Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Exacte vakken
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 06-09-2006, 16:06
saartje900
hoi,

wat gebeurt er als een draaipunt in het midden van een kar ligt, en het wiel daar loodrecht onder is, geldt dan de momentenwet nog, want de werklijn van Fz loopt dan door het draaipunt en een werklijn mag toch nie door dat draaipunt lopen ofzo?
weet iemand dit?

owja en wanneer gebruik je W= Fz keer hoogte dat snap ik ook nooit..

dankjewel alvast
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 06-09-2006, 17:46
mathfreak
Avatar van mathfreak
mathfreak is offline
Citaat:
saartje900 schreef op 06-09-2006 @ 17:06 :
hoi,

wat gebeurt er als een draaipunt in het midden van een kar ligt, en het wiel daar loodrecht onder is, geldt dan de momentenwet nog, want de werklijn van Fz loopt dan door het draaipunt en een werklijn mag toch nie door dat draaipunt lopen ofzo?
weet iemand dit?
Het moment ten opzichte van een punt is gelijk aan de kracht maal de arm, waarbij de arm de afstand van de kracht tot het punt voorstelt. Als er in het draaipunt een kracht aangrijpt is het moment ten opzichte van het draaipunt gelijk aan 0, omdat de arm dan de lengte 0 heeft. Dit maakt voor de momentenwet echter niets uit, aangezien de som van alle momenten ten opzichte van het draaipunt altijd 0 is.

Citaat:
saartje900 schreef op 06-09-2006 @ 17:06 :
o ja en wanneer gebruik je W= Fz keer hoogte dat snap ik ook nooit..
Deze formule stelt de hoeveelheid arbeid voor die wordt verricht als een voorwerp met een gewicht Fz zonder wrijving vanaf een hoogte h naar beneden valt.
__________________
"Mathematics is a gigantic intellectual construction, very difficult, if not impossible, to view in its entirety." Armand Borel
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Algemene schoolzaken Natuurkunde in de bovenbouw
Anoniem><
3 30-03-2016 16:28
Studeren HBO > WO [Natuurkunde]
MartijnOmmel
8 03-03-2016 22:40
Studeren Na Natuurkunde een creatieve beta baan?!
coco.
1 23-07-2009 10:07
Huiswerkvragen: Exacte vakken [Natuurkunde] Practische opdracht
ashwin2
1 02-04-2007 18:42
Levensbeschouwing & Filosofie Hoe verweven is de natuurkunde met de wiskunde?
GinnyPig
5 18-06-2003 11:53


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 05:58.