Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Algemeen / Werk, Geld & Recht
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 03-01-2011, 13:24
ganralph
ganralph is offline
Ik hoor van verschillende kanten dat je bij het versturen van aangekochte producten (bijv. via een webshop) ook apart btw moet heffen op de verzendkosten.

Nu heb ik een webshop. Ik hef btw op het product zelf, maar de verzendkosten die ik in rekening breng zijn uitsluitend de postzegels van tnt post en postzegels zijn btw-vrij. Moet ik toch btw specificeren over de verzending? (In de webshop staat overigens aangegeven dat de verzendkosten uitsluitend de kosten van tnt bedragen.)
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 03-01-2011, 13:35
Verwijderd
Inhoud Factuur
Art. 35 lid 1OB
Iedere ondernemer moet een factuur uitreiken wanneer hij levert.
Art. 35 lid 5 OB
Deze factuur moet worden uitgereikt voor de 15e dag na de maand waarin de levering of dienst is verricht
Art. 35a OB
Op de factuur moet zeker staan:
a° datum uitreiking
b° factuurnummer
c° BTW-identificatienummer van de ondernemer die de levering of dienst verricht
d° BTW-identificatienummer van de afnemer
e° naam en adres van de ondernemer en afnemer
f° hoeveelheid en aard van de goederen of diensten
g° datum waarop de levering of dienst is verricht of voltooid
h° vergoeding
i° tarief
j° het bedrag aan verschuldigde belasting
k° evt. vrijstelling
l° evt. gegevens m.b.t. vervoermiddel
m° evt. aangeven wederverkoper
n° evt. BTW-identificatienummer fiscaal vertegenwoordiger


Regelrecht vanuit mijn aantekeningen Overigens moet BTW altijd apart worden gespecifieerd. Daarnaast moet je ook Listen als je iets naar het buitenland stuurt.. bijv..naar een buitenlandse onderneming. Dit heeft met BTW-aftrek ect te maken.. Ik ga vanuit dat je niet een vrijgestelde ondernemer bent.
Met citaat reageren
Oud 03-01-2011, 13:48
ganralph
ganralph is offline
Dank, maar het is me niet helemaal duidelijk of ik nu btw moet heffen op de (btw-vrije) kosten van TNT die ik rechtstreeks doorbereken. Het product weegt 370 gram, wat neerkomt op 2,30 aan postzegels. Ik verkoop de klant dus als het ware gewoon voor 2,30 postzegels bij het product (5x 46ct) en postzegels zijn btw-vrij. Het is niet alsof er in die 2,30 die ik bereken nog andere diensten of zo inbegrepen zijn.



Gezien het een Nederlandstalig product is heb ik waarschijnlijk heel weinig met het buitenland te maken maar bedankt!
Met citaat reageren
Oud 03-01-2011, 14:15
Verwijderd
Oke, je hebt BTW-vrije postzegels gekocht..maar dan moet je er toch BTW over rekenen.
postzegels zijn altijd btw vrij, want tnt is een vrijgestelde ondernemer. Jij bent geen vrijgestelde ondernemer en dus helaas moet jij btw over rekenen

Dus 19 procent van 2,30 moet in rekening worden gebracht..althans..bij de fiscus. Je kan natuurlijk dat weer vooraftrekken als je de kosten nihil houdt.

Stel; je rekent meer dan 2,30 euro (19 procent daarvan ) in rekening..moet je het btw verschil afdragen.
Met citaat reageren
Oud 03-01-2011, 14:52
ganralph
ganralph is offline
Ah, oké. Duidelijk
Dank je.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Lifestyle Online winkel: Modcloth
Shakespeare?
9 20-03-2011 00:26
Werk, Geld & Recht Amazon.com
naamvergeten!
9 17-12-2010 07:11
Werk, Geld & Recht Importeren vanuit de VS
Verwijderd
3 15-04-2008 17:02
Werk, Geld & Recht invoerrechten en btw bij aankoop buiten EU
Verwijderd
2 11-04-2008 23:21
Muziek IDM / electro deel zes
Tom Violence
500 22-05-2005 19:11
Software & Hardware Digitale Camera: is dit een goeie?
MaakUt
15 08-10-2001 23:35


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:01.