Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Lichaam & Geest / Psychologie
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 20-06-2003, 19:42
WiekeJagger
WiekeJagger is offline
Hallo, ik ben Wieke, ben 15 jaar oud en zit ergens mee. Sinds een paar jaar heb ik 'angst' voor een getal. Eerst was het onschuldig, maar het wordt steeds erger, het lijkt wel een obsessie. Ik heb er echt last van, want ik ben er de hele dag mee bezig. Het beheerst mijn leven.

Hieronder staat een beschrijving van een gemddelde dag van mij. Zo gaat het echt elke dag, ik heb niks overdreven.

Ik wil vragen of één van die psychologen hier mij gedrag kan 'diagnotiseren'. Ik wil graag weten of het een naam heeft en of dit soort gedrag vaker voorkomt.

Alvast bedankt

(PS. mijn echte 'ongeluksgetal' is vervangen door het getal 5. Als ik het getal echt gebruikt zou hebben zou ik denk ik nu wel dood geweest zijn.)





Ik word wakker. Het is 7:05. hé, dat begint al goed. Ik moet mijn ogen dichtdoen tot het 7:06 is.
Dan mag ik er pas uit. Anders staat mij iets vreselijks te wachten.

Na het ontbijt en het uitlaten van mijn hond fiets ik naar school. Vandaag toets wiskunde, het vijfde uur. Ik hààt het vijfde uur. Het vijfde uur (ik noem het liever het uur na het vierde uur) is aangebroken. Ik krijg bijna een hardstilstand als ik merk dat ik als vijfde naar binnen loop. Vlug doe ik een stap terug. 'Nee, ga maar voor, ik heb geen haast'. De toets is redelijk simpel, maar ik raak lichtelijk in paniek als een antwoord 5 blijkt te zijn. Tientallen keren reken ik het na maar het blijft 5.Ik schrijf 6 op. Dat punt ben ik dus kwijt.

Thuisgekomen luister ik naar muziek.Ik heb een nieuwe CD. En ja hoor, mijn lievelingsnummer van die CD is net nummer 5. Ik brand nummer 5. Dan hoef ik teminste niet naar dat walgelijke getal te kijken als ik er naar lusiter.

Het is 5 over vijf. 'Wiek, hoe laat is het?'vraagt mijn moeder. Ik weet niks anders te zeggen dan kwart over 10 voor vier.

Die nacht kan ik niet slapen. Ik lig na te denken. Ineens bedenk ik me dat mijn hond vandaag 5 keer uit is geweest. In paniek trek ik wat kleren aan. 'kom, we gaan uit'. Mijn hond snapt er niks van maar vind het allemaal wel best. In het holst van de nacht loop ik mijn hond uit te laten. Ik lijk wel gek.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 20-06-2003, 19:47
Verwijderd
Citaat:
WiekeJagger schreef op 20-06-2003 @ 20:42:


Ik wil vragen of één van die psychologen hier mij gedrag kan 'diagnotiseren'. Ik wil graag weten of het een naam heeft en of dit soort gedrag vaker voorkomt.

Dat zal niet lukken aangezien er hier geen psychologen zitten. Wij zijn slechts jongeren net als jij, die niet opgeleid zijn professioneel advies te geven.

Je zou naar http://www.zwaarweer.nl kunnen gaan, daar staat een e-mailadres van de stichting korrelatie en zal een professionele psycholoog jou antwoord geven, maar voor een diagnose is denk ik een gesprek in het echte leven nodig.

Adviezen kun je hier wel krijgen, maar dit zijn slechts gedachtes en ideeën van mensen die dit uit ervaring halen, maar hier niet toe opgeleid zijn. Geen enkel advies dat wordt gegeven hoeft dus DE waarheid te zijn.
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 19:48
Dark Psycho
Avatar van Dark Psycho
Dark Psycho is offline
wow, dat is zwaar vervelend voor je. ik heb er nog nooit van gehoord, angst voor een getal. besef je eigenlijk wel waar je mee bezig bent? negeer dat getal, probeer het althans, denk aan iets leuks, een grappige herinnering als je met dat getal word geconfronteerd.

hoe is het eigenlijk onstaan? en als je de oorzaak weet kun je er iets tegen doen.

sterkte
__________________
No fear is my weakness I hear when faith has been denied
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 19:52
Phylicia 14
Avatar van Phylicia 14
Phylicia 14 is offline
hmmzz....

Tja wat doe je eraan?
Ik kan wel zeggen probeer er maar niet aan te denken maarja.

