Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Lichaam & Geest / Psychologie
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 05-06-2011, 14:57
flupkeflup
flupkeflup is offline
Jaren niet op het forum geweest, maar nu ik met mijn handen in het haar zit dacht ik, laat ik het hier eens vragen.
Al een hele tijd ben ik in therapie en behandeling voor allerlei psychische problemen die toch vooral te maken hebben met persoonlijkheidsstoornissen en daarbij horende dingen (depressie die steeds terugkeert en door medicatie nauwelijks verminderd).

Is er hier misschien iemand die ervaring heeft met één van deze centra of een andere en die me er iets over wilt vertellen? Mag natuurlijk ook per PM als je met privacy zit...

Ik heb zoveel vragen dat ik niet weet waar ik moet beginnen maar ik wil vooral weten:
-waar zat je
- hoe lang
-heeft het je opgeleverd wat je hoopte
-kreeg je medicijnen/was dat verplicht
-kreeg je creatieve therapie of drama therapie of muziek therapie oid
-hoe groot was je afdeling of groep
-waren het fijne mensen of vervelende sfeer?
-heb je een druk programma of ook vrije tijd

Vast nog veel meer...

Alvast bedankt,

groetjes.

Laatst gewijzigd op 09-05-2012 om 21:44.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 08-06-2011, 22:00
Droomvlucht
Avatar van Droomvlucht
Droomvlucht is offline
Ik heb 9 maanden opgenomen gezeten op een trauma gespecialiseerde afdeling in Ermelo.

Het heeft me veel gebracht, maar baalde zelf dat de behandeling langzamer vorderde dan ik zelf hoopte. Aanvankelijk was de bedoeling dat ik er 12 maanden zou blijven, maar toen ik er 8 maanden zat kreeg ik te horen nog minstens een jaar daar te moeten blijven.

Ik kreeg medicatie, maar dat was niet verplicht. Volgens mij kunnen ze dat ook niet zonder regeling verplichten.

Ik kreeg verschillende soorten therapie. Creatief, PMT, individueel, groeps psychotherapie.

De groep was max. 9 personen, maar vaak minder. Er waren 3 groepen op de afdeling.

Niet iedereen was even aardig, maar veel mensen wel. Het hing ook wel voor een deel van jezelf af. Of je je zelf open opstelde of niet. Ik heb wel ook momenten meegemaakt dat er een hele nare sfeer hing. Een enkele keer door mezelf veroorzaakt. Daar waar mensen met o.a persoonlijkheidsstoornissen zijn onstaan toch vaker spanningen is mijn ervaring (niet alleen van die opname.)

Wij hadden een vrij druk programma overdag. Ik was daar vaak zo moe van dat ik al rond 20.30 in bed kroop.
__________________
Ik vertelde de psychiater dat ik stemmen hoorde. Hij zei mij dat ik goede oren had. - Herman Finkers
Met citaat reageren
Oud 14-06-2011, 19:46
flupkeflup
flupkeflup is offline
Hartstikke bedankt voor je reactie!
Met citaat reageren
Oud 16-06-2011, 18:13
Eend
Avatar van Eend
Eend is offline
Ik ben net 6 jaar en één week opgenomen geweest. Ik heb alleen op het CIB veel therapie gehad, waardoor ik nu op een begeleidwonen zit.
__________________
Take my future, past, it's fine, but now is mine
Met citaat reageren
Oud 17-06-2011, 11:41
Imaginairy
Imaginairy is offline
Eend, 6 jaar en een week achter elkaar? Hoe hou je dat vol?
Met citaat reageren
Oud 17-06-2011, 16:55
flupkeflup
flupkeflup is offline
Hoi Eend,

Ben je zo lang op één locatie opgenomen? Nee toch?
Heb je ervaring met een van de klinieken uit mijn lijstje?
Wat goed dat je nu begeleid woont... lijkt me wel een flinke omschakeling!

