Citaat:
Volgens mij mag je als volwassenen kinderen gewoon meenemen in de bios, zelfs als ze niet de juiste leeftijd hebben? Zolang jij er maar bij bent.
Of zo was het in ieder geval vroeger bij de plaatselijke bios hier.
|
Als je 1 of 2 jaar jonger bent dan die leeftijdsgrens van 12 of 16 jaar, dan mag je met je ouder/voogd naar de film. Maar iemand van 13 mag dus niet naar een film met een leeftijdsgrens van 16, ook niet met z'n ouders. Sommige bioscopen hanteren die leeftijdsgrens wel strict; geen 16? dan niet naar binnen, ook niet met ouder/voogd.
Probleem bij die grens van 12 is dat je je niet hoeft te kunnen legitimeren, maar daar staat tegenover dat een bioscoopexploitant bij twijfel altijd de leeftijd moet verifiëren, kan dat niet vanwege een gebrek aan legitimatie, dan kan hij een kind dus weigeren. In de praktijk zal dat alleen niet snel gebeuren, lijkt me.