Je moet er gewoon niet in geloven.. met ongeluksgetallen enzow is gewoon bijgeloof
Als je bijv. ontdekt dat je 5x je hond uitgelaten hebt moet je het gewoon zo laten..
Je zult zien dat er nix gebeurd

Als je als 5e de klas in loopt... laat dat dan gewoon als je merkt dat er nix gebeurd gaat het vanzelf over tog?

Probeer er geen probleem van te maken!
Ik zal er nog eens over nadenken

succes ermee!

kus Phylicia
__________________
kuzzie..

Laatst gewijzigd op 20-06-2003 om 19:55.
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 19:53
sweetsy15v
sweetsy15v is offline
ik heb er ooit eens een boek over gelezen
het ging toen niet om een getal
maar om een meisje dat haar kamer niet verliet
voor ze alles precies (tot op de mm) op z'n plaats gezet had
ze deed ook altijd alles in dezelfde volgorde enzo
er is een soort psychiaters voor
en het heeft een naam (iets met dwangmatig ofzo denk ik)
en je bent zkr niet alleen
er zijn er ook die bezeten zijn van "schoon" te zijn
ze durven hun huis niet meer uit voor microben
dragen altjid handschoenen en zo'n doekje voor de mond
zo'n dingen

ik zou er eens met iemand irl over praten
je dokter of zo, dan kan die jou doorverwijzen naar iemand die degelijker raad kan geven dan ik
en die weet waarover hij het heeft
__________________
no signature
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 19:58
Phylicia 14
Avatar van Phylicia 14
Phylicia 14 is offline
Citaat:
sweetsy15v schreef op 20-06-2003 @ 20:53:
ik heb er ooit eens een boek over gelezen
het ging toen niet om een getal
maar om een meisje dat haar kamer niet verliet
voor ze alles precies (tot op de mm) op z'n plaats gezet had
ze deed ook altijd alles in dezelfde volgorde enzo
er is een soort psychiaters voor
en het heeft een naam (iets met dwangmatig ofzo denk ik)
en je bent zkr niet alleen
er zijn er ook die bezeten zijn van "schoon" te zijn
ze durven hun huis niet meer uit voor microben
dragen altjid handschoenen en zo'n doekje voor de mond
zo'n dingen

ik zou er eens met iemand irl over praten
je dokter of zo, dan kan die jou doorverwijzen naar iemand die degelijker raad kan geven dan ik
en die weet waarover hij het heeft
Ik heb ook een tijdje zoiets vaags gehad niet zo heel erg hoor maar dan kon ik gewoon mijn kamer niet uit dan moetst perse alles opgeruimd zijn..
Ik ben er nu wel van af maar dat was egt heel vaag..
Op een gegeven moment heb ik gewoon z on rotzooi gemaakt dak het nie meer snel op kon ruimen en heb ik mezelf daar aan laten wennen
En nu ben ik er wel helemaal vanaf...

Maarja da herkende ik dus
__________________
kuzzie..
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 20:05
Fade of Light
Avatar van Fade of Light
Fade of Light is offline
ik had vroeger hetzelfde als jij had, maar dan moest ik iets op zeggen voordat ik ging slapen...het begon met een grapje, maar de zin werd steeds langer, totdat ik bekant een boek zat voor te lezen...en toen ineens dacht ik: fuck it, wat een onzin. Ik ben ermee gestopt en er is niks aan de hand. Ik vind het toch wel fijn dat ik het heb gehad, want nou weet ik ten minste dat iemand zichzelf flink kan opnaaien voor niks en zodoende heb ik nu geen angsten meer

Maargoed zoals al eerder is gezegd, er zijn hier geen professionele specialisten. In ieder geval uit de analyse van je verhaal weet ik wel ongeveer wel getal het moet zijn

angezien mensen maar uren hebben tussen de 1-8 ...4,5,6,7 heb je zelf al gebruikt. Een 1 of 2 zul je wel niet halen voor een toets, dus...

