5. Verwerk het geheel in een zelf geschreven logisch opgebouwd betoog:
Chatbot ontmaskeert pedofielen
Een tijd geleden sloot MSN zijn gratis chatrooms, omdat de pedofielen een dreiging vormden op hun communicatiekanaal. Deze actie loste het probleem niet op. Om de pedofielen te ontmaskeren ontwikkelde de Brit Jim Wightman de ‘chatnanny’s, software die naar pedofielen speurt. Het programma was beter dan de actie van MSN.
Dit programma analyseert de zinnen die op het scherm verschijnen. Ze worden in stukken gehakt en zinssneden en woorden worden met elkaar vergeleken. De software is uitgerust met een neuraal netwerk dat ‘leert’ hoe individuen op het Internet taal gebruiken. Een volwassene die zich als een kind voordat, maakt vaak dezelfde fouten, terwijl klassiek toenaderingsgedrag meestal snel herkenbaar is. Om niet onmiddellijk zelf te worden ontmaskerd, wordt elke Chatnanny met andere parameters uitgerust.
Volgens de maker zijn er al honderdduizend van zijn chatbots in chatrooms actief. Als het programma een pedofiel pakt, stuurt die de informatie naar Wightman en hij stuurt het door aan de politie.
|