassen aan die regeltjes en optijd zijn met de dingen. Heel belangrijk, bij die IB gaan nog wel eens dingen fout dus zorgen dat jij iig zo veel mogelijk optijd bent. Je kan je bij wijze van spreken al in oktober aanmelden voor de loting en decentraal. Ik snap niet waarom je in godsnaam tot die laatste dag gewacht heb, je inschrijven voor decentraal is simpel.

Verder, als je een kans wil maken bij de decentraal is het toch wel verstandig om nu wat te studeren gezien de verhalen die ik er dit jaar van een 1e jaars over gehoord heb. Ze krijgen heel erg veel aanmeldingen dus ze kunnen kiezen.
__________________
Al is de reiziger nog zo snel, de ns vertraagt hem wel.
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 07:02
Joyceb
Joyceb is offline
Ach, alles is relatief.
Ter vergelijking: de gemiddelde 'Med student' die in de VS start aan de 4-jarige Medical School is 24/25.

Ik weet niet wat je nu voor studie doet, maar hou de optie open om een Medical School in het buitenland te doen na het afronden van je bachelor of de SUMMA in Utrecht als je naast geneeskunde ook het onderzoek interessant vind. Ik weet trouwens niet in hoeverre het mogelijk is om dit te doen als je geen bachelor in de biorichting hebt gedaan.
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 11:11
Chloe Siere
Chloe Siere is offline
Lekker makkelijk om je problemen op anderen af te schuiven. Het is gewoon stom van je dat je al 2 keer te laat bent met je formulieren. Dat is ontzettend laks. Verder; als je je goed zou inlezen, zou je weten hoe dat zit met die regeltjes. En doe wat aan je spelling.
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 12:36
Verwijderd
Ik denk niet dat het echt in je voordeel is bij de decentrale als je zegt dat je één jaar te laat was met insturen.. Ze zoeken daar echt gemotiveerde studenten.
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 13:33
danny23
danny23 is offline
Ik denk dat ik ook sowieso geen schijn van kans maak bij decentrale selectie. Maar gemotiveerd ben ik zeker. Ik heb een paar maanden hier ook al zo een topic geopent. Toen had ik ook al aangegeven dat ik erg gemotiveerd ben en erg veel zin had om te studeren. En nog steeds heb ik er erg veel zin in. Maarja zo denken 10.000 andere scholieren er ook over. Daarom wil ik ook mijn cijfers ophogen maar als dat ook niet kan. En ik geef ook niemand de schuld. Ik vind het alleen niet een goed systeem.

Ik doe nu trouwens wiskunde. Ja ik heb al gekeken naar bmw, far, gzw. FAR vond ik teveel weg hebben van scheikunde en dat vond ik op het vwo niet zo leuk. BMW leek me niet zo leuk en ik kan niet met patienten werken. En ik wil uiteindelijk ook niet voor een bachelor bmw gaan. En met gzw kan ik niet SUMMA binnenkomen en het lijkt me een vrij zwakke studie.