Maargoed ik ben benieuw: stel het zou het getal 5 zijn (Wat het dus niet is), heb je dan ook problemen met het getal 45, 55, 65 etc..?
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 20:12
Farfalla
Farfalla is offline
Heej ja, ik herken je verhaal wel een beetje... Ik heb het met het getal 3, maar dan lang niet zo erg als jou. Bij slokjes water uit de kraan drinken, drink ik er bijvoorbeeld liever 4 of 5 dan 3. Maar als het toevallig zo uitkomt, drink ik er wel 3 en dan gebeurd er echt niks. Je houdt er alleen een beetje een rotgevoel aan over in het begin maar dat kun je compenseren door dan bijvoorbeeld extra hard de kraan dicht te draaien (dan voelt het voor mij als 4 slokjes). Wat ook helpt is je rotgetal opdelen in bijv 2, dus in jouw geval wordt dat 2,5. Probeer het getal 5 als 2x een 2,5 te zien, misschien helpt dat. En heb je niet een lievelingsgetal, bijvoorbeeld 10? Probeer 5 dan als de helft van je geluksgetal te zien. Dit helpt bij mij allemaal wel een beetje.
Je probleem heeft trouwens alles te maken met een ernstige vorm van dwangmatigheid; dit kan varieren van met een been op de stoep willen lopen tot een obsessie voor de kleur blauw. Succes iig en probeer je natuurlijk zo min mogelijk te focussen op getallen. Sterkte
__________________
Doe maar gek, dan doe je al gewoon genoeg
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 20:23
WiekeJagger
WiekeJagger is offline
Citaat:
Fade of Light schreef op 20-06-2003 @ 21:05:

Maargoed ik ben benieuw: stel het zou het getal 5 zijn (Wat het dus niet is), heb je dan ook problemen met het getal 45, 55, 65 etc..?
Nee daar heb ik niet echt problemen mee.. (moest er ook nog eens bijkomen) alhoewel ik ze liever niet opnoem ofzo.

Trouwens, jouw analyse van welk getal het is klopt wel een beetje.. heel erg.

Laatst gewijzigd op 20-06-2003 om 20:34.
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 20:26
Verwijderd
misschien zou met een psychiater praten zinvol zijn
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 20:56
squat
squat is offline
Hahah, wat een fantastische fobie. Sorry dat ik hier een grap van maak hoor maar ik vind ongediertefobia al raar. Als het waar is wat jij daar als beschrijving van je dag hebt is zie ik geen andere oplossing zien dan een psychiater op te zoeken. Persoonlijk denk ik ook dat je beter gewoon die angst onder ogen kan zien en dat nummer opschrijven. De eerste stap is ons vertellen welk nummer het is. Wacht even... een testje.

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20.

Leef je nog?

3

Laatst gewijzigd op 20-06-2003 om 21:02.
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:07
WiekeJagger
WiekeJagger is offline
Ja klopt, het is dat getal.

Ik vind het ook niet erg als iemand anders het zegt, als ik het zelf maar niet hoef te doen.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to loose
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:14
WiekeJagger
WiekeJagger is offline
Sorry, ik moet nu even nog iets posten.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to loose
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:25
Verwijderd
Hee Kay & WiekeJagger: of het is toeval of 'jullie' ip lijkt wel erg veel op elkaar. (Niet nog een nick aanmaken...sorry. )
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:30
thunder110
Avatar van thunder110
thunder110 is offline
Citaat:
WiekeJagger schreef op 20-06-2003 @ 22:14:
Sorry, ik moet nu even nog iets posten.
Waarom?
__________________
Bij het denken aan de liefde heb ik de liefde lief en 't is de liefde tot u, geliefde die mij tot die liefde hief
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:31
Verwijderd
Citaat:
thunder110 schreef op 20-06-2003 @ 22:30:
Waarom?
't waren drie posts en door die extra post werden het er vier.

Eerst heb je iets met 5, dat je dat niet wilt zeggen ed en nu opeens met 3?
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:34
WiekeJagger
WiekeJagger is offline
Nee ik heb niks met vijf, ik gebruikte dat omdat ik het andere getal niet wil opnoemen.

En ik ben die kay niet
__________________
Freedom is just another word for nothing left to loose
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:36
Verwijderd
Citaat:
WiekeJagger schreef op 20-06-2003 @ 22:34:
Nee ik heb niks met vijf, ik gebruikte dat omdat ik het andere getal niet wil opnoemen.

En ik ben die kay niet
Hoe raadt hij dat het drie is? Dat vraag ik me wel af.
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:38
WiekeJagger
WiekeJagger is offline
omdat ik 4, 5, 6 en 7 al genoemd heb denk ik.

Hoe hij weet dat het niet 1,2 8 of 9 is weer ik ook niet
__________________
Freedom is just another word for nothing left to loose
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:40
Ireentje
Avatar van Ireentje
Ireentje is offline
PARA
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 21:53
Fade of Light
Avatar van Fade of Light
Fade of Light is offline
zucht, wil je uitleg? een deel heb ik al gegeven:

lesuren 1-8

je hebt zelf 4,5,6,7 genoemd. Met een handigheidje uit de tekst weet je dat het 8 niet is, en de kans dat je een 1 of een 2 haalkt voor een proefwerk is wel errug laag.

