Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Lichaam & Geest / Psychologie
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 20-03-2004, 11:10
aapje
Avatar van aapje
aapje is offline
Ik moet een presentatie over psychiatrie houden, ik heb in de bibliotheek gezocht naar boeken, internet afgezocht maar ik kan nergens duidelijk en concreet vinden wat psychiatrie inhoud enzow..wie helpt me?
__________________
Sun is shining on my head, but it's a rainy day
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 20-03-2004, 11:23
Verwijderd
Gebruik ff de zoekfunctie op het forum, dan vind je vast wel wat (iig over wat is psychiatrie, wat is een psychiater en dat soort dingen).
Met citaat reageren
Oud 20-03-2004, 11:24
Quiana
Avatar van Quiana
Quiana is offline
Als je in de bieb bent, en je kunt geen concrete dingen vinden ed,
vraag het dan aan een bibliothecaresse oid... Die mensen zijn er
niet voor niets... Dit is nl niet echt een onderwerp waar heel weinig over te vinden zal zijn, denk ik.

Heb je al wel punten ed die je in je presentatie wilt behandelen?
(je kan bijv eerst het algemene van psychiatrie vertellen, en later
dieper ingaan op bepaalde aspecten daarvan ed. (bijv psychofarmaca, psychiaters, enz))

Citaat:
Psychiatrie is het toepassingsgebied van de geneeskunde dat zich richt op de diagnostiek en behandeling van psychische ziektebeelden. Artsen die zich gespecialiseerd hebben in de psychiatrie heten psychiater.

Diagnostiek
De huidige diagnostische termen en klinische beelden zijn terug te vinden in de DSM-IV. Dit is een descriptieve lijst van psychische stoornissen zoals die in de Westerse wereld voorkomen en onderzocht zijn.

Behandeling
Kenmerkend voor psychiatrie is de toepassing van psychofarmaca als behandelmiddel. Echter ook de toepassing van psychotherapie behoort tot dit domein. In de jaren 1920-70 maakten omstreden methoden als elektroshock en lobotomie ook deel uit van de behandeling.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Psychiatrie
__________________
Drie.
Met citaat reageren
Oud 20-03-2004, 12:16
aapje
Avatar van aapje
aapje is offline
bedankt
__________________
Sun is shining on my head, but it's a rainy day
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:25.