Ik heb ze allemaal wel heel sterk overwogen maar zelfs met summa ben ik niet 100% zeker. Dus daarom heb ik er uiteindelijk niet voor gekozen.
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 13:40
Verwijderd
Citaat:
danny23 schreef op 04-03-2007 @ 14:33 :
BMW leek me niet zo leuk en ik kan niet met patienten werken.
Je kan niet met patiënten werken maar je wil wel geneeskunde doen?
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 14:17
Poepkind
Avatar van Poepkind
Poepkind is offline
Citaat:
danny23 schreef op 03-03-2007 @ 23:04 :
6 jaar is alleen de basisopleiding ik wou me nog gaan specialiseren. Wat kan je nou na die 6 jaar doen? Niks. En ik hou er ook rekening mee dat ik 1 of 2 jaar langer over de studie doe dan normaal.
Als je denk dat je met basisarts echt NIKS kan heb je je duidelijk niet verdiept in de studie.
En wat beschouw je onder specialiseren? Verpleegarts en huisarts en sociaal geneeskunde ook, of echt alleen de beroepen in het ziekenhuis?
__________________
Inge poepte poep in de poepzak met haar poepende poeper
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 14:47
danny23
danny23 is offline
Ik bedoelde het allemaal niet zo. Ik wil zelf met patienten kunnen werken en met BMW kan dat niet. En ik bedoel met specialiseren echt de beroepen in het ziekenhuis. Ik wil mij verdiepen in infectieziektes of als het mogelijk is vooral de natuurkundige kant van de geneeskunde maar wel zo dat ik altijd nog met patienten kan werken, les kan geven of onderzoek kan doen.
Met citaat reageren
Oud 04-03-2007, 20:13
DDM
Avatar van DDM
DDM is offline
Citaat:
danny23 schreef op 04-03-2007 @ 15:47 :
Ik bedoelde het allemaal niet zo. Ik wil zelf met patienten kunnen werken en met BMW kan dat niet. En ik bedoel met specialiseren echt de beroepen in het ziekenhuis. Ik wil mij verdiepen in infectieziektes of als het mogelijk is vooral de natuurkundige kant van de geneeskunde maar wel zo dat ik altijd nog met patienten kan werken, les kan geven of onderzoek kan doen.
Dan moet je internist of medisch-microbioloog worden. Ook nog een tip: als je mee gaat doen aan de decentrale selectie en je schrijft een brief, denk aan je spelling. Want als ik jouw verhalen snel doorlees zie ik enkele simpele spelfouten. En daar letten ze echt op. Niet dat ik me daar aan erger, maar zij wel.


Edit: Het is trouwens nooit te laat om Geneeskunde te gaan studeren. Er zaten in mijn doctoraaljaren ook genoeg mensen die in de in de eind 20 en begin 30 waren. Er was zelfs een persoon van 56.
__________________
"Life is a sexually transmitted disease with a mortality rate of 100%"
Met citaat reageren
Oud 05-03-2007, 12:42
Balance
Avatar van Balance
Balance is offline
Jouw houding lijkt me een groter probleem om geneeskunde te gaan studeren dan je leeftijd.

Je komt echt heel laks over, geeft alleen maar anderen de schuld en daarnaast geef je ook nog eens af op de 'broekies' die het een stuk verder geschopt hebben dan jij.
__________________
Ik ga links want ik moet rechts. En we gaan nog niet naar huis.
Met citaat reageren
Oud 05-03-2007, 14:49
Verwijderd
Citaat:
Balance schreef op 05-03-2007 @ 13:42 :
Jouw houding lijkt me een groter probleem om geneeskunde te gaan studeren dan je leeftijd.

Je komt echt heel laks over, geeft alleen maar anderen de schuld en daarnaast geef je ook nog eens af op de 'broekies' die het een stuk verder geschopt hebben dan jij.
Idd..

Als ik iets zo graag zou willen dan zou ik echt niet 2x te laat zijn met inschrijven (en daarna gaan zeuren dat ik te oud ben)
Met citaat reageren
Oud 05-03-2007, 15:14
Jannekus
Avatar van Jannekus
Jannekus is offline
Het klopt allemaal wel wat hierboven staat, maar goed daar lost hij nu ook niets meer mee op.

Daarom zeg ik: Als je echt zo gemotiveerd bent als je zelf zegt, wat doet leeftijd er dan toe. Ik ken genoeg mensen waarvoor het een droom is, arts te worden. Ook een meisje dat inmiddels 3 keer is uitgeloot en dus nou niet meer mag meeloten. Die baalt daar ontzettend van.

Ik zou als ik jou was even heel goed na gaan denken of geneeskunde echt iets voor jou is. Als jij nu moeilijk zit te doen over de keuze tussen een aantal jaren tussen broekies zitten (wat volgens mij nog wel meevalt, zeker bij geneeskunde) en je 'droom' volgen of leeftijd zo belangrijk vinden dat je niet meer geneeskunde wilt gaan studeren, lijkt me dat een verkeerd teken.