Dan hou je 3 over....paranormaal sure thing
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 22:05
EvilSmiley
EvilSmiley is offline
ik denk dat iedereen als kind wel eens zon dwangmatige eigenschap heeft gehad. Zelf denk ik er altijd aan als de vervelingsziekte, en daar ligt gelijk ook de oplossing. Je moet gewoon zo druk worden met andere zaken dat je het vergeet, je het niet meer kunt permiteren om er aan te denken.

helpt echter niets, dan zul je met zon dwangmatige stoornis professionele hulp moeten gaan zoeken.
Met citaat reageren
Oud 20-06-2003, 23:15
Gomez
Gomez is offline
Citaat:
WiekeJagger schreef op 20-06-2003 @ 20:42:
verhaal
Het klinkt als dwangmatig handelen. toch maar evenb naar de psycholoog
__________________
Buurman? Ik hier?
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 00:26
Ed De Pijpslet
Avatar van Ed De Pijpslet
Ed De Pijpslet is offline
Eey 3 is mijn geluksgetal, omdat ik op 03-03 geboren ben!!
Wat zal die dag met datum 03-03-03 voor jou kut zijn geweest zeg!
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 00:39
MickeyV
MickeyV is offline
Wat een briljante nickname, Ed. Bijna net zo briljant als mijn "Homeau" van weleer.
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 21-06-2003, 00:43
MickeyV
MickeyV is offline
CAPTAIN_CAPSLOCK mocht er natuurlijk ook wezen. Laten we wel zijn.
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 00:48
poesiefox
poesiefox is offline
Drie is het getal wat bijna alle mensen kiezen uit een getallenreeksje van 1, 2, 3 4 of 5.

Van 1 tot 10 kiest de meerderheid 7.

Drie is, op 1 na, het kleinste priemgetal. Wij mensen hebben bijna van alles in ons licaam 1 of 2 of heel veel dingen, 3 is het eerste lichaamsvreemde getal. Een driehoek is het meetkundig figuur met het minste aantal hoeken, en op een af andere manier is die drie voor ons magisch.

Dat is zij dus gaan bezweren. Dwanggedachten. Tja, ik zou zeggen een psycholoog en gedragstherapie. Alles wat je jezelf aanleert, kun je ook weer afleren.

Probeer je te herinneren hoe het ooit begon. Je hebt ooit een angst gehad die met 3 te maken had. Jij bent die angst met 3 gaan associeren, en nu vermijdt je 3 omdat het die angst oproept. Je moet niet wennen aan 3, je moet die oorspronkelijke angst onder de ogen zien, en merken dat je daar niet bang voor hoeft te zijn.
__________________
Pfff. Boeie.
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 01:02
Verwijderd
'k Heb ook een paar dwangstoornisjes.
't Begint onschuldig en dan kom je er geobsedeerd door, jammergenoeg. Het heeft idd veel te maken met verveling, want hoe meer ik aan mijn hoofd heb, hoe minder ik aan mijn stoornisjes denk, behalve dan mijn fobiën, die verminderen nooit.

Mijn stoornissen:voetenangst, vingers constant kraken, kledij heel de tijd rechttrekken, spinnenfobie, tenen kraken voor slapengaan, kastdeuren, deur, gordijnen...moeten allemaal dicht, wekker 2 keer opnieuw zetten, op een bepaalde manier in mijn bed moeten liggen.....(veel dus)
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 06:44
Silver rain
Avatar van Silver rain
Silver rain is offline
Ik heb zo'n tik dat als ik 2 keer om iets heen loop moet ik daar persé 3 keer omheen lopen. En alle deuren (op school, huis) vallen altijd in m'n gezicht als ik erdoorheen wil lopen. Zal wel toeval zijn maar het gebeurt zo vaak.
__________________
Bescherm de dieren tegen de beesten | Bundel die krachten als positief verenigen. Koppel gedachten in plaats van die te stenigen | DK |
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 10:35
mathfreak
Avatar van mathfreak
mathfreak is offline
Citaat:
poesiefox schreef op 21-06-2003 @ 01:48:
Drie is, op 1 na, het kleinste priemgetal.
Je vergist je. Het kleinste priemgetal is 2, aangezien een priemgetal een natuurlijk getal groter dan 1 is dat zichzelf en 1 als deler heeft.
__________________
"Mathematics is a gigantic intellectual construction, very difficult, if not impossible, to view in its entirety." Armand Borel
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 10:46
Fade of Light
Avatar van Fade of Light
Fade of Light is offline
Citaat:
mathfreak schreef op 21-06-2003 @ 11:35:
Je vergist je. Het kleinste priemgetal is 2, aangezien een priemgetal een natuurlijk getal groter dan 1 is dat zichzelf en 1 als deler heeft.
je kunt dat ook anders opvatten:

