Advertentie | |
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Van een ander forum (of dat 100% klopt weet ik natuurlijk ook niet):
Citaat:
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
Maar als ik cum laude afstudeer dan wordt dat wel op mijn bul vermeld. Als je cum laude promoveert wordt dat natuurlijk ook vermeld. |
![]() |
||
Citaat:
Dus je haalt bijvoorbeeld een 7,4, een 8,6 en een 9: dan ben je wel cum laude geslaagd. Maar als je een cijfer onder de 7,0 haalt, kun je niet meer cum laude slagen ![]()
__________________
Ach meid, hij komt heus wel over je heen..!
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Mijns inziens is de kern van het cum laude afstuderen nou juist dat je incidentele 'missers' (voor zover je bij een 7 van een misser kunt spreken
![]() Maar ik zal er eens naar informeren. Hoewel de compensatietheorie wel tot desillusie zou leiden. ![]() |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
niet hoeven loten voor geneeskunde: gemiddeld 8 of hoger en als je cum laude bent geslaagd voor VWO betekent dat dus dat je niet hoeft te loten. Als je niet hoeft te loten betekent het niet dat je cum laude bent geslaagd. |
![]() |
||
Citaat:
|
![]() |
|
![]() |
Hier in haarlem is er geloof ik maar 1 school die aan cum laude doet, namelijk ons stedelijk gym. Dat is geloof ik omdat je als school ergens aangemeld moet zijn om het te mogen verklaren. Whatever. In mijn zus haar examen jaar zat een hoog begraaft meisje dat een beetje ging zeuren ofzo omdat het niet kon op onze school. Ergens ook wel een beetje sneu, als je alleen mondeling te horen krijgt "goed gedaan".
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
Vind ik inderdaad niet heel speciaal. ![]() |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
|
![]() |
Idd gemiddeld 8 of hoger, en niet lager dan een 7... Alhoewel ik twijfel over "niet lager dan een 7". Ik heb, volgens mij, bij meerdere propedeuse-uitreikingen gezien dat je ook met een 6 cum laude kan krijgen. Zelfs als je een herkansing nodig had is het mogelijk. Misschien dat bij de bachelor- of mastertitel de eisen zwaarder zijn.
Maar op de middelbare school krijg je hoogstens een officieuze vermelding. Cum laude is typisch "iets" van de universiteit.
__________________
O_o
|
![]() |
|
Bij ons op (de middelbare) school is cum laude idd gemiddeld hoger dan een acht. Nu kan het misschien zo zijn dat het op de universiteit niet per definitie iets speciaals is, maar ik kan toch stellen dat het bij ons niet bijster eenvoudig is. Bij de VWO-afdeling zijn er naar mjn weten nooit meer dan 2 mensen (in één examenjaar) cum laude geslaagd.
Zoals ik heb begrepen, krijg je alleen een ander soort diploma en krijg je voorrang bij studies waarbij geloot wordt. Nu is dat aantal studies maar beperkt in aantal en heb je dus vrij weinig aan de toevoeging 'cum laude'. Behalve dan dat je (letterlijk) 'lof' krijgt. Ik wil niet al te cool gaan doen, maar ik maak er nog kans op. Maar het interesseert me echt helemaal niets of ik het ga halen. Je weet zelf toch wel waar je interesses liggen en wat je goed kunt. Een stel cijfers zegt dan eigenlijk vrij weinig. Bovendien heb ik mijn punten ook niet altijd op een even legale manier bij elkaar gesprokkeld en zijn sommige leraren wel erg vrijgevig met het geven van hoge punten. |
![]() |
|||
Citaat:
Citaat:
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Het verschilt per instelling. Zoals boven gezegd: er zijn middelbare scholen waar er niets aan gedaan wordt en er zijn scholen waar het wél vermeld wordt. Op HBO zal dat hetzelfde zijn denk ik, dat weet ik verder niet.
Op de universiteit wordt er wel strak de hand aangehouden. Dat zijn uniforme reglementen. De universiteit is ook meer op traditie en gebruiken gericht dan het HBO, dus daar zal cum laude een grotere betekenis hebben. |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
||
![]() |
Citaat:
zo klinkt het ook wel weer logisch alleen bij ons op het vwo spreken ze toch altijd van gemiddeld een 8 of hoger, zelfs van voor alles minimaal een 7 had ik nog nooit gehoord ![]()
__________________
I love dr Phil :D
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
||
Citaat:
![]() Zelfs bij jullie? Alsof Nijmegen zoveel toffer is dan Rotterdam ofzo, pfff ![]()
__________________
Ach meid, hij komt heus wel over je heen..!
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
|
![]() |
Aan de UU geldt voor het doctoraal: voor het basisdoctoraal gemiddeld een 7.5 of hoger, voor het specialisatie deel gemiddeld een 8 of hoger, en niet vaker dan 1 maal een herkansing.
http://www2.law.uu.nl/student/gids03...eelb6.html#6.6
__________________
"Wen von den praktischen Juristen überfällt nicht manchmal das tiefe Gefühl der Leere und des Ungenügenden seiner Beschäftigung?" von Kirchmann
Laatst gewijzigd op 07-03-2004 om 19:46. |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
Op de universiteit doe ik ook dingen die ik interessanter vind en ik verwacht dat mijn inzet dan ook hoger is (dit merk ik ook aan vakken op de middelbare school).. maar dat duurt nog 2.5 jaar.. ![]() |
![]() |
|
![]() |
Cum laude is volgens mij een gemiddelde van een 8,0 of hoger, en geen cijfers onder de 7 (maar die grens weet ik niet precies). En weet iemand hoe dat gemiddelde dan bepaald wordt, met een 7,6 of met een 8 (afgerond)??
Waar nare man het over heeft is summa cum laude. Vorig jaar is er op onze school een jongen geslaagd met alleen 8en, 9ens en 2 10en. Echt ziek. Weet iemand hoe die weging precies zit? Gemeenschappelijk deel > anw > telt dat dan net zo zwaar mee als mijn wib1,2 ? Zou ik heel raar vinden. @ fib > als ik nu mijn diploma kreeg, was het cum laude. maarja, dat zijn schoolexamencijfers, en ga me er niet helemaal de pleuris voor werken. Laatst gewijzigd op 08-03-2004 om 21:14. |
![]() |
||
Citaat:
![]() Maar om zonder meer toegelaten te worden tot de numerus fixus gaat het alleen om het gemiddelde van 8.. niet om of het cum laude is.. |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
Advertentie |
|
![]() |
|
|
![]() |
||||
Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
Algemene schoolzaken |
Cum laude slagen Shenron | 20 | 20-09-2013 20:09 | |
Algemene schoolzaken |
Cum laude faithfully | 3 | 12-02-2013 10:20 | |
Algemene schoolzaken |
Wat moet je halen om Cum Laude te halen? zwart | 12 | 19-12-2008 15:32 | |
Algemene schoolzaken |
cum laude MBO LynnFievel | 13 | 13-11-2008 05:46 | |
Huiswerkvragen: Exacte vakken |
Cum laude Nique | 0 | 10-05-2001 18:31 | |
Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen |
Cum laude Nique | 0 | 10-05-2001 18:28 |