Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Oude troep / Mystiek
 
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 07-04-2004, 03:03
Oracle
Oracle is offline
Citaat:
Tio

Er ooit aan gedacht, dat zij die slechts liefde tonen, waarschijnlijk bruut vertrapt worden door de rest van de maatschappij?
Verder is "liefde" een nogal relatief begrip in dit geval.
Bovendien vraag ik me af, in hoeverre iedereen door een web van liefde méér verbonden zou zijn, dan door enig andere vorm van verbinding.

Kortom, wat wil je hier eigenlijk mee bereiken?

Wanneer iedereen van iedereen houdt is van brute vertrapping geen sprake meer. De liefde is een concreet begrip in dit geval, wanneer er van deze verbinding sprake is , spreekt men van een zielsverbinding, iets dat onze essensie raakt en daarom in waarde meer betekenis heeft dan enerlij ander soort van verbinding.

Het doel is weer het terugkeren tot God.
Advertentie
Oud 07-04-2004, 03:04
Oracle
Oracle is offline
Citaat:
cHa0s

*walg* ... de (Bijbelse) God is heel veel, maar absoluut geen liefde.
Ieder mens bezit de goddelijke vonk , die afstemming heeft op God die liefde is. Zij die anders handelen zijn onbewust van deze liefdevolle afstemming.
Oud 07-04-2004, 03:06
Oracle
Oracle is offline
Citaat:
zeehond23

ik wil maria wel eens goed lief hebben
Sex waarvan je zonder waarachtig van de persoon te houden met wie je het doet heeft geen waarde.
Oud 07-04-2004, 03:07
Oracle
Oracle is offline
Citaat:
Nee, godsdienst is vergif. (zeiden de communisten ook al)
Dit leidt tot vele oorlogen in de wereld.
Religie is niet belangrijk, Liefde wel. En wanneer men de woorden van Christus leest , welk kwaad vind men daarin die men Jezus persoonlijk kan verwijten?
Oud 07-04-2004, 03:10
Oracle
Oracle is offline
Citaat:
Jammer dat dat niet werkt, er zou ook geen evenwicht meer zijn srry maar de mensheid bestaat nou eenmaal niet alleen uit liefde.
Het werkt dus wel zo, ga maar na voor jezelf. Ik sta op om te zeggen dat het anders kan , en ik sta hier feilloos achter. Ooit was dit land in oorlog en nu is er vrede, verandering KAN plaatsvinden wanneer men dit dus echt wil.
Oud 07-04-2004, 03:13
cha0s
Avatar van cha0s
cha0s is offline
Citaat:
Oracle schreef op 07-04-2004 @ 04:04 :
Ieder mens bezit de goddelijke vonk , die afstemming heeft op God die liefde is. Zij die anders handelen zijn onbewust van deze liefdevolle afstemming.
Buiten 't feit om dat ik sowieso niet in 'n god/hogere macht/whatsoever geloof, vind ik het hele idee dat god (de bijbelse iig) liefde zou zijn stuitend en ook volledig ongegrond als je kijkt naar de gruweldaden die beschreven worden in de bijbel. De bijbelse god is sadistisch, egoïstisch, jaloers, aandachtsgeil, een massamoordenaar, een volksmenner, een homofoob, etc... om de 5 a 6 bladzijden OT word er wel 'n compleet volk afgeslacht, door god zelf of op bevel van god.
__________________
He died shortly after, intriguingly, while standing up and leaning against a mantlepiece, purely in order to prove that it could be done.
Oud 07-04-2004, 03:22
Oracle
Oracle is offline
Citaat:
freyk


Als humanist geloof ik niet in god, maar eerder in de wetenschap.
Wat weet de wetenschap van het leven na de dood volgens jou? Als humanist mag je geloven dat het leven niet door de wetenschap gemaakt is, en deze nog ruimschoots in de kinderschoenen staat. Je kan zeggen de mens te vertegenwoordigen maar je kent jezelf waarschijnlijk niet eens. Hoe bewust ben je van de dingen , en welke graden heb je hierin behaalt?

Maar goed je hebt gelijk , waarom zou je in God geloven als je hem nog nooit gezien hebt, nog nooit het leven na de dood ogenschijnlijk betreden hebt ? Nou goed, dan vragen we het toch gewoon aan een atheist die het zelf meegemaakt heeft.