drie is op 1 getal na het kleinste priemgetal


aangezien 1 niet eens een priemgetal is
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 11:13
mathfreak
Avatar van mathfreak
mathfreak is offline
Citaat:
Fade of Light schreef op 21-06-2003 @ 11:46:
je kunt dat ook anders opvatten:

drie is op 1 getal na het kleinste priemgetal


aangezien 1 niet eens een priemgetal is
Zo zou je het ook op kunnen vatten, maar ik ga er van uit dat poesiefox uitging van de uitspraak "een priemgetal is alleen door 1 en zichzelf deelbaar", en dat ze daaruit ten onrechte concludeert dat 1 zelf ook een priemgetal is, vandaar dat ik expliciet heb aangegeven dat een priemgetal 2 delers heeft die onderling verschillend zijn.
__________________
"Mathematics is a gigantic intellectual construction, very difficult, if not impossible, to view in its entirety." Armand Borel
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 11:25
Gwinnie
Avatar van Gwinnie
Gwinnie is offline
ga naar zo'n psycholoog. egt doen, want t zal wel super irritant zijn! en zie het onder ogen en zeg gewoon het cijfer een paar keer per dag tegen jezelf. zeg bij voorbeeld 3 keer achter elkaar: 3 keer 3 is 9 gedeeld door 3 is 3.

frustrerend. maar best kans dat t helpt?

ik zelf heb alleen dat ik persé links van iemand wil lopen. kan het niet uitstaan als ik rechts naast iemand loop, maar ja, hier heb ik geen last van. alleen de persoon om wie ik steeds heen loop he marco?
en dat ik steeds mn tanden wil poetsen.
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 12:47
proycon
Avatar van proycon
proycon is offline
Dit klinkt inderdaad als een obsessieve dwangstoornis (OCD, Obsessive Compulsive Disorder) veroorzaakt door een soort fobie.

De meest voorkomende getallenangst is voor het getal dertien, dit kan ook een fobie worden en wordt dan Triskadekafobie genoemd.

Het is een goed idee om hier zo snel mogelijk professionele hulp voor te zoeken voor dat het nog erger uit de hand loopt (cognitieve gedragstherapie is het beste in dit geval). Je hebt er op dit moment ook al heel erge last van en tenzij er iets aan gedaan wordt zal het je leven steeds meer gaan beheersen.

Maar het is gelukkig wel goed te genezen. Kijk bijvoorbeeld eens op www.ipzo.com en www.fobiechat.nl..

Iets wat je al kan doen is bijvoorbeeld je getal opschrijven, op een rekenmachientje intypen e.d, en daarna ga je steeds moeilijkere dingen doen, zoals expres zoveel keer met je hond gaan wandelen of expres zoveel slokken water drinken.. Zo door je angst/dwang heengaan is de enige manier...
__________________
Things are not what they appear, nor are they otherwise -- Surangama Sutra

Laatst gewijzigd op 21-06-2003 om 12:54.
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 12:49
Fantôme
Avatar van Fantôme
Fantôme is offline
he, waarom zie ik dit topic voor het eerst?!
goed, je hebt al veel adviezen gehad, ik heb niet alles gelezen, alleen de eerste paar en dit zal denk niets toevoegen, maargoed.

ik heb wel eens over dit soort dingen gelezen en gehoord. (gister nog)
dus je bent zeker niet de enige.
Volgens mij heet het dwangmatigheid.
je hebt ook nog DRANGmatigheid, maar dat is weer net even anders. (dat is, als een simpel voorbeeld, bijvoorbeeld dat je eigenlijk geen nieuwe kleren meer wilt kopen, maar dat ene shirtje TOCH wilt hebben en je het wel koopt). Dit komt echter niet overeen met wat jij hebt.

ik denk dat ik me wel enigzins wat in kan beelden hoe jij je voelt.
Ik heb het zelf (toen ik nog echt jong was) zelf ook wel eens gehad. zo mocht ik alleen links van een persoon lopen, alleen op de witte strepen van een zebrapad, en als ik een bepaalde beweeging met mn wijsvinger aan mn rechterhand maakte, moest dat ook met mn linker gebeuren en omgekeerd.
Toen vond ik het 'normaal' maar nu niet meer... ik doe het ook niet meer. (ik zeg niet dat je gek bent ofzo hoor).

volgens mij heeft het dus met dwangmatigheid te maken.
maar weet je wat zo vervelend is.
juist doordat je de 'angst' (mag ik het angst noemen?) voor het getal 5 hebt... GAAT het ook mis. net als dat de uitkomst van die som 5 was, maar dat cijfer maakt je zo nerveus, dat je 6 opschrijft.. DAARDOOR gaat het juist fout.

