![]() |
|
Ik zag vandaag een interessant krantenbericht. Een contradictie.
'Ambtenaar moet ook voor PVV werken' DEN HAAG - Ambtenaren moeten voor iedere bewindspersoon werken, ongeacht de politieke kleur van hun baas. Ambtenaren die dat niet willen, moeten ontslag nemen. Dat heeft minister Guusje ter Horst van Binnenlandse Zaken geantwoord op vragen van de PVV in de Tweede Kamer. http://www.ad.nl/binnenland/3229051/...VV_werken.html Maar, dit spreekt een aantal dingen tegen. Waardoor dit standpunt van Ter Horst me onhoudbaar lijkt. Allereerst is discriminatie door ambtenaren in 2007 gelegaliseerd. Fundamentalistische ambtenaren die homoseksuelen haten mogen tijdens hun functioneren homoseksuelen discrimineren zonder dat daarop direct ontslag volgt. Dat besloot Balkenende IV destijds. Daarnaast voert minister Ter Horst zelf een racistisch personeelsbeleid, waarbij blanke kandidaten vanwege hun huidskleur niet in aanmerking komen voor promotie. De wettelijke basis hiervoor is mij onbekend (en lijkt me niet-bestaand te zijn), maar laten we er van uitgaan dat dat op de een of andere reden is toegestaan. Hoe denkt Ter Horst dan een dergelijk standpunt vol te houden? Is het niet gewoon beter deze affaire aan te grijpen om één lijn te trekken en gewoon alle discriminatie uit overheidsbeleid te bannen?
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
Advertentie | |
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
Die trouwens later wel benoemd is want ze waren toen opeens op zoek naar 'the best man for the job'. |
![]() |
|
Verwijderd
|
Ik vind dit een hele moeilijke.
Je hoeft geen geleerde te zijn om te weten dat als Geert Wilders aan de macht komt, Nederland nog verder naar de kloten gaat. Moet je daar als ambtenaar dan aan meewerken? Ja, het volk heeft voor die ellende gekozen. Maar veelzeggend is het natuurlijk wel.... |
![]() |
|||
Citaat:
Citaat:
__________________
Bureaucracy is the death of any achievement.
|
![]() |
||
Citaat:
M.a.w. op het moment dat een ambtenaar - om wat voor een reden dan ook - oneens is met het gehanteerde beleid kan je twee dingen doen: blijven zitten om te proberen zware maatregelen zacht door te voeren of te voorkomen, of ontslag nemen met de kans dat een fervent beleidsaanhanger je plek overneemt.
__________________
Bureaucracy is the death of any achievement.
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
||
Citaat:
![]()
__________________
Welcome to your mom's house!
|
![]() |
||
Citaat:
Oorlogstijden vind ik geen vergelijking, want in geval van een bezetting is de regering wiens beleid je uitvoerde vervangen, en hun beleid met hen.
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
![]() |
||
Citaat:
__________________
Welcome to your mom's house!
|
![]() |
||
Citaat:
Als je voorstanders namelijk dingen gaat vragen als "Mag uw baas u ontslaan omdat u gereformeerd bent?" of "Moet het mogelijk zijn om Christenen geen huursubsidie te geven vanwege hun geloof?", dan antwoorden ze nee, of ontduiken de vraag als ze de val in die vraag inzien. Hetzelfde laken een pak bij andere pro-discriminatiegroepen zoals racistische allochtonen. Als je hen vraagt of het mogelijk moet zien iemand standaard negatief te behandelen vanwege afkomst of religie antwoorden ze ook altijd nee wanneer het over henzelf gaat. Waarvan akte in de laatste discussie over dat onderwerp trouwens. En tja, van twee walletjes eten in de vorm van wel anderen willen kunnen discrimineren, maar zelf gevrijwaard willen worden, dat is natuurlijk niet serieus te nemen.
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
![]() |
||
Citaat:
Kijk bijvoorbeeld hoe het CDA probeert om homo ontmoetingsplaatsen te doen verdwijnen. Maar de oorzaak daarvan, gebrek aan kennis, gebrek aan tolerantie in religieuze kringen en discriminatie, dat willen ze dan juist met rust laten of zelfs bevorderen. En je kunt hen dat vertellen hoor, ik heb het geprobeerd. Er volgt dan een zeer komisch staaltje sahafisme. Ik kan wel kijken of ik de mail naar aanleiding daarvan nog ergens heb liggen.
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
![]() |
|
In het verlengde van deze discussie trouwens. Er is recent een leraar ontslagen bij een christelijke school omdat hij homoseksueel is. Uiteraard is de wettelijke basis daarvoor erg dun en afhankelijk van interpretatie, tot gewoon niet-bestaand.
Maar nu onderneemt de COC dus stappen. Echter, wel de verkeerde stappen: COC begint zaak over homoleraar Het COC vraagt de Commissie Gelijke Behandeling om een uitspraak in de zaak rond de homoseksuele leraar die door een protestants-christelijke school in Emst is geschorst. Dat is bekendgemaakt in Netwerk. Minister Plasterk had gezegd dat het COC of een vakbond misschien naar de commissie konden stappen. Plasterk vindt niet dat het hem past om over een individueel geval te oordelen. Geschrokken Vorige week werd bekend dat de school de leraar op non-actief heeft gesteld. De Kamer reageerde daar geschrokken op. De minister suggereerde in de Kamer dat de leraar zelf of een vereniging een zaak moest aanspannen. Het COC doet dat nu. http://www.nos.nl/nosjournaal/artike...omoleraar.html De CGB, lol, De CGB keurt discriminatie vanuit religie standaard goed. De COC had die zaak al verloren voordat ze hem aanspanden. Het is te hopen dat ze na hun nederlaag bij de CGB een proefproces starten. Als ze dat zouden winnen, dan is dat een precedent op basis waarvan excessen in de vorm van discriminatie of aanmoedigen daarvan in het sektarisch onderwijs kunnen worden aangepakt. Dat zou een interessant scenario zijn. ![]() Ook lekker pro-actief van Plasterk zeg, om gewoon zonder ingrijpen zulke excessen toe te staan... Hij stond voor mij als enige een beetje hoog aangeschreven toen Balkenende IV aantrad, maar zijn beleid is tot dusver waardeloos.
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
Advertentie |
|
![]() |
|
|
![]() |
||||
Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
Levensbeschouwing & Filosofie |
Zondagse les Rivka | 251 | 07-09-2009 20:11 | |
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap |
'Raad van State: school mag homoleraar wegsturen' Gatara | 40 | 10-06-2009 14:30 | |
Levensbeschouwing & Filosofie |
God bestaat/bestaat niet, bewijzen? vedetje | 502 | 03-09-2008 16:34 | |
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap |
Het regeerakkoord T_ID | 244 | 03-03-2007 00:21 | |
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap |
Nederland in verval.... TefnachT | 101 | 22-08-2002 00:01 | |
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap |
Ambtenaren mogen homohuwelijken weigeren Isa | 14 | 17-03-2002 09:51 |