Oud 19-01-2002, 10:48
Sydney
Sydney is offline
..tussen Universiteit en HBO???
hbo is toch meer op de practijk gericht ofzo?
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 19-01-2002, 10:51
Verwijderd
Hogescholen bouwen voort op al bestaande kennis. Het draait om het leren van een vak, vandaar de term (Middelbaar/Hoger) Beroeps Onderwijs. Er is minder ruimte voor eigen inzichten dan op een universiteit, waar het meer draait om wetenschap in de zin van onderzoek. Natuurlijk is een HBO-Scheepsbouw of iets dergelijks wel hardstikke pittig maar het blijft praktijkgericht. Een universiteit is veel meer theoretisch, daar komen de 'grote denkers' vandaan.

En verder zit er natuurlijk nog veel verschil in de entourage. Universiteiten bestaan al heel lang, sommige honderden jaren. Ze hebben een traditie van kennis opgebouwd en zijn de kenniscentra van de natie. Verder is alles wat erbij hoort zoals studentenverenigingen, disputen, gala's, commissies en de hele studentikoze bedoening gewoon hardstikke tof natuurlijk (ik moet nu toch ff een wervend praatje afsteken )
Met citaat reageren
Oud 19-01-2002, 13:25
beuk
Avatar van beuk
beuk is offline
Inderdaad. Ik weet verder niet precies hoe het er op het HBO aan toe gaat, dus als ik iets raars zeg, verbeter me
Maar volgens mij is het op de HBO toch wel wat schoolser.. op de universiteit ben je vrij om te studeren in je eigen tempo..
__________________
when i rock..
Met citaat reageren
Oud 21-01-2002, 14:35
Sister Bliz
Avatar van Sister Bliz
Sister Bliz is offline
Daar krijg je BERGEN info over als je in de vierde zit. Universiteit is meer gericht op onderzoek en vereist meer discipline.
__________________
Er zijn slechts twee manieren om je leven te leven: doen alsof niets een wonder is, en doen alsof alles een wonder is. Ik geloof in de laatste manier.
Met citaat reageren
Oud 06-02-2003, 10:51
watervlo
watervlo is offline
volgens mij is dat iets wat meer van de soort opleiding afhangt dan van het feit dat iets mbo/hbo/universiteit is. ik ken mbo opleidingen die moeilijker zijn dan de gemiddelde hbo opleidingen, en ik ken hbo opleidingen die moeilijker zijn(ook qua theorie) dan de gemiddelde universitaire opleiding.
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren

Topictools Zoek in deze topic
Zoek in deze topic:

Geavanceerd zoeken

Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie stelsel van vervaningswaarde, en wat is het verschil tussen het nominalisme en het
wizzywozzy
2 07-04-2010 15:45
Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen [Cyrillisch alfabet]Wat is het verschil tussen de й en de ы?
Miles
5 05-06-2006 14:38
Huiswerkvragen: Klassieke & Moderne talen Wat is het verschil tussen dom en stom?
BananaSplit
4 28-12-2005 22:28
Software & Hardware Wat is het verschil tussen PHP en HTML
DG
6 05-01-2005 22:58
Liefde & Relatie Wat is het verschil tss vriendschap en liefde?
zonnetje86
21 28-09-2002 19:11
Software & Hardware wat is het verschil???
MaNdArKdExTeR
8 10-08-2001 21:05


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:05.