Groetjes
Met citaat reageren
Oud 18-06-2011, 12:30
Imaginairy
Imaginairy is offline
Ik heb ervaring bij een van de klinieken uit je lijstje, maar dat is nauwelijks relevant voor jou. Het was namelijk behoorlijk hels, enorm slecht, maar dat vonden ze zelf ook, die behandeling is daar namelijk opgeheven. Die ervaring is dus voor jou niet van belang, jij zal die behandeling niet krijgen, en het zou je alleen afschrikken.

In Zeist is volgens mij wel een erg lange wachtlijst, net als de Viersprong.

Maar ik kan je wel wat algemene informatie geven, over de Viersprong en CSP (heet nu volgens mij anders)

De Viersprong, ik weet niet hoe oud je bent, ik weet alleen hoe het gaat op de jeugdafdeling. Dat is voor adolescenten, dus van 16 tot 22 oid. Ze werken daar met schematherapie, dus de behandeling draait om het herkennen van je eigen schema's (patronen die je opgedaan hebt in je jeugd, waardoor je nu vastloopt), en die proberen te veranderen. Je slaapt met 4 mensen op een kamer, dus echt privacy heb je niet. Het gebouw is ook niet heel erg huiselijk, maar goed, ik weet niet hoe belangrijk je dat vind. Er is iedere dag 'kuil', waarin je met de hele groep in een kuil zit, en daar vertel je aan de groep bijvoorbeeld als je in de fout bent gegaan met bepaald gedrag (automutilatie, drugs, drank, whatever), en je bespreekt dingen die spelen in de groep, spanningen enzo. Verder zijn er veel verschillende therapieën, hangt af van je eigen behandelplan, geloof ik. Het is een vrij druk programma in elk geval, ook met school. Ik hoor van veel mensen dat ze er erg veel aan hebben gehad.

Op het CSP zijn er volgens mij 4 verschillende afdelingen. Noord, Oost, Zuid, West, als ik het goed heb. Oost is vrij nieuw, daar weet ik niks van. Noord, Zuid en West vertegenwoordigen de 3 clusters persoonlijkheidsstoornissen. Noord is voor cluster A persoonlijkheidsstoornissen, dus vreemd en excentriek gedrag, zoals schizotypische persoonlijkheidsstoornis. West is voor cluster B persoonlijkheidsstoornissen, zoals Borderline en anti-sociale ps. Zuid is voor cluster C, vooral angstig gedrag, zoals vermijdende/afhankelijke/obsessief-compulsieve ps.

Over Noord weet ik ook z.g.a. niks. In Zuid en West zit je met 27 mensen in een leefgroep, verdeeld over 3 behandelgroepen, dus ik den kdat dat voor Noord ook geldt. Zuid is vrij klein opgezet, zodat je best wel bij elkaar op de lip zit, om confrontaties uit te lokken (= onderdeel van de therapie). West is juist ruim, om conflicten te vermijden.
Met citaat reageren
Oud 18-06-2011, 23:11
flupkeflup
flupkeflup is offline
Hoi Imaginairy,

Dank je wel voor je reactie. Ik maak uit je verhaal op dat jij ervaring hebt bij de Viersprong, toch? Je schrijft dat de behandeling is opgeheven, waarom staat dat niet op de site?

Ik ben de 22 reeds lang gepasseerd dus zal moeten kijken naar het behandelaanbod voor volwassenen. Daar staat nog wel een schemagerichte behandeling vermeld op de site..
Met citaat reageren
Oud 21-06-2011, 14:20
sunniebunnie
sunniebunnie is offline
waar zat je?

Ik zit nu nog ( laatste week hehe) bij de viersprong in therapie

- hoe lang?

11,5 maand, als je wilt kun je ook korter, licht er maar aan wanneer jij vind of je klaar bent daar met je behandeling


-heeft het je opgeleverd wat je hoopte?

Ik heb er heel veel geleerd, heel veel mensen zeggen het ook tegen me, ik dingen beter relativeren en ik kan veel beter dingen inschatten. Mijn valkuilen weet ik ook veel beter, dus ik weet waar ik rekening mee moet houden.

-kreeg je medicijnen/was dat verplicht?

Zelf heb ik geen anti depresiefa ( hoe je het ook schrijft haha ) geslikt, maar als dat nodig is wordt er daar zorgvuldig met je naar gekeken.