En zo oud ben je ook weer niet, als je nou veertig zou zijn... (en dan zou ik het nog niet gek vinden, maar had ik alleen maar bewondering voor diegene die op late leeftijd veel dingen opoffert om zijn/haar droom waar te maken)
Het zal allemaal wel meevallen en anders moet je maar even door die jaren heenbijten, om uiteindelijk te zijn wat je wil zijn.
__________________
Neti gaat studeren <3
Met citaat reageren
Oud 05-03-2007, 15:42
Mara
Mara is offline
Citaat:
Balance schreef op 05-03-2007 @ 13:42 :
Jouw houding lijkt me een groter probleem om geneeskunde te gaan studeren dan je leeftijd.

Je komt echt heel laks over, geeft alleen maar anderen de schuld en daarnaast geef je ook nog eens af op de 'broekies' die het een stuk verder geschopt hebben dan jij.
Precies. Met jouw houding een studie doen als geneeskunde lijkt mij geen succes.
Met citaat reageren
Oud 05-03-2007, 16:48
Nonaj
Avatar van Nonaj
Nonaj is offline
Citaat:
danny23 schreef op 04-03-2007 @ 00:34 :
Nee nee ik kan de deelcertificaten toch omzetten naar een diploma? Dan geef ik de deelcertificaten + mijn diploma aan een roc en dan geven ze mij een nieuw diploma. Of werkt dat zo niet

Dit vind ik een naaistreek. En ik zal je zeggen waarom. Die toetsen zijn allemaal moment opnames. Zo heb ik bijvoorbeeld toen ik was blijven zitten voor sk een 4 voor me SE gehaald en een 6.5 voor mijn CE. Het jaar daarna stond ik een 7.1 voor mijn SE maar heb ik een 5.6 voor mijn CE gehaald. gemiddeld een 6 dus. Als ik nou die 6.5 had gehaald dan zou ik een 7 hebben gestaan. Dit scheeld 1 punt. Op mijn examen lijst. Dit is maar een zo een voorbeeld ik heb er nog een hoop van die klote moment opnames. die me nu de das om doen. Wie heeft dit systeem bedacht?

Elk jaar krijg ik weer een trap in de rug door die "regeltjes". Ongelofelijk
Dat systeem is er op elke middelbare school hoor.
Met citaat reageren
Oud 05-03-2007, 19:57
Poepkind
Avatar van Poepkind
Poepkind is offline
Citaat:
danny23 schreef op 04-03-2007 @ 15:47 :
En ik bedoel met specialiseren echt de beroepen in het ziekenhuis. Ik wil mij verdiepen in infectieziektes of als het mogelijk is vooral de natuurkundige kant van de geneeskunde maar wel zo dat ik altijd nog met patienten kan werken, les kan geven of onderzoek kan doen.
Oke oke oke wacht, ik denk dat je iets niet helemaal begrijpt.
Naast jou tientallen anderen die een specialisatie plek willen in ziekenhuis. Maar er zijn maar heel erg weinig plekjes en vooral heel heel heel erg veel studenten. Dat zullen er alleen nog maar meer worden, en het zal dus nog lastiger worden tegen de tijd dat jij klaar bent. De kans dat je dus daadwerkelijk een specialisatie plek krijgt is miniem en onzeker.
Oke je hebt je plekje, dan wil je les gaan geven! Ha een vaste aanstelling krijgen aan de universiteit is zo mogelijk nog lastiger dan een specialisatie plek. Een vast onderzoeksaanstelling? Hetzelfde.

Je hebt hele erge hoge verwachtingen waar de kans dat het daadwerkelijk gebeurt klein is. Hou daar rekening mee.
__________________
Inge poepte poep in de poepzak met haar poepende poeper
Met citaat reageren
Oud 05-03-2007, 21:00
Konijn
Avatar van Konijn
Konijn is offline
Bedenk ook dat als je andere studies tussendoor doet, je elke keer wel een jaar stufi kwijt bent.
__________________
Keep on rockin'
Met citaat reageren
Oud 06-03-2007, 17:38
Verwijderd
Citaat:
danny23 schreef op 04-03-2007 @ 00:34 :


