Registreer FAQ Berichten van vandaag


Ga terug   Scholieren.com forum / Algemeen / Nieuws, Achtergronden & Wetenschap
Topic gesloten
 
Topictools Zoek in deze topic
Oud 07-01-2009, 23:07
bloedserieus
bloedserieus is offline
De kwaliteit en veiligheid van bloed en plasma producten is goed geregeld bij Sanquin Bloedbank, maar het donorschap dreigt ondermijnd te worden. De topsalarissen, gebrek aan transparantie en het ontbreken van een door de donoren gekozen structuur voor medezeggenschap zorgen voor veel onvrede. Opvallend veel donoren stopten nadat de topsalarissen bekend werden, maar Sanquin doet of haar neus bloedt.
De Landelijke Vereniging van Bloed- en plasmadonoren (LVB) vindt het hoog tijd dat de donoren hun stem kunnen laten horen via zelfgekozen donorverenigingen. Sanquin Bloedbank wil daar op dit moment niet aan meewerken.

We krijgen weer berichten dat veel donoren overwegen tijdelijk of definitief te stoppen met doneren. Dit vanwege de hoge salarissen (De Telegraaf, juli 2008: ‘Graaibloed’) en geringe transparantie over de hoge verdiensten met plasma-technologie van Sanquin (De Volkskrant, dec 2008: ‘Donorbloed verrijkt bedrijf VS’).
De LVB heeft altijd op diverse manieren opgeroepen toch vooral door te gaan met doneren en te vertrouwen op een positieve uitkomst. Als immers veel donoren lid worden van de LVB dan zal dat geluid krachtig doorklinken.

Uitgangspunt van de LVB is dat donoren (mede)zeggenschap moeten kunnen hebben over alles wat er met hun bloed en plasma gebeurt. De medemenselijkheid van donoren mag niet door derden worden misbruikt om er flink geld mee te verdienen. Bloed en plasmaproducten moeten voor iedereen die het nodig heeft beschikbaar zijn.

Mede dankzij druk van de LVB kunnen donoren nu reiskosten vergoed krijgen en vormt het geen beletsel meer om bloed of plasma af te staan en lijkt minister Klink de topsalarissen van nieuwe leden van de Raad van Bestuur van Sanquin te gaan beperken.
Er komt in de Tweede Kamer een Hoorzitting over Sanquin Bloedvoorziening, mede dankzij lobby van de LVB bij de politiek en aanhoudende mediaberichten.

RECLAME

Laatst gewijzigd op 07-01-2009 om 23:14.
Advertentie
Oud 07-01-2009, 23:14
Verwijderd
slotje reclame is niet toegestaan
Advertentie
Topic gesloten


Regels voor berichten
Je mag geen nieuwe topics starten
Je mag niet reageren op berichten
Je mag geen bijlagen versturen
Je mag niet je berichten bewerken

BB code is Aan
Smileys zijn Aan
[IMG]-code is Aan
HTML-code is Uit

Spring naar


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:34.