-kreeg je creatieve therapie of drama therapie of muziek therapie oid

Drama en Psycho Motorische Therapie, dat houdt in hoe je beter in je vel komt te zitten doormiddel van oefingen voor je houding, hoe je sterker en beter overkomt ( vaag gedoe soms haha)


-hoe groot was je afdeling of groep

Je hebt een gemeenschap van max, 20 mensen ( dat is bij mij niet voorgekomen haha) en daarin zijn twee groepen van max 10 mensen. ( jongens en meisjes door elkaar, wel appart slapen ofcourse )

-waren het fijne mensen of vervelende sfeer?

Toen ik net kwam heerste er een ongelovelijke nieuwe haat, voor sommige was dat best pijnlijk als je net in zo;n nieuwe groep terecht komt. Dan voel je je niet echt welkom ,Maar de personen die dat instand hielden zijn nu met ontslag en nu valt dat wel mee, de sfeer is nu goed in het huis en vind het eigenlijk best jammer dat ik nu dan weg meot nu het wat gezelliger begint te worden.

-heb je een druk programma of ook vrije tijd

Het programma is behoorlijk druk, 'S ochtends school van half negen tot twaalf. ( oja als je je opleiding al af hebt gerond is het dodelijk saai op school en als je ergens mee bezig bent, een opleiding dan is het lastig om dat vol te houden op echt school niveau, het loopt allemaal wat lastiger dus reken er maar op dat je een jaar gedeeltelijk kan afronden of dat je een niveau lager het volgend jaar gaat of het jaar meot inhalen na je opnamen)
Verder heb je daarna van kwart over 1 tot 4 euro therapieen en dan van half 5 tot kwart voor 6 vrije tijd en 's avonds ook vrije tijd

Ik hoop dat je er wat aan hebt en og veel succes met een juiste behandeling zoeken meid!
als je vraagjes gewoon vragen
Met citaat reageren
Oud 21-06-2011, 15:12
Eend
Avatar van Eend
Eend is offline
Citaat:
Hoi Eend,

Ben je zo lang op één locatie opgenomen? Nee toch?
Heb je ervaring met een van de klinieken uit mijn lijstje?
Wat goed dat je nu begeleid woont... lijkt me wel een flinke omschakeling!

Groetjes
Ik heb in Gouda, Voorhout, Den Haag, Leidschendam en Dordrecht opgenomen gezeten.

En het antwoord op je vraag: Ik heb geen ervaring met dat soort afdelingen. Daar was/ben ik te heftig voor.
__________________
Take my future, past, it's fine, but now is mine
Met citaat reageren
Oud 01-07-2011, 18:32
Imaginairy
Imaginairy is offline
Citaat:
Hoi Imaginairy,

Dank je wel voor je reactie. Ik maak uit je verhaal op dat jij ervaring hebt bij de Viersprong, toch? Je schrijft dat de behandeling is opgeheven, waarom staat dat niet op de site?

Ik ben de 22 reeds lang gepasseerd dus zal moeten kijken naar het behandelaanbod voor volwassenen. Daar staat nog wel een schemagerichte behandeling vermeld op de site..
Er waren meerdere behandelingen voor adolescenten, nu is er volgens mij nog maar 1. Ze hebben er niet op gezet dat ze de behandelingen hebben opgeheven, ze hebben alleen de informatie over die behandelingen eraf gehaald. Ik heb dus geen ervaring met die schematherapie, dat is de behandeling die er nu nog over is. En dus ook niet met de volwassenenafdelingen.
Met citaat reageren
Oud 02-07-2011, 17:56
Verwijderd
Als ik jou was zou ik even een afspraak maken samen met je psych (of alleen) om daar langs te gaan. Je kunt daar al je vragen kwijt en zij kunnen je toch het beste antwoord geven.
Met citaat reageren
Oud 05-07-2011, 16:49
flupkeflup
flupkeflup is offline
Citaat:
Als ik jou was zou ik even een afspraak maken samen met je psych (of alleen) om daar langs te gaan. Je kunt daar al je vragen kwijt en zij kunnen je toch het beste antwoord geven.
Hoi Queasy,