Hoe moeilijk het ook is, je moet van die angst af zien te komen.
En ik denk dat je dat niet zo makkelijk alleen kunt, dus ik raad je aan hulp te zoeken.

liefs, Wendy
__________________
Dit is een coole sig.
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 13:16
Muze
Avatar van Muze
Muze is offline
Maar wat denk je dat er dan gebeurd als je te maken hebt met dat getal? Wat kan er nou precies misgaan als je de hond drie keer op een dag uitlaat?
Tis maar een ideetje maar misschien moet je proberen het getal juist niet zo te ontwijken, maar t zit vast dieper dan dat.
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 13:44
Fantôme
Avatar van Fantôme
Fantôme is offline
Citaat:
my26 schreef op 21-06-2003 @ 14:16:
Maar wat denk je dat er dan gebeurd als je te maken hebt met dat getal? Wat kan er nou precies misgaan als je de hond drie keer op een dag uitlaat?
Tis maar een ideetje maar misschien moet je proberen het getal juist niet zo te ontwijken, maar t zit vast dieper dan dat.
hmm... voor buitenstaanders als wij, klinkt het verhaal waarschijnlijk allemaal 'raar'. en vinden we dat er niet zo moeilijk over gedaan moet worden. Tenminste, we VOELEN die angst niet.
maar ik denk dat het inderdaad dieper zit dan de meeste van ons kunnen beseffen.
__________________
Dit is een coole sig.
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 13:54
Fade of Light
Avatar van Fade of Light
Fade of Light is offline
Citaat:
my26 schreef op 21-06-2003 @ 14:16:
Maar wat denk je dat er dan gebeurd als je te maken hebt met dat getal? Wat kan er nou precies misgaan als je de hond drie keer op een dag uitlaat?
Tis maar een ideetje maar misschien moet je proberen het getal juist niet zo te ontwijken, maar t zit vast dieper dan dat.
het rare kan zijn dat je niet precies weet wat er gaat gebeuren maar je denkt gewoon dat er "IETS ergs" gaat gebeuren...
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 15:05
Verwijderd
Ik ben eens naar die site geweest (www.mindtuning.nl) en heb ontdekt dat ik NOG meer angsten heb.
Op 1 van die sites stond dat het vooral intelligentere mensen kan overkomen, wat eigenlijk wel nogal tegenstijdig is, vind ik.
Aan de ene kant, idd, intelligentere mensen denken meer en dieper na, aan de andere kant, ze zijn slimmer, dus moeten ze toch meer vatten dat er geen logica in zit?
(alhoewel, ik ben zelf niet dom en ik weet dus dat er geen logica in mijn angsten zit, verklaar mezelf zot, maar toch raak ik er niet van los....).

Toch ben ik al een heel klein beetje vooruit, wat betreft mijn spinnenfobie (de meest aanvaarde in deze maatschappij ).
Ik heb al eens eentje doodgemept, maar dan wel een kleintje.
Ik ben zelfs bang van foto's van vogelspinnen (er stond vorig jaar één in mijn engels handboek en die heb ik dan afgeplakt met een kartonnetje, zodat ik de spin niet per ongeluk zou zien).
Je kunt je dus al voorstellen welke angsten ik meemaakte tijdens de reclameperiode van 'Arachnafobia'.

Mijn andere fobiën blijven verergeren... (ga ik niet over beginnen uit te wijden, kan er boeken mee vol schrijven denk ik...hmmm, da's nog 'n ideetje...)
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 18:00
Angel Of Faith
Avatar van Angel Of Faith
Angel Of Faith is offline
Ik heb niet alle reacties gelezen dus het kan er al tussen staan, maar volgens mij heb je last van een soort dwangneurose. Ik heb er ook last van en niet alleen van getallen maar ook andere soort dingen die ik gewoon MOET doen. Nu de getallen bvb. het getal 2 is geen goed getal want daar had ik al negatieve ervaringen mee dus niets mag met het getal twee te maken hebben. Zo heb ik wel iets voor alle getallen tot en met 10. Het is echt niet meer uit te houden en ik weet niet wat ik er moet tegendoen. Zeker en vast veel sterkte!

xxx
Faith
__________________
<~ Ik ben van niemand, alleen van mezelf!~>; no hope, no love, no glory... no happy ending; I should have kicked your ass instead!
Met citaat reageren
Oud 21-06-2003, 19:18
Sithan
Sithan is offline
Dit valt denk ik onder de obsessieve-compulsieve stoornissen oftewel een dwangstoornis...

