Citaat:
citroen schreef op 28-10-2004 @ 14:10 :
Je hebt receptieve aan-velden en uit-velden.
Aan-velden werken maximaal als het centrum de prikkel wit krijgt en de buitrand de prikkel zwart. en uit-velden andersom.
aan en uit velden komen verspreid in gelijke mate op het netvlies voor.
Wat betekent "maximaal werken" (licht doorlaten?) en hoe kun je nu hiermee het contrast verhogen??
|
Als er licht van het stukje wit papier vlak naast het zwarte vierkant op e netvlied valt, zal dit door een aan-veld niet zomaar als wit worden gezien, zoals de rest van het papier, maar als nog net iets intenser wit, omdat op (een deel van) de rand van het veld minder licht valt.
In een uitveld gebeurt het tegenovergestelde. Waar je netvlies zwart ziet net binnen het vierkant, waar dus bijna geen licht op het netvlies valt, zal een uitveld niet zomaar een "bijna geen licht"-prikkel doorgeven, maar een "nog minder dan bijna geen llicht"-prikkel.
Wat je hersens dus binnenkrijgen is net binnen het vierkant een extreem zwarte kleur, en net buiten het vierkant een extreem witte kleur, hierdoor is het contrast hoger dan zonder deze velden.
Ik hoop dat ik het wat duidelijker heb gemaakt.