Je kunt op deze behandelplekken niet zomaar even 'langs gaan'. Sowieso ga ik niet samen met mijn psych op pad, lijkt me een beetje gek. Je kunt langs gaan als je een afspraak hebt voor een oriënterend gesprek of een intake, en daar kun je inderdaad je vragen stellen en antwoorden krijgen, maar of zij mij het beste antwoord kunnen geven zoals jij zegt betwijfel ik.
Een behandelaar kijkt heel anders tegen een situatie aan dan een (ex-) cliënt of patiënt, en juist daarom vraag ik het op een forum waar mensen wellicht vanuit hun eigen ervaringen iets aan me kunnen vertellen waardoor ik een beter beeld krijg.
Dat blijkt ook wel uit de reacties in dit topic en een paar privéberichten die ik hierover heb gekregen.

Daarnaast is het niet de bedoeling dat je je inschrijft voor meerdere intakes tegelijk, een kliniek wil ook dat jij voor hen kiest en niet op meerdere paarden gaat wedden, wat ik wel begrijp.

Dus als er nog meer reacties/ideeën/ervaringen zijn, bring them on, en bedankt voor het meedenken mensen,

groetjes!
Met citaat reageren
Oud 05-07-2011, 21:32
Verwijderd
Oke. Ik ken mensen die in ieder geval onder begeleiding op zo'n manier wel de juiste hulp hebben kunnen kiezen.
Wel door middel van een afspraak niet door zomaar even langs te gaan
Maar ik zei het meer zodat je zoveel mogelijk informatie probeert in te winnen van verschillende kanten.
Met citaat reageren
Oud 08-07-2011, 16:48
flupkeflup
flupkeflup is offline
Ah, gelukkig. Ik dacht meer dat je bedoelde dat dit topic zinloos was ofzo..
Met citaat reageren
Oud 04-08-2011, 16:27
Verwijderd
-waar zat je Erasmus MC - Adolescenten - Leefgroep de Loods
- hoe lang ongeveer 3 maanden
-heeft het je opgeleverd wat je hoopte meer dan dat
-kreeg je medicijnen/was dat verplicht Ik kreeg geen medicijnen, veel anderen wel
-kreeg je creatieve therapie of drama therapie of muziek therapie oid Creatieve, Groeps, Psychomotorisch & sociale therapie
-hoe groot was je afdeling of groep 7 jongeren & 2 volwassen begeleiders
-waren het fijne mensen of vervelende sfeer? fijne mensen & haast nooit een vervelende sfeer. Was best gezellig
-heb je een druk programma of ook vrije tijd na 15.00 had je bijna alleen nog maar vrije tijd

grz
Met citaat reageren
Oud 06-08-2011, 22:30
flupkeflup
flupkeflup is offline
Dank je wel voor je reactie!
Met citaat reageren
Oud 04-09-2011, 12:10
flupkeflup
flupkeflup is offline
Hallo allemaal.

Ik ben druk met intakes e.d.

Laatst gewijzigd op 09-05-2012 om 21:45.
Met citaat reageren
Oud 04-09-2011, 16:05
AceSpade
AceSpade is offline
Um.. Het klinkt misschien heel stom.. Maar wanneer word je opgenomen in een kliniek? Wat voor redenen zijn er nodig? Wanneer ben je "geschikt" voor opname?

Laat het gelieve even weten via een pm. Ik lees voornamelijk alleen probleempjes en de laatste tijd heb ik niet zoveel tijd meer om het hele forum te lezen
Met citaat reageren
Oud 16-12-2011, 15:35
flupkeflup
flupkeflup is offline
AceSpade: ik heb je geen PM gestuurd omdat ik niet zo goed weet hoe ik dat moet uitleggen. Ik weet namelijk niet precies het antwoord op je vraag. Sorry .

Laatst gewijzigd op 09-05-2012 om 21:45.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Psychologie Borderline (BL)
MisterDJ
10 11-05-2005 06:11


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:52.