Dit vind ik een naaistreek. En ik zal je zeggen waarom. Die toetsen zijn allemaal moment opnames. Zo heb ik bijvoorbeeld toen ik was blijven zitten voor sk een 4 voor me SE gehaald en een 6.5 voor mijn CE. Het jaar daarna stond ik een 7.1 voor mijn SE maar heb ik een 5.6 voor mijn CE gehaald. gemiddeld een 6 dus. Als ik nou die 6.5 had gehaald dan zou ik een 7 hebben gestaan. Dit scheeld 1 punt. Op mijn examen lijst. Dit is maar een zo een voorbeeld ik heb er nog een hoop van die klote moment opnames. die me nu de das om doen. Wie heeft dit systeem bedacht?
Toetsen zijn altijd momentopnames, ook bij geneeskunde. That's life. Wen er maar aan, erover zeuren heeft namelijk weinig zin.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 06-03-2007, 17:47
danny23
danny23 is offline
Ok goed ik heb het allang geaccepteert hoe het met mij is gegaan op het vwo en ik heb ook niemand ooit de schuld gegeven. Neem niet weg dat ik het systeem onrechtvaardig vind. En goh ik ga even een motivatie brief schrijven vol met spelfouten. Dat lijkt me logisch

Maar ik loot me dit jaar 1x in. Als het niet lukt dan kijk ik naar een internationaal programma ergens in het buitenland. Ik switch ook volgend jaar meteen van wiskunde naar bmw.

Maarja als jullie al niet overtuigt zijn dan betekent dat ik dus geen schijn van kans maak bij de decentrale selectie.
Met citaat reageren
Oud 06-03-2007, 18:42
Ieke
Avatar van Ieke
Ieke is offline
Citaat:
danny23 schreef op 06-03-2007 @ 18:47 :
Maarja als jullie al niet overtuigt zijn dan betekent dat ik dus geen schijn van kans maak bij de decentrale selectie.
Wij beoordelen niet en ik zou zeker een decentrale selectie kans nemen als ik jou was. Het geeft toch weer een extra kans. Bedenk alleen dat als je ooit nog de SUMMA zou willen doen je niet 3 keer uitgelood mag zijn, zelfde geld voor zij-instromen.
__________________
Al is de reiziger nog zo snel, de ns vertraagt hem wel.
Met citaat reageren
Oud 06-03-2007, 19:02
danny23
danny23 is offline
Wat zijn die zij-instromers? Ik heb daar wel ooit van gehoord maar ik weet niet precies wat het inhoudt. Je mag als je in het 3e jaar van bmw it gegarandeert naar het 3e jaar van geneeskunde gaan?
Met citaat reageren
Oud 06-03-2007, 19:09
Verwijderd
Citaat:
danny23 schreef op 06-03-2007 @ 20:02 :
Wat zijn die zij-instromers? Ik heb daar wel ooit van gehoord maar ik weet niet precies wat het inhoudt. Je mag als je in het 3e jaar van bmw it gegarandeert naar het 3e jaar van geneeskunde gaan?
Dat programma bestaat in Utrecht en in Groningen, tot voor kort ook in Leiden. Het idee is dat je na een bachelor te hebben gehaald in een (bio)medische richting solliciteert voor een plek in de zij-instroom. In Groningen begin je dan met een schakeljaar, gevolgd door 3 jaar master samen met de reguliere studenten; in Utrecht begin je met de SUMMA, een vierjarig traject dat je op tracht te leiden tot arts-onderzoeker. Je hebt absoluut geen garantie dat je hier binnen komt, het is in feite vergelijkbaar met de decentrale selectie, alleen dan pas na je bachelor.
Met citaat reageren
Oud 07-03-2007, 20:18
Verwijderd
Citaat:
danny23 schreef op 03-03-2007 @ 22:42 :
En ik weet dat de meeste van jullie gaan zeggen. Het is nooit te laat. Maar daar ben ik het niet mee eens. Als ik 26 jaar ben zit ik met allemaal broekies van 17-18 jaar en dat is echt niet motiverend. Als ik 26 jaar ben ben ik 35-40 jaar voordat ik pas klaar ben met mijn studie. Ik was zelf nog van plan om een jaar op reis te gaan maar dat heeft echt geen nut meer als je al 40 jaar oud bent.
Tsss, van de eh, 10 geneeskundestudenten die ik enigszins regelmatig spreek, zitten er momenteel 4 in het buitenland (Australië en Tanzania), waarvan er twee vorig jaar ook al een paar maanden ergens in Afrika zaten. Je kunt vrijwel overal onderzoeksstages doen en met een beetje moeite ook co-schappen lopen, dus dat je niet kunt reizen is geen excuus.

