Brokkenpiloot mogelijk in dip door acnemiddel
van onze redactie buitenland
TAMPA - De vijftienjarige Charles Bishop die zich zaterdag met een vliegtuigje in een kantoorgebouw in de Amerikaanse stad Tampa boorde, gebruikte een middel tegen jeugdpuistjes dat depressiviteit kan veroorzaken.
Bijna 150 Amerikaanse jongeren die het middel roaccutane gebruikten, hebben zelfmoord gepleegd of een poging daartoe gedaan. Volgens de Amerikaanse media werd in het ouderlijk huis van Bishop een recept voor het middel gevonden. De Amerikaanse volksvertegenwoordiging heeft inmiddels een onderzoek naar de bijwerkingen van het middel ingesteld.
De zaak werd op gang gebracht door een democraat wiens zeventienjarige zoon zelf het middel tegen acne gebruikte en zich het leven benam. Roaccutane wordt gefabriceerd door het Zwitserse bedrijf Hoffman-La Roche. Dit zegt dat het geen depressiviteit of zelfmoordneigingen kan veroorzaken. De politie in Tampa onderzoekt of Bishop het medicijn heeft ingenomen en hoe lang. DPA/RTR
|