Advertentie | |
|
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Ik zou beginnen met anders gaan leren. Biologie, geschiedenis en aardrijkskunde zijn vakken die zich heel uitstekend lenen voor samenvattingen schrijven. Het maken van een samenvatting is vaak veel effectiever dan alleen maar lezen.
Voor woordjes leren kun je inderdaad wrts.nl gebruiken of iets dergelijks, dan zitten ze er heel snel in. Heb je het er al eens met je docenten of je mentor over gehad? Want wat TythorZeth zegt, als je nu al zoveel problemen hebt dan is het heel goed mogelijk dat het gewoon wat te hoog gegrepen is. |
![]() |
|
Verwijderd
|
Leer je het ook in stukjes? En herhaal je het? Herhaling is juist belangrijk om het te kunnen onthouden. Als je 5 dagen van te voren begint en dan 1/3 deel leert, de volgende dag dat 1/3 deel herhaalt en er een beetje nieuwe stof bij doet, de volgende dag die stof van de dag ervoor herhaalt en nog nieuwe stof er bij leert en zo doorgaat zal je het ook makkelijker onthouden.
En verder moet je er misschien eens met je mentor over gaan praten. Als je het nu al lastig vindt dan is het niveau inderdaad misschien wat te hoog gegrepen voor je. |
![]() |
||
Verwijderd
|
Citaat:
|
![]() |
|
Verwijderd
|
Vier jaar geleden stond er een heel handig artikel in de Volkskrant. Zo te zien staat dit nergens (meer) op internet, dus ik typ het wel even voor je over in mijn eigen woorden, zodat ik geen copyrightgezeik krijg:
Dit is van neuropsycholoog Jelle Jolles, gespecialiseerd in hersenen en leren, die vertelt hoe je je hersencapaciteit het beste benut: 0: Motivatie is het belangrijkst. 1: Creëer een rustige omgeving. Zorg ervoor dat je in een ruimte zit waar niet te veel afleiding is, maar ook niet te weinig. Doe dus de deur dicht, en de telefoon en Facebook/MSN uit. Het kan helpen om je muziek aan te laten staan, maar dit verschilt per persoon. Kijk wat voor jou het beste werkt. Bij gebrek aan prikkels van buiten gaan de hersenen namelijk zelf prikkels produceren. Dat zijn gedachten die je afleiden, dus als muziek dit voor je doet kan dat in je voordeel werken. 2: Doorgrond de structuur van de leerstof. Lees eerst de inhoudsopgave van je boek. Het is slim om te zoeken naar het onderlinge verband tussen de hoofdstukken, en daarna tussen de paragrafen. Ook als je maar een half boek hoeft te leren moet je op deze manier te werk gaan: eerst het overzicht bekijken en dan pas kijken naar de details. Op die manier zoom je steeds meer in op de stof. Ken je de structuur, dan geeft je dat aanknopingspunten bij het beantwoorden van de vragen. Hierdoor heb je een idee waar je het antwoord kunt zoeken, omdat je de verbanden snapt. Als je bij pagina 1 begint en de stof er per pagina instampt, leer je alleen de losse dingetjes waardoor je het sneller vergeet. 3: Herhalen, herhalen, herhalen. Het beste kun je een paar dagen van tevoren beginnen, en elke dag de geleerde stof herhalen. Door de herhaling slaan de hersenen de informatie dieper op. Het verschilt wel per vak hoe je het moet aanpakken. Bij talen is woordjes stampen belangrijk, maar je moet ook zeker niet de structuur van een taal vergeten. Bij wiskunde is het toepassen van inzichten belangrijk, maar je moet ook goed de formules kennen. Beschouw denken als een vorm van sport: veel en regelmatig trainen zorgt voor betere prestaties. Ook kun je jezelf overbelasten door veel te veel te leren. 4: Leer op verschillende manieren. Je kunt informatie op verschillende manieren opslaan. Hardop iets uitspreken, iets sisualiseren (er een plaatje van maken in je hoofd), naar iets of iemand luisteren, ezelsbruggetjes verzinnen, of samenvatten en opnieuw formuleren in andere woorden. Het helpt als je er niet 1 uitkiest, maar ze allemaal gebruikt. Kennis wordt op allerlei plekken in je geheugen opgeslagen. Al die plekken kun je gebruiken om iets te onthouden, en dus ook om er bij je toetsen een beroep op te doen. Je wordt flexibeler in het leren en onthouden. Als de ene kennisbron het laat afweten, heb je altijd nog een andere achter de hand. Zie het als het wedden op paarden. Je wedt op meerdere paarden, en dus heb je een grotere kans op een goed cijfer. 5: Blijf je gewoon gedragen. Ga niet ineens anders eten, drinken, slapen of bewegen. Je brengt op die manier nieuwe informatie in, waar je brein ook weer iets mee moet. Dit is pure ruis, dat je afleidt van waar het werkelijk om gaat: een goed cijfer halen. |
Advertentie |
|
![]() |
|
|
![]() |
||||
Forum | Topic | Reacties | Laatste bericht | |
Algemene schoolzaken |
het nieuwe leren mcoujda | 18 | 14-03-2008 12:57 | |
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap |
Leers: legaliseer productie softdrugs Gatara | 134 | 28-03-2005 00:02 | |
Lifestyle |
leren kleding Lolita | 58 | 21-03-2004 11:06 | |
Psychologie |
lerares had relatie met meisje wat ik goed kende wont cry | 5 | 29-02-2004 19:27 | |
Verhalen & Gedichten |
leer me... sweetangel19 | 6 | 30-11-2002 08:45 | |
Flora & Fauna |
Verschil bont/vlees, als reactie op topic bont/leer. extinction | 6 | 08-08-2002 21:42 |