Vriendlief is op z'n eenentwintigste geneeskunde gaan doen, trouwens, en dat is al best laat - hij kan zich wel ergeren aan de mentaliteit van een aantal achttienjarigen. Maar als je echt voor de studie gaat, als je echt dokter wilt worden, zou ik me daar zeker niet door tegen laten houden.
Met citaat reageren
Oud 07-03-2007, 20:57
Poepkind
Avatar van Poepkind
Poepkind is offline
Citaat:
Morgan schreef op 07-03-2007 @ 21:18 :
Je kunt vrijwel overal onderzoeksstages doen en met een beetje moeite ook co-schappen lopen, dus dat je niet kunt reizen is geen excuus.
Oeh ik heb echt wilde buitenlandplannen
Een jaargenoot van me heeft 3 weken meegeholpen in roemenie, heeft ie veel van het land opgestoken. Harstikke tof allemaal, alles kan als je er zelf achteraan gaat.
__________________
Inge poepte poep in de poepzak met haar poepende poeper
Met citaat reageren
Oud 08-03-2007, 17:48
danny23
danny23 is offline
Citaat:
Morgan schreef op 07-03-2007 @ 21:18 :
Tsss, van de eh, 10 geneeskundestudenten die ik enigszins regelmatig spreek, zitten er momenteel 4 in het buitenland (Australië en Tanzania), waarvan er twee vorig jaar ook al een paar maanden ergens in Afrika zaten. Je kunt vrijwel overal onderzoeksstages doen en met een beetje moeite ook co-schappen lopen, dus dat je niet kunt reizen is geen excuus.

Vriendlief is op z'n eenentwintigste geneeskunde gaan doen, trouwens, en dat is al best laat - hij kan zich wel ergeren aan de mentaliteit van een aantal achttienjarigen. Maar als je echt voor de studie gaat, als je echt dokter wilt worden, zou ik me daar zeker niet door tegen laten houden.
Maar het is toch wat anders als je reist wanneer je alles achter de rug hebt. Tijdens je studie moet je je toch druk maken of je de studie wel optijd afrond in verband met ibgroep. En je bent toch weer afhankelijk waar je terecht komt. Ook moet je je druk gaan maken om je studie te financiering. Ik bedoel het is allemaal een stuk lastiger als je studeert. Je bent gewoon minder vrij. Het lijkt me niet dat als je in Japan coschappen loopt dat je ineens 3 maanden door china kan rondtrekken wanneer je wilt.

En het ligt er ook maar net aan waar je komt toch? Ik bedoel je kan zelf toch niet bepalen dat je in china coschappen gaat lopen. Je bent toch ook afhankelijk van andere factoren
Met citaat reageren
Oud 08-03-2007, 19:29
Poepkind
Avatar van Poepkind
Poepkind is offline
Citaat:
danny23 schreef op 08-03-2007 @ 18:48 :
Maar het is toch wat anders als je reist wanneer je alles achter de rug hebt. Tijdens je studie moet je je toch druk maken of je de studie wel optijd afrond in verband met ibgroep. En je bent toch weer afhankelijk waar je terecht komt. Ook moet je je druk gaan maken om je studie te financiering. Ik bedoel het is allemaal een stuk lastiger als je studeert. Je bent gewoon minder vrij. Het lijkt me niet dat als je in Japan coschappen loopt dat je ineens 3 maanden door china kan rondtrekken wanneer je wilt.