"Dwanggedachten zijn steeds terugkerende, aanhoudende ideeen, gedachten, beelden of impulsen die veel spanning geven. Deze gedachten worden onvrijwillig, maar uiteindelijk toch als produkt van de eigen persoon beleefd. .... De gedachten, beelden of impulsen zijn meer dan alleen een overmatige bezorgdheid over alledaagse problemen. Er worden pogingen genomen ze te negeren, te onderdrukken of te neutraliseren met andere gedachten of handelingen. Dit neutraliseren neemt vaak de vorm van dwanghandelingen aan. "

"Cognitieve technieken grijpen aan op de negatieve gedachten, die direct volgen op en geluxeerd worden door intrusieve gedachten. Technieken om deze negatieve cognities te wijzigen, zijn onder andere:
a. maken van een kansberekening voor het optreden van schadelijke gevolgen.
b. veranderen van het perspectief van de patient.
c. tonen van een dubbele standaard voor het eigen gedrag versus dat van anderen.
d. maken van een kosten-baten analyse en het doorvragen naar de consequenties van gebeurtenissen. (stel dat dat gebeurt, wat dan nog?)(van oppen & arnt 1994)"

Zegt mijn handboek Psychopathologie....
__________________
Twee gekken die zeiden: "Wij 3-en, zijn alle 4 een soort van genieën"- spreek wartaal, doe raar - Iets geks geen bezwaar - Geniale fantasmagorieën -
Met citaat reageren
Oud 22-06-2003, 09:55
Yab-Yum
Avatar van Yab-Yum
Yab-Yum is offline
Hee Wieke, volgensmij als ik dit zo doorlees heb je dwanggevoelens. (ik weet niet hoe die term precies heet) Je moet en zal dat ene getal vermijden, anders...
Ik ben dan wel geen psycholoog, maar ik denk dat dat t echt is, want ik heb t ook in mindere mate gehad en ik weet wat je ertegen kan doen. Het zijn dwanghandelingen die je van jezelf moet doen. Veel kinderen hebben dat op hun 9e-10e, denk aan de zwarte stoeptegels die vermeden moeten worden, of de hekken die om de 2 meter aangeraakt moeten worden anders moet je weer helemaal terug, of het 3x de mond spoelen na het tandenpoetsen. Bij jou is er echter ook angst bij gekomen.
Ik zelf slik seroxat, (waardoor mijn serotonine-gehalte geneutraliseerd wordt), tegen depressiviteit. Maar ik heb in de bijsluiter gelezen dat deze ook voorgeschreven wordt voor mensen met dwanghandelingen, fobieen, en angstaanvallen. Lijkt me perfect voor jou. Je zult daarentegen het ook moeten afbouwen (niet de medicijnen, maar jouw rariteiten). Dit lukt echt wel! Ga naar de huisarts, leg je probleem voor, het is absoluut niet raar, heel veel mensen hebben het!
Met citaat reageren
Oud 22-06-2003, 11:10
Sithan
Sithan is offline
Citaat:
kaasstaafje schreef op 22-06-2003 @ 10:55:
Maar ik heb in de bijsluiter gelezen dat deze ook voorgeschreven wordt voor mensen met dwanghandelingen, fobieen, en angstaanvallen. Lijkt me perfect voor jou. Je zult daarentegen het ook moeten afbouwen (niet de medicijnen, maar jouw rariteiten). Dit lukt echt wel! Ga naar de huisarts, leg je probleem voor, het is absoluut niet raar, heel veel mensen hebben het!
Medicijnen moet je alleen gebruiken als er geen andere oplossing is en ik denk dat psychotherapie in dit geval best kan helpen...
__________________
Twee gekken die zeiden: "Wij 3-en, zijn alle 4 een soort van genieën"- spreek wartaal, doe raar - Iets geks geen bezwaar - Geniale fantasmagorieën -
Met citaat reageren
Oud 22-06-2003, 14:34
Verwijderd
ik heb juist een tijdje gehad dat ik alles 3x moest doen ik had ook een ander woord voor 3 en elke keer als ik dat getal opschreef moest het een speciale kleur hebben. achja, op een gegeven moment was ik er minder mee bezig en ging het vanzelf over, maar bij jou is het wel heel erg geloof ik... toch es kijken of iemand je nog goede adviezen kan geven!
Met citaat reageren
Oud 22-06-2003, 14:55
ShoarmaSchaap
Avatar van ShoarmaSchaap
ShoarmaSchaap is offline
dat is "best" extreem

