Kerk in Barneveld, Jan van Schaffelaar is daar ooit vanaf gesprongen. De toren heet nu ook de van Schaffelaar toren, het boek van Thea Beckman, Hasse Simonsdochter, gaat hier deels over. (pas op, is fictie verweven met non-fictie)
Tijdens de genocide in Rwanda in de jaren '90 zijn veel Huttie's (of Tuttsie's, mijn excuus) juist bij of in kerken vermoord, omdat ze daar naar toe gingen om hulp en bescherming, helaas juist omdát ze met zijn allen in een kerk gingen zitten, waren ze een makkelijke prooi.
En in de Canterburry Cathedral is Thomas Becket vermoord, is nog een leuk monumentje van hem in die kathedraal. Drie dolken van ijzer die samen met hun schaduw de zes messen voorstellen waarmee hij is vermoord.
|