![]() |
|
![]() |
Vandaag wordt er door verschillende natuurorganisaties geprotesteerd tegen de bezuinigingen op het budget dat wordt gebruikt voor natuurgebieden.
Lees het artikel op nieuws.nl Stelling: de natuur in Nederland is te belangrijk voor dit land en er zou dus niet bezuinigd op moeten mogen worden. |
Advertentie | |
|
![]() |
|
Het is dan wel belangrijk om te weten wat er zoal wordt uitgegeven aan natuurbeheer. Daar zijn namelijk best vraagtekens bij te stellen.
Veel organisaties gaan er bijvoorbeeld van uit dat de natuur absoluut statisch is, en slechts door mensen veranderd kan worden. In de Geulvallei is men blij met het onnatuurlijke zinkviooltje bijvoorbeeld. Op de waddeneilanden probeert men met man en macht verdwenen diersoorten en plantensoorten terug te brengen. Maar waarvoor zijn die eigenlijk verdwenen? Tegelijk worden er enorme hoeveelheden riet vernietigd om onnatuurlijke meren van de turfstekerij open te houden. Hele bossen worden gekapt om puur en alleen door de mens ontstane heidevelden intact te houden. Dat soort streven klopt dus niet, en is bij voorbaat onhaalbaar door het dynamische van de natuur zelf, en door de klimaatverandering. Dat is al jaren bekend overigens. Tien jaar terug was de VROMraad sceptisch over de milieuplannen destijds: http://www.vromraad.nl/download/nr10.pdf Helaas zijn die plannen alsnog leidraad geworden, ondanks dat ze gecompliceerd, onduidelijk en soms onhaalbaar werden gezien door die raad. Bezuinigen op zulke onhaalbare streven gaat dus prima. Ook bij de ecologische hoofdstructuur vallen veel klappen door de bezuinigingen, en dat is goed, want die structuur zit de maatschappij in de weg, en wat nu precies de grote milieuwinst is van iets dat tegen zulke hoge kosten wordt gebouwd, is onduidelijk. Wat we horen in de gevolgen in dat artikel, is dan ook vooral het dogmatisch denken van de milieuorganisaties aan het woord: Minder toegang, want we hebben geen geld meer om het als een parkje te beheren, en stel je voor dat mensen door échte natuur kunnen lopen. Gezien dat soort reacties is het misschien beter om zulke beheerorganisaties maar helemaal weg te bezuinigen. Zonder hun bemoeizucht ontstaat er ook meer natuur. ![]()
__________________
"Republicans understand the importance of bondage between a mother and child." - Dan Quayle
|
Advertentie |
|
![]() |
|
|
![]() |
||||
Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
De Kantine |
Saairah in haar sportkleren #1648 fizzle-fluffy | 500 | 29-04-2012 11:24 | |
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap |
Meeting: KEER HET TIJ demonstratie 20 september Rabbi Daniel | 212 | 22-09-2003 19:19 | |
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap |
Zaterdag 20 september demonstratie tegen Balkenende II niceman1984 | 193 | 11-08-2003 18:54 | |
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap |
Wat zijn JOUW politieke standpunten? Evito | 150 | 15-05-2003 20:46 |