Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / School & Studie / Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie
Reageren
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 08-01-2007, 18:04
lso
Avatar van lso
lso is offline
Pas 10 000 jaar geleden kwam verandering in de levenswijze van de mens. Men ging op zoek naar de beste gronden om aan landbouw te doen. Zo belandden zij op de duur in de valleien van de grote rivieren. Ze vestigden zich daar op de hoogtes die hen tegen het water beschermden en profiteerden van het vruchtbare slib aan de oevers om aan landbouw te doen.



Kom het erop neer dat ze zich dus 'op de heuvel' vestigden?

Op een hoogte omdat ze beschermd waren tegen het water? Terwijl ik ergens anders las dat net de overstromingen van het water de landbouw aan de Nijl deed leven?


Hoe profiteerde men van het vruchtbaar slib?

Bedankt!
Met citaat reageren
Advertentie
Oud 08-01-2007, 19:19
Sonnema
Avatar van Sonnema
Sonnema is offline
Hoihoi! ik studeer archeologie en ik ga proberen of ik het makkelijk uit kan leggen.

Mensen zoeken altijd de meest ideale omstandigheden op om te wonen. De ijstijden hadden in Nederland een aantal mooie heuvels gevormd (stuwwallen) en de mensen die hierheen kwamen vonden het mooie plekken om te wonen. soms brak er een stuwwal door door het smeltwater en daar ontstond een meer dat wel opdroogde en een vruchtbare vallei vormde, hiervan werd veel gebruik gemaakt door er vlakbij op de heuvel te gaan wonen. Maar helemaal bovenop de heuvel zat men ietwat ver van de vruchtbare dalen. Meestal gingen ze op de zijkant van een heuvel/hogere plek wonen. Zo hadden ze droge voeten en toch een mooie plek om het land te verbouwen. Het kwam ook wel voor dat men bovenop een heuvel ging wonen. In Limburg kwamen de eerste landbouwers. Dit kwam door de Loss die in dat gebied was neergelegd. dit lag ook op de heuvels dus daar werd wel degelijk op de heuvels gebouwd. De loss kwam daar doordat in de ijstijden de bodem van de noordzee was drooggevallen en de wind de vruchtbare bodem waar duizenden jaren lang zeediertjes waren afgestorven het droge en ietwat roodbruine zand opwoei richting Nederland, en de wind kwam niet echt boven de heuvels in limburg uit, dus daar bleef de loss liggen.

ik hoop dat ik je een beetje heb kunnen helpen, anders moet je me maar verder vragen

Succes ermee
groeten Sonnema
__________________
...Ter verhoging van het decorum en het intellect
Met citaat reageren
Oud 08-01-2007, 19:26
lso
Avatar van lso
lso is offline
Amaai! Das super! Bedankt voor de uitleg
Met citaat reageren
Oud 08-01-2007, 19:30
Sonnema
Avatar van Sonnema
Sonnema is offline
Alstu! mocht je meer vragen hebben leg ik graag uit
__________________
...Ter verhoging van het decorum en het intellect
Met citaat reageren
Advertentie
Reageren


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar

Soortgelijke topics
Forum Topic Reacties Laatste bericht
Nieuws, Achtergronden & Wetenschap " De nachtmerrie van een links Kabinet "
Sanctus
296 06-04-2006 10:24
Verhalen & Gedichten [verhaal]schrijftstijl
T_ID
10 28-10-2005 21:52
Flora & Fauna Jacht op vos in Friesland weer geopent
kees17
105 30-05-2005 16:21
De Kantine Hoi! Wat staat er onder je ctrl+v?
Briseïs
500 03-01-2005 17:27
Huiswerkvragen: Cultuur, Maatschappij & Economie bodemerosie
xelisex
5 25-03-2004 17:34
Eindexamens 2003 Samenvattingen
SeXyCHiCK
15 09-05-2003 08:26


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:50.