En het ligt er ook maar net aan waar je komt toch? Ik bedoel je kan zelf toch niet bepalen dat je in china coschappen gaat lopen. Je bent toch ook afhankelijk van andere factoren

Pfff hoe wil jij een lange reis financieren op het moment dat je al WERKT?
__________________
Inge poepte poep in de poepzak met haar poepende poeper
Met citaat reageren
Oud 08-03-2007, 21:07
lithuania
Avatar van lithuania
lithuania is offline
Citaat:
danny23 schreef op 08-03-2007 @ 18:48 :
Maar het is toch wat anders als je reist wanneer je alles achter de rug hebt. Tijdens je studie moet je je toch druk maken of je de studie wel optijd afrond in verband met ibgroep. En je bent toch weer afhankelijk waar je terecht komt. Ook moet je je druk gaan maken om je studie te financiering. Ik bedoel het is allemaal een stuk lastiger als je studeert. Je bent gewoon minder vrij. Het lijkt me niet dat als je in Japan coschappen loopt dat je ineens 3 maanden door china kan rondtrekken wanneer je wilt.

En het ligt er ook maar net aan waar je komt toch? Ik bedoel je kan zelf toch niet bepalen dat je in china coschappen gaat lopen. Je bent toch ook afhankelijk van andere factoren
Over het algemeen kan je vrij veel zelf regelen, dus wil je graag in China co-schappen of wetenschappelijke stage lopen, dan is dat best te doen. D
aarnaast hoef je niet uit te lopen als je naar het buitenland gaat; als je een verplichte wetenschappsstage 6 maanden in het buitenland loopt in plaats van in Nederland... qua tijd maakt het niet uit. En volgens mij is het ook goedkoper om tijdens je studie te reizen dan erna. Je stufi krijg je nog, je kan ook proberen beurzen etc te regelen als je naar het buitenland gaat.
Met citaat reageren
Oud 09-03-2007, 08:30
Ieke
Avatar van Ieke
Ieke is offline
Citaat:
danny23 schreef op 08-03-2007 @ 18:48 :
Maar het is toch wat anders als je reist wanneer je alles achter de rug hebt. Tijdens je studie moet je je toch druk maken of je de studie wel optijd afrond in verband met ibgroep. En je bent toch weer afhankelijk waar je terecht komt. Ook moet je je druk gaan maken om je studie te financiering. Ik bedoel het is allemaal een stuk lastiger als je studeert. Je bent gewoon minder vrij. Het lijkt me niet dat als je in Japan coschappen loopt dat je ineens 3 maanden door china kan rondtrekken wanneer je wilt.

En het ligt er ook maar net aan waar je komt toch? Ik bedoel je kan zelf toch niet bepalen dat je in china coschappen gaat lopen. Je bent toch ook afhankelijk van andere factoren
Over het algemeen hebben de meesten nog wel enige wachttijd tussen de collegebanken en de co-schappen, imo de ideale tijd om te gaan reizen als je dat wil.
Na je studie nog gaan reizen is met geneeskunde niet het slimste. Als je met je oudste co een goede hebt uitgezocht gebeurt het ook wel met enige regelmaat dat je daar dan kan blijven, (hoorde ik van wat studiegenoten) iets wat best wel handig is om te doen als je daar je vak in wil hebben, gezien het feit dat het soms best wel heel lastig is om een bepaalde specialisatieplaats te krijgen.

Maar goed, gaan reizen in het jaar dat je decentraal doet is iig ook niet slim na de laatste berichten die ik daarover gehoord heb.

En je kan ik weet niet hoeveel dingen in het buitenland doen als je dat wil. Mogelijkheden te over en dan kan je er altijd nog een vakantie achteraanplakken als je het een beetje goed regeld.
__________________
Al is de reiziger nog zo snel, de ns vertraagt hem wel.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Studeren Lastige situatie voor studiekeuze
Kelvyn
5 31-12-2014 09:29
Levensbeschouwing & Filosofie Geloof - vervolg op 'De ontkrachting van het christendom'
Verwijderd
233 14-06-2010 22:20
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Geen referendum EU-verdrag
Verwijderd
151 27-09-2007 16:55
Levensbeschouwing & Filosofie Is het juist om mensen te hypnotiseren?
Dotcom
16 28-08-2004 04:14
De Kantine Wat staat er onder jouw CTRL - V part II
Bruut
500 14-12-2003 15:56
Drugs & Alcohol De serie Drugs en Drank in De gelderlander
Isa
3 20-03-2003 21:20


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 02:15.