Het waterprobleem in Californië
1.Waar halen de Californiërs hun water vandaan?
Californië is een rijk en welvarend land.
Hierdoor is er voldoende geld beschikbaar om de droge gebieden te voorzien van water.
Tot tegenstelling in een ontwikkelingsland want hier is er geen geld voor een goed watervoorzieningsysteem.
In het zuiden van Californië valt nauwelijks regen.
‘s Winters is de temperatuur maximaal 18 graden.
In Californië hebben de mensen twee manieren om aan de watervoorziening te voldoen;
· .Water uit de grond pompen
· .Water van elders halen
Dat water van elders wordt soms aangevoerd door de natuur.
Inde droge gebieden in de VS brengen de mensen het zelf.
Met enorme pijpleidingen vervoeren ze het water over honderden kilometers naar woestijnsteden.
2.Is er eigelijk wel genoeg water?
De strijd om het water, waar tekort aan is, en wie deze mag krijgen is redelijk ingewikkeld. Aan de ene kant zou je zeggen dat ze het beste meer stuwdammen en spaarbekkens en andere watervoorzieningsystemen aan kunnen leggen, maar dit kost te veel geld.Een tweede optie is minder water gebruiken.
Dit betekent dat of de fabrieken die veel water gebruiken weg moeten gaan, of dat de landbouw sterk verminderd moet worden.
Dit is een dagelijkse discussie.Je zou denken dar de landbouw steeds minder wordt en dus de fabrieken voor gaan, maar deze fabrieken kunnen makkelijker verhuizen in tegenstelling tot de landbouw.
Hope dat je er what aan hebt

Anyway buh bye....lots of love Paul McCartney Lover