Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Algemeen / Nieuws, Achtergronden & Wetenschap
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 15-10-2007, 16:49
Love & Peace
Avatar van Love & Peace
Love & Peace is offline
De VVD werkt aan een nieuw wetsvoorstel, dat de vrijheid van rechters om taakstraffen uit te delen beknot. Volgens de huidige wetgeving kunnen taakstraffen worden opgelegd voor misdrijven. Mensen die al een taakstraf hebben gehad, kunnen bij een volgend delict weer worden gestraft met een taakstraf. Dit bleek uit een uitzending van Zembla, waarin werd gesproken van een 'wildgroei in taakstraffen'.

Het Openbaar Ministerie (OM) had al richtlijnen opgesteld voor het opleggen van alternatieve straffen, maar rechters wijken daar nogal eens vanaf. Tussen de circa 43.000 taakstraffen die veroordeelden vorig jaar kregen opgelegd, zaten 883 mensen die schuldig waren bevonden aan zedenmisdrijven (waarvan 54 verkrachters en 225 aanranders), 10 personen voor poging tot moord, 183 mensen voor poging tot doodslag en 270 personen voor zware mishandeling. 2000 personen kregen meer dan eens een taakstraf opgelegd.

Tweede Kamerlid Fred Teeven maakte tijdens het radioprogramma Met Het Oog op Morgen het voornemen van zijn partij bekend. De VVD wil niet dat rechters taakstraffen kunnen opleggen voor delicten waar meer dan zes jaar celstraf op staat. Daarnaast moet het onmogelijk worden mensen binnen vijf jaar een tweede taakstraf te geven.

bron
Stelling: Sommige daders zijn veel beter af bij een behandeling op maat, ipv opsluiting. Ongeacht het misdrijf dat zij op hun geweten hebben.

Persoonlijk vind ik dat de VVD net zo populistisch begint te worden als Wilders... Slaan, schoppen, hard(er) straffen, genadeloos korte metten maken met iedereen die niet wil luisteren...
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 15-10-2007, 16:51
Verwijderd
Tja, was de VVD er niet eerst conctant erbij toen men mensen buiten de gevangenis wilde houden omdat dat goedkoper was voor de staat. Om het maar even heel ongenuanceerd te stellen.

Misschien zou het zinvoller zijn dat men er eens mee begon de opgelegde straffen ook tot uitvoer te brengen, wat al een probleem blijkt te zijn, ipv allemaal plannen te bedenken hoe het harder en gemener kan.
Met citaat reageren
Oud 15-10-2007, 17:01
Verwijderd
Weet er iemand meer te vertellen over de effectiviteit van taakstraffen?
Met citaat reageren
Oud 15-10-2007, 17:04
Chimera
Avatar van Chimera
Chimera is offline
Ik vind dat bij taakstraffen nogal het wraakaspect mist. En voor dergelijke misdrijven, waar in de wet gewoon een gevangenisstraf van minimaal 6 jaar voor staat, vind ik het nogal een 'foei' om iemand er met een taakstraf vanaf te laten komen.
Met citaat reageren
Oud 15-10-2007, 17:11
Verwijderd
Kennen wij dan minimum straffen?
Met citaat reageren
Oud 15-10-2007, 23:07
T_ID
Avatar van T_ID
T_ID is offline
Citaat:
Persoonlijk vind ik dat de VVD net zo populistisch begint te worden als Wilders...
Doordat ze er op wijzen dat een paar uurtjes borden wassen in een bejaardentehuis een zeer geringe straf is voor een verkrachting of een moord?
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
Met citaat reageren
Oud 15-10-2007, 23:08
Verwijderd
Dan heb je het eerder over een dubieuze aanrading
Met citaat reageren
Oud 15-10-2007, 23:36
Verwijderd
Citaat:
Stelling: Sommige daders zijn veel beter af bij een behandeling op maat, ipv opsluiting. Ongeacht het misdrijf dat zij op hun geweten hebben.
Leg mij uit waarom opsluiting niet een behandeling op maat kan zijn.
Met citaat reageren
Oud 16-10-2007, 00:45
Eric Berger
Eric Berger is offline
Citaat:
Persoonlijk vind ik dat de VVD net zo populistisch begint te worden als Wilders... Slaan, schoppen, hard(er) straffen, genadeloos korte metten maken met iedereen die niet wil luisteren...
Jammer dat ik dit moet zeggen (misschien bezorg ik T_ID wel spontaan een orgasme), maar ik vind dit nu eindelijk een goed initiatief van de VVD. Twee weekjes cavia's kammen op een kinderboerderij en een fikse reprimande voor verkrachters en moordenaars moet maar eens afgelopen zijn.
Met citaat reageren
Oud 16-10-2007, 08:44
Chimera
Avatar van Chimera
Chimera is offline
Citaat:
Kennen wij dan minimum straffen?
Slecht verwoord van mij, maar je begrijpt wat ik bedoel neme ik aan.
Met citaat reageren
Oud 16-10-2007, 18:39
Kou Shibasaki
Avatar van Kou Shibasaki
Kou Shibasaki is offline
Mij lijkt een straf niet alleen iets om iemand te straffen, maar ook dat die persoon niet in herhaling valt. Nu is het mooie van een taakstraf dat de dader in contact kan komen met doelgroep waar zijn/haar slachtoffer onder valt. Bijvoorbeeld een gast die een oud vrouwtje beroofd heeft, een paar weken laten werken in een bejaardentehuis. Aan de andere kant kun je je afvragen of een taakstraf wel genoeg afschrikt. Er is een kans dat die gast na zijn straf gewoon weer doorgaat met stelen. Tenslotte hoeft hij toch maar een paar weken borden te wassen.
Met citaat reageren
Oud 17-10-2007, 19:17
juno
Avatar van juno
juno is offline
Ze hebben al die werkstrafplaatsen natuurlijk nodig vor die achterlijke maatschappelijke stages waar ze middelbare scholieren mee willen gaan lastigvallen!
Met citaat reageren
Oud 17-10-2007, 20:49
Verwijderd
Citaat:
Slecht verwoord van mij, maar je begrijpt wat ik bedoel neme ik aan.
Ja, maar ik kon het niet laten.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:45.