Ja ik kan je wel vertellen dat het echt complete bullshit is wat je geloofd, maar misschien kan een pscyholoog dat beter dan ik
Met citaat reageren
Oud 22-06-2003, 14:57
Fantôme
Avatar van Fantôme
Fantôme is offline
Citaat:
ShoarmaSchaap schreef op 22-06-2003 @ 15:55:
dat is "best" extreem

Ja ik kan je wel vertellen dat het echt complete bullshit is wat je geloofd, maar misschien kan een pscyholoog dat beter dan ik
hmm ja.
ik denk dat ze er zelf wel van bewust is, enigzins...
dat was ik ook wel (vroeger... jaar of 10)
maar toch bleef ik het doen.
bij mij is het vanzelf overgegaan. het was dan ook niet zo extreem als bij haar. en ja, ik moet je denk gelijk geven dat een psych dat beter zou kunnen.
hmm... waar is ze eigenlijk gebleven, ze reageert niet meer.
__________________
Dit is een coole sig.
Met citaat reageren
Oud 22-06-2003, 16:13
Sysy
Avatar van Sysy
Sysy is offline
obsessive-compulsive disorder....

dat is mijn ingeving, en ik ben psycho studentje maar ja dus nog lang geen psycholoog. Maar oed over wat je vertelt denk ik dat het dat is.
Ik vind het een beetje respectloos dat sommige mensen er hier zo licht over doen. Je weet niet hoe het is totdat je het zelf mee maakt. Toch heeft iedereen wel is van die neigingen geloof ik.
Tenminste ik heb wel is dat ik als iemand het over een fiets heeft, of over sleutels of wat dan ook dat ik moet checken of ik mn fietsleutels nog wel heb, hoewel ik dondersgoed weet dat ik ze nog heb. Dat is natuurlijk niks vergeleken met wat Wieke heeft maar goed. Het geeft je een idee...

met zoiets moet je toch echt naar een psycholoog lijkt mij. Het zelf oplossen gaat niet zo. Advies van mensen hier misschien wel wat maar echt veranderen doet het niks. Want het lijkt me dat je eigenlijk heel goed weet dat er op zich niks kan gebeuren maar het toch zo voelt...
__________________
Creecraw Toad's foot Geese walk Barefoot
Met citaat reageren
Oud 22-06-2003, 16:30
Fantôme
Avatar van Fantôme
Fantôme is offline
sysy, ik weet niet of je het over mij had.
maarja... ik blijf het altijd herhalen in mijn post.
die dingen van mij kunnen nogal luchtig overkomen, terwijl het echt niet zo bedoeld is.
__________________
Dit is een coole sig.
Met citaat reageren
Oud 23-06-2003, 13:02
zomaar een mens
Avatar van zomaar een mens
zomaar een mens is offline
Ben je dan niet bang om woorden van drie letters te gebruiken?
Met citaat reageren
Oud 23-06-2003, 13:58
Riconoscente
Avatar van Riconoscente
Riconoscente is offline
Daar heb ik ook last van gehad, met het getal drie en met alle veelvouden van dat getal. Als ik drie koekjes at, moest ik er nog één, als ik er twee had, moest ik ophouden of er nog twee. Nu eet ik geen koekjes meer. Als ik cijfers van de klok optelde, kwam er altijd 19 (mijn geboortedag), 13 (ongeluksgetal) of een veelvoud van 3 uit. Alles deed ik 1, 2, 4, 5, 7 etc. keer. Ik kon ook niet 2 snoepjes nemen en er dan nog 3 nemen om op 5 te komen, nee, 4 nemen kon dan ook niet, want dan kwam ik op 6, 2x3, dan moest ik er 5 extra nemen. Inmiddels is dat overgegaan...ik ben uberhaupt niet zo Paranoide meer als vroeger.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Psychologie Angst voor te laat komen (opa)
Armoed
9 29-12-2010 15:47
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Tussentijdse peiling
Verwijderd
435 31-03-2009 17:28
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap VVD'er Wilders haalt uit naar de islam.
JantjePietje
220 17-02-2004 17:40
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap Homo-discussie België
J. Geelman
137 12-01-2004 15:01
De Kantine Wat staat er onder jouw CTRL-V?
Tandpasta
499 28-11-2003 22:11
Levensbeschouwing & Filosofie christendom versus sex
elledc
41 26-11-2003 20:23


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:17.