In het engels maar goed

"Before his near-death experience, Rev. Howard Storm, a Professor of Art at Northern Kentucky University, was not a very pleasant man. He was an avowed atheist and was hostile to every form of religion and those who practiced it. He often would use rage to control everyone around him and he didn’t find joy in anything. Anything that wasn’t seen, touched or felt, he had no faith in. He knew with certainty that the material world was the full extent of everything that was. He considered all belief systems associated with religion to be fantasies for people to deceive themselves with. Beyond what science said, there was nothing else.

On June 1, 1985, at the age of 38, Howard Storm had a near-death experience due to a perforation of the stomach and his life was forever changed. His near-death experience is one of the most profound, if not the most profound, afterlife experience I have ever documented. His life was so immensely changed after his near-death experience that he resigned as a professor and devoted his time to attending the United Theological Seminary to become a United Church of Christ minister. The following is the account of Pastor Howard Storm's near-death experience, which is an excerpt from his book, My Descent Into Death, reprinted by permission.
"
Voor het hele verhaal

http://www.near-death.com/experiences/storm01.html engels
Oud 07-04-2004, 03:28
Oracle
Oracle is offline
Citaat:
cHa0s schreef op 07-04-2004 @ 04:13 :
Buiten 't feit om dat ik sowieso niet in 'n god/hogere macht/whatsoever geloof, vind ik het hele idee dat god (de bijbelse iig) liefde zou zijn stuitend en ook volledig ongegrond als je kijkt naar de gruweldaden die beschreven worden in de bijbel. De bijbelse god is sadistisch, egoïstisch, jaloers, aandachtsgeil, een massamoordenaar, een volksmenner, een homofoob, etc... om de 5 a 6 bladzijden OT word er wel 'n compleet volk afgeslacht, door god zelf of op bevel van god.
Vind ik niet, Jezus voldoet aan geen enkel van de hierboven door jouw voldane beschrijvingen. Ik ken Jezus als een Liefdevolle zoon van God. Die handelde naar het doen en laten van zijn Vader.
Oud 07-04-2004, 03:49
cha0s
Avatar van cha0s
cha0s is offline
Mattheus 10: 34 - 38 ?

Meent niet, dat Ik gekomen ben, om vrede te brengen op de aarde; Ik ben niet gekomen om vrede te brengen, maar het zwaard.
Want Ik ben gekomen, om den mens tweedrachtig te maken tegen zijn vader, en de dochter tegen haar moeder, en de schoondochter tegen haar schoonmoeder.
En zij [zullen] des mensen vijanden [worden], die zijn huisgenoten [zijn].
Die vader of moeder liefheeft boven Mij, is Mijns niet waardig; en die zoon of dochter liefheeft boven Mij, is Mijns niet waardig.
En die zijn kruis niet [op] [zich] neemt, en Mij navolgt, is Mijns niet waardig.


en ook bijv:

En Hij zeide tot hen: Gij doet [zeker] Gods gebod wel te niet, opdat gij uw inzettingen zoudt onderhouden.
Want Mozes heeft gezegd: Eer uw vader en uw moeder; en: wie vader of moeder vloekt, die zal den dood sterven.
(marcus 7: 9, 10)


dat is Jesus, leuk ventje.
dezelfde die 'n hele stad verdoemd omdat ze niet wilden bekeren, dezelfde die 'n vijgeboom vervloekt omdat er geen vruchten aanzaten (terwijl 't de tijd voor vijgen niet was, domme mofo is 't ook nog es,) dezelfde die het slaan van slaven goedkeurt, dezelfde die Christenen er op aanspreekt dat ze hun kinderen niet doden omdat die 1 van de 10 geboden niet zouden hebben nageleefd, etc...
__________________
He died shortly after, intriguingly, while standing up and leaning against a mantlepiece, purely in order to prove that it could be done.

Laatst gewijzigd op 07-04-2004 om 03:57.
Oud 07-04-2004, 12:08
Levitating Nun
Avatar van Levitating Nun
Levitating Nun is offline
praat eens in je eigen woorden, in plaats van alleen maar kerkelijke dogma's op te dissen
Oud 07-04-2004, 12:55
Verwijderd
Hoewel ik het heelleuk vind om van zichzelf overtuigde gelovigen (en nee, dan heb ik het NIET alleen over de christenen!) op hun bek te zien gaan, heb ik geen zin in dit topic. Daarbij hoort het hier niet eens, ga op levensbeschouwing over God blaten, maar ook daar hebben ze geen zin in een belerend toontje. We kunnen allemaal wel voor onszelf uitmaken waar we wel en niet inwillen geloven.

en ja mijn spatiebalkis rot
Advertentie
 


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Levensbeschouwing & Filosofie de perfecte ideologie; is de ideale staat mogelijk?
sublime
248 22-02-2